Skvěle! Starší dorost vyhrál v derby nad Zlínem

Radek Bařina • 21.11.2015

Cenné vítězství v derby vybojovali starší dorostenci VHK. Do zápasu proti velkému favoritovi nastoupili bez několika opor, přesto dokázali držet se soupeřem krok a nakonec jej zdolat v penaltovém rozstřelu. Zlín měl po většinu zápasu výraznou převahu a hned třikrát vedl, bojovní Valaši ale pokaždé dokázali manko smazat a díky výborně chytajícímu Sachrovi dovedli utkání až do prodloužení a následného penaltového rozstřelu. V něm byl jediným úspěšným exekutorem domácí Dominik Knap, Vsetín tak zvítězil nad Zlínem 4:3.

ELSD - 22.kolo so 21.11.12:00
Berani Zlín
4:3sn(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Knap (Weintritt J., Weintritt M.), 35. Weintritt M. (Knap), 52. J. (Krůžela), rozh. náj. Knap – 6. Hefka (Kowalczyk, Václavek), 32. Dvořáček (Kočica), 39. Kotek (Fryšara, Dřímal). Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Novák. Vyloučení: 4:4 navíc Klauda (ZLN) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Kašpar, Augustin, Petrla, Richter – Dostál, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Půček, Humplík, Knap.
Berani Zlín: Šimonů – Padrnos, Dřímal, Klauda, Jenáček, Budil, Kowalczyk – Fryšara, Blažek, Václavek, Mikulec, Kočica, Dvořáček, Bainar, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja, Fajkus.

Do čtvrtého derby sezóny vstoupili aktivněji hosté ze Zlína, byli to ale Vsetínští, kdo se dostal do první nebezpečnější šance. Richterovu střelu z mezikruží ale zastavil beton Matušů. O chvíli později si Berani svou aktivitou vykoledovali přesilovku a v ní se ujali vedení. Kowalczykovu střelu od modré sklepl ze vzduchu Vlastimil Hefka a Sachr v bráně byl bez šance. I v dalších minutách pokračovali dorostenci z krajského města v aktivní hře, do nebezpečných šancí se ale nedostávali.

V polovině periody se začali osmělovat i domácí a ve 14. minutě z toho z čista jasna byla vyrovnávací branka. Jiří Weintritt našel přesným pasem od mantinelu Dominika Knapa a posila z Komety Brno přesnou střelou na vyrážečku vyrovnala. Závěr třetiny znovu patřil Zlínu. Nebezpečné bylo především duo Fryšara Dlabaja - prvního jmenovaného ale ve dvou dobrých šancích vychytal Sachr, Dlabajovu střelu po domácím zaváhání zase zastavila tyč. Do kabin tak odcházely týmy za nerozhodného stavu.

Druhá perioda začala tak, jak skončila ta první – zlínským náporem. Hefkův bekhend z bezprostřední blízkosti ale lapil Sachr, osamoceného Dlabaju zradily brusle a z nebezpečné pozice pálícího Fryšaru zase hokejka. Vsetín tak zlínskou převahu ustál a těsně před polovinou zápasu mohl jít do vedení zásluhou přesilové hry. Sehrál ji dobře, v největší šanci ale šikovné usměrnění puku od Jiřího Weintritta minulo o pár centimetrů svatyni přemisťujícího se Šimonů. Ledva byl Zlín v pěti, udeřil. Ihned po buly se z dorážky do zcela odkryté branky prosadil Kryštof Dvořáček a hosté znovu vedli.

Jejich náskok mohl hned o minutu později navýšit Fryšara, tváří v tvář Sachrovi ale neuspěl tvrdou střelou mezi betony. V čase 34:35 už branka padla a překvapivě se z ní radovali Vsetínští. Závar před hostující brankou úspěšně zakončil Michal Weintritt, který přesně našel skulinku mezi betonem a tyčkou zlínské klece. Domácí vyrovnání však nakoplo spíše Berany. Ti zamkl VHK před Sachrem a záhy si vynutili faul. Ten zůstal nepotrestán, když se Sachr vytáhl především proti zakončení Mikulce z bezprostřední blízkosti. Poté nadvakrát neuspěl proti Sachrovi ani Dlabaja, minutu a půl před sirénou už se ale Zlín dočkal. Patrik Kotek zakončil svůj únik kličkou a následnou střelou mezi Sachrovy betony, do kabin proto odcházeli spokojeněji hosté.

Také do třetí periody vstoupili aktivněji hosté, žádnou větší šanci si ale nevypracovali a ve čtyřicáté čtvrté minutě naopak Vsetínu nabídli velkou šanci na srovnání. Klauda v plné rychlosti zcela zbytečně atakoval hlavu domácího hráče a velmi dobře pískající hlavní rozhodčí jej po zásluze poslal s trestem 5 + OK do kabin. Pětiminutovou přesilovku ale Vsetín dobře nesehrál a Šimonů ohrozil jen několika nepříliš nebezpečnými pokusy od modré. Ihned po konci oslabení měli Berani velkou šanci rozhodnout, když byli dva zcela sami před Sachrem. Zakončující Václavek ale ztroskotal na betonu bleskově se přemistivšího brankáře.

A tak to byl nakonec přeci jen Vsetín, kdo se dočkal gólové radosti a s ní spojeného vyrovnání. Pobyt prvního útoku u zlínské svatyně zakončilo nahození od modré, které lehce tečoval Jiří Weintritt a puk doplachtil přesně k tyči hostující klece. Vyrovnání Berany očividně znervóznilo a ve zbytku utkání už se díky tomu k souvislejšímu tlaku ani velkým šancím nedostali. Dobrou příležitost jim sice nabídlo vyloučení Vsetína v padesáté osmé minutě, přesilovku si však Zlínští sami zkazili, když záhy faulovali vsetínského gólmana. Po šedesáti minutách tak zápas dospěl do prodloužení.

V něm mohl nejprve rozhodnout Vsetín, dvouminutovou přesilovku čtyři na tři ale nesehrál vůbec dobře. V šedesáté čtvrté minutě pak zelenožlutí nechali za svými zády zcela osamoceného Václavka, který však po kličce ztroskotal na Sachrově betonu. Rozhodnout tak musely až nájezdy. V nich si všichni tři hostující střelci vylámali zuby na Sachrovi, naopak domácí Dominik Knap předvedl ve druhé sérii ukázkový bekhendový blafák a rozhodl tak o překvapivém vítězství Vsetína 4:3 po samostatných nájezdech.