Starší dorost má první bod

Filip Bazala • 17.09.2016

Na led Havířova zamířili vsetínští dorostenci v rámci dalšího kola extraligy. Slibně rozehraný zápas, ve kterém Valaši dvakrát vedli nakonec mířil až do prodloužení. V tom však byli nakonec šťastnější domácí, kteří třetí brankou v zápase rozhodli o bodu navíc pro AZet. Vsetín tak na první vítězství nadále čeká.

ELSD - 6.kolo so 17.9.13:30
3:2p(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Klus, 54. Kuchař (Janeček, Hilšer), 61. Potočný (Kuchař, Ševěček) – 11. Matiaško (Klauda, Klímek), 31. Koňařík (Klenec, Liška). Rozhodčí: Kašinský – Barteček, Ganger.Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 36:38 (8:13, 9:15, 18:10, 1:0). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

AZ Havířov: Matoušek – Pliska, Máca, Zíková, Ševěček, Pavelek, Klus, Kuchař – Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek "C", Pastor.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Mar, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Klauda – Klenec, Zajíček, Klímek, Matiaško, Liška, Wolf, Zetocha, Koňařík "C", Půček.

Aktivněji začali v zápase hosté a už do konce 5. minuty měli na své straně dvě nebezpečné střely z holí Koňaříka a Wolfa. Pak úspěšně přečkali domácí přesilovku i Janečkovu střelu v situaci 2 na 1 a v čase 10:05 otevřeli skóre. K Michalu Matiaškovi se šťastně odrazil puk od zadního mantinelu a on už neměl problém jej uklidit do odkryté havířovské branky. Aktivita Valachů pak ještě vzrostla a jejich vedení mohlo být výrazně větší. Jenže Matiaška vychytal Matoušek a Koňařík s Liškou netrefili ve střeleckých pozicích branku. Jejich další šance přišly v přesilovce od 16. minuty. Matiaško trefil tyč a před Klimkem a Půčkem zachránil Matoušek.

A tak paradoxně udeřilo na druhé straně. Klus vypálil z pravého křídla, puk se po zákroku Sachra dostal sice za branku, ale odtud jej havířovští rychle poslali zpět do brankoviště a nakonec to byl opět Dominik Klus, kdo jej jako poslední došťoural za brankovou čáru.

Ve druhé třetině zajímavé brankové příležitosti ubyly. Vlastně až v její polovině, když hráli hosté dvojnásobnou přesilovku, předvedl nejprve Matoušek skvělý zákrok lapačkou, ale chvíli na to jej zblízka prostřelil Michal Koňařík a hosté opět vedli. Srovnat mohl aktivně hrající Klíma, jenže nejprve jej vychytal Sachr a chvíli na to trefil tyč. Do konce třetiny ještě podržel AZ brankář Matoušek opakovanými zákroky proti Klímkovi s Matiaškem, ale jinak šli do šaten spokojenější hosté.

Ti měli ještě na začátku třetí třetiny jednu větší šanci, konkrétně po šikovné otočce z benkendu Liška. Pak však začali přebírat otěže utkání domácí. Nejprve „odmítl“ vyrovnání Pawliczek, pak v přesilovce skončila těsně vedle tečovaná střela Plisky, ale 7 vteřin před koncem početní výhody se trefil bombou do šibenice od modré Dominik Kuchař, a v polovině 54. minuty bylo to 2:2. Hostující lavička si vzala time-out, ale domácí se i nadále hnali za rozhodující trefou. I vsetínští se ještě dostali díky Půčkovi do gólovky, ale nakonec po 60 minutách svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav.

Prodloužení pak trvalo jen 46 vteřin, protože pak využil AZ díky teči Matěje Potočného svou druhou přesilovku a vybojoval si tak ze zápasu i druhý bodík.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Do utkání jsme, i díky pozdnímu návratu ze zápasu v Brně, nevstoupili vůbec dobře a soupeř byl lepší. Nakonec jsme to po nenápadné akci uhráli na 1:1. Ve druhé třetině jsme se sami zbytečnými vyloučeními vyřadili z tempa. Teprve ve třetí třetině byl náš výkon takový, jak měl být. Byli jsme výrazně lepší a škoda jen, že jsme nevyužili více šancí. Nakonec ale vzhledem k průběhu utkání jsou 2 získané body dobré.

Jiří Weintrit (VHK Vsetín): Myslím, že zejména v první třetině jsme soupeře výrazně přehrávali. Mohlo to být místo 1:1 třeba 3:0 a zápas by určitě vypadal jinak. V závěru utkání jsme soupeře sami dostali do hry zbytečným vyhozením kotouče, přestože hráč měl dost času na rozehrání a v oslabení jsme to neubránili.