Starší dorost nenašel recept na Jihlavu

Kristýna Zigmundová • 19.02.2016

Z počátku vyrovnané utkání se domácím zvrtlo v druhé periodě, kdy se jim nepodařilo vstřelit žádnou branku. Ve třetí periodě se ale dokázali jednou prosadit a zkorigovat tak konečné skóre na 2:7, které se jim podařilo uhrát už v minulém zápase s Jihlavou. Valaši tedy mají na kontě stále jednu výhru a o další body se budou muset rvát v sobotu s Havlíčkovým Brodem.

ELSD - 13NS pá 19.2.16:30
HC Dukla Jihlava
2:7(1:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Dubnický (Kovář), 48. Weintritt M. (Kovář, Weintritt J.) – 12. Adam, 12. Mejzlík (Oščádal), 35. Kadleček (Berka, Hrbatý), 38. Hrbatý (Kadleček), 42. Adam (Mareš, Čermák), 48. Adam (Čermák), 60. Čermák (Adam, Jindra).Rozhodčí:Fiedler – Goňa, Kurtin. Vyloučení:2:6.Využití:1:0.V oslabení:0:0. Diváci:87.Střely na branku:14:32.Průběh utkání:1:0, 1:6, 2:6, 2:7.

VHK ROBE Vsetín: Huzlík – Pařízek, Nadymáček, J. Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Kovář, Vilém.
HC Dukla Jihlava: Šťastný – Mareš, Stark, Huňáček, Krtek, Vála – Kadleček, Jindra, Adam, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, Slabý, Čermák, Vrátný, Oščádal.

Do úvodu utkání naskočili domácí s tím největším zapálením pro hru. To se jim také vyplatilo, když se zásluhou Matěje Dubnického dostali hned ve 3. minutě do vedení, které se jim podařilo bránit dlouhých 8 minut. Jihlava měla spoustu možností na vyrovnání, ale ne a ne překonat Marka Huzlíka. Dominik Adam si ale udělal prostor v před brankovém prostoru a Huzlíka propálil střelou z bezprostřední blízkosti. Na další branku si hosté nečekali dlouho. V závěru 12. minuty se, opět z bezprostřední blízkosti, trefil Tomáš Mejzlík a hosté se ocitli ve vedení, které se jim podařilo do konce třetiny ohlídat.

Ve druhé periodě to vypadalo na vyrovnaný zápas. Valaši si zahráli hned 3 přesilovkové hry, ale v ani jedné se jim nepodařilo dostat kotouč do jihlavské klece. Jihlavě se ale ani v oslabení nevzdávala, a tlak, který si vytvořila, zužitkovala ve 35. minutě. Střelou Slavomíra Kadlečka se hosté dostali do dvoubrankového vedení, aby hned o tři minuty později mohli opět navýšit. Adam Hrbatý se s tím moc nepáral a z okraje brankoviště prostřelil Huzlíka. Domácím se po zbytek třetiny dařilo udržet Jihlavu daleko od pořádně šance, ta se ale i přes to rvala do útoku. Další branku z toho ale do konce třetiny už nevytřískala.

Poslední třetina byla jako kopie té první. Jen s tím rozdílem, že se nejprve podařilo vstřelit branku Dominiku Adamovi, který dostal kotouč za Huzlíka. Poté se síly na ledě vyrovnaly a ani jeden z týmů se nemohl dostat do tutové šance. Ta přišla až v 48. minutě. Dominik Adam si před brankou počkal na přihrávku Davida Čermáka a měl spoustu času ladně zasunout kotouč za brankovou čáru a zkompletovat svůj hattrick. Hned poté následovala přesilovková hra pro domácí a ti toho za necelých 15 sekund využili. Střelou od modré se prosadil Michal Weintritt a golfovým úderem dostal kotouč za záda Šťastného. Valaši jakoby chytli druhou mízu a začali se tlačit do útoku. To se jim ale už moc nedařilo a hosté si je pohlídali. Skóre ještě, v poslední minutě, stihl poupravit David Čermák a Jihlava si tak z Lapače odvezla po zásluze tři body.