Starší dorost nestačil na Letňany

Helena Hegeďová • 16.12.2016

Hosté z pražských Letňan se velmi rychle ujali dvoubrankového vedení, které si nakonec přenesli i do druhé třetiny. V té dokázali odskočit na propastný rozdíl pěti branek. Valachům se na lepší časy v zápase začalo blýskat ve třetině třetí, kdy vsítili dva góly. Na vyrovnání to však nestačilo, a tak se v posledních minutách chopili příležitosti Letci a poslali za záda domácího gólmana puk ještě třikrát. Hosté si tedy z Lapače odvážejí zaslouženou výhru v poměru 9:3.

ELSD - 2část/3 pá 16.12.16:30
HC Letci Letňany
3:9(1:3, 0:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 19. Půček (Klímek, Matiaško), 44. Pařízek (Jenáček, Kovacs), 49. Jenáček (Krupa) – 4. Rousek (Larsen), 6. Nedorost (Klikorka), 13. Larsen (Rousek, Fabiánek), 28. Larsen (Klikorka, Fabiánek), 34. Larsen (Klikorka, Fabiánek), 39. Rousek (Larsen, Fabiánek), 58. Kocík (Bílek, Nedorost), 60. Rousek, 60. Nedorost (Kocík, Klikorka). Rozhodčí: Cik – Bryška, Valentík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 94. Střely na branku: 24:48. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:6, 3:6, 3:9.

VHK ROBE Vsetín: Sachr (34. Chrástecký) – Ondračka, Már, Paroušek, Pařízek, Klauda – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa, Najvar.
HC Letci Letňany: Pařík – Klikorka, Gebell, Antoš, Schönbauer, Lytvynov – Narovec, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Soukup, Bílek, Larsen, Rousek, Jelínek.

Hostům vyšel úvod do zápasu skvěle a již ve třetí minutě se radovali z prvního gólu, když Larsen vyslal do úniku Lukáše Rouska, který zakončil mezi betony. Domácím se přes obranu Letňan nepodařilo vystřelit a u hostů stála smůla v podobě netrefené prázdné branky. Štěstí se však usadilo na hokejce Lukáše Nedorosta, který dvacet vteřin po začátku přesilové hry navýšil přesnou střelou z levého kruhu. Hosté byli velmi blízko další brance, když Sachrovi propadl puk mezi betony a klouzal směrem do branky. Puku si všiml Rousek a pomohl mu až za brankovou čáru. To vše se ale odehrálo po odpískání a branka Letňan tak neplatila. Vsetínský útok ve složení Matiaško – Klímek – Půček se nejprve marně snažil překonat gólmana střelami nad beton, Roman Půček ale nakonec poslal puk nad rameno a snížil.

Sachr si posílil sebevědomí zásahem proti Soukupově střele, kterou zastavil až na brankové čáře. Hosté troskotali na přístupu Vsetínských až do doby, kdy se kotouče ujal na levém kruhu Peter Eg Larsen a přidal třetí branku svého týmu. Po pasáži bez větších střeleckých šancí se Letcům nabídla ta největší – trestné střílení. Schönbauer byl v přečíslení s Rouskem faulován při bekhendovém zakončení na pomezí brankoviště. U druhého pokusu zvolil prostou střelu, se kterou si Sachr poradil.

Na začátku druhé třetiny měl však domácí brankář problémy, když mu puk opět proklouzl mezi betony. Tentokrát situaci z pohledu Vsetína zachránil Klauda. Vsetín byl aktivní v přesilové hře, avšak branka nepadla a před dalším vyloučením na straně Letců se opět prosadil Peter Eg Larsen. Letňanský útočník chtěl těžit z přihrávky Klikorky, tento nepřesný pas musel letňanský útočník zpracovat nejprve nohou, díky níž si puk usadil na hokejku. Následná střela nad levé rameno způsobila úsměv na tváři všem jeho spoluhráčům.

Peter Eg Larsen stále neměl dost a svým třetím gólem vyhnal ze vsetínské branky Davida Sachra. Nejprve to vypadalo, že branka padne z přesné kombinace hostů, tu však zachytil Matiaško, na pomoc mu přispěchal ještě Koňařík a vydali se do přečíslení. Jenže také hosté vystihli nahrávku této dvojice a do brejku se dostal právě Larsen, který zavěsil pod břevno. Do vsetínské brány se tak dostal Viktor Chrástecký. Vsetínští se snažili ukradnout puk z hokejek soupeře před brankou Paříka. Hosté tyto situace zvládali lépe a dařilo se jim dostat do brejků. Minutu před koncem zvyšoval na 1:6 Lukáš Rousek, když se puk při dorážce do prázdné brány odrazil od gólmanovy lapačky za jeho záda.

Třetí třetina začala gólem Vsetína v přesilové hře. Na konci úspěšné kombinace stál Tomáš Pařízek. Domácí se dostali do mnoha tutových šancí, ani jednu, včetně přečíslení se zakončením do prázdné branky, neproměnili. Zaváhání letňanského brankáře ale využil Šimon Jenáček. Mezitím, co se gólman snažil kotouč zpracovat, vzal si puk do své moci Jenáček. Gólman byl vysunutý u pravé tyčky a nestihl se tak proti střele vsetínského forvarda vrátit, a ten zakončoval do prázdné branky. Ze vsetínských šancí to bylo vše.

Domácí nabídli Letcům přesilovku, ve které zvonila tyč. Domácí gólman měl po celou dobu hodně práce, hlavně díky skvělému pohybu hráčů pražských Letňan v okolí brankoviště. Tři minuty před koncem přepadl kotouč přes vyrážečku vsetínského brankáře po střele Petra Kocíka. Následnou možnost střely do nikým nebráněné brány překazil Lytvynovovi Már, Lukáš Rousek však dokázal i přes faul v úniku zakončit přesně mezi betony. Osm vteřin před koncem se přesně do pravého dolního rohu trefil Lukáš Nedorost a uzavřel gólový výčet zápasu.