Starší dorost otočil ztracený zápas s Třincem a vyhrál na nájezdy

Martin Stebel, Václav Trávníček • 21.11.2009

Dlouhých osmapadesát minut nemohli najít starší dorostenci Valašského hokejového klubu recept na výborně chytajícího Chvostka. Třinecký gólman v duelu Ocelářů se Vsetínem platil za nepřekonatelnou zeď. K obratu zavelel až v čase 58:14 kapitán Jan Podešva, který za dalších 77 vteřin druhou brankou srovnal na 2:2. Samostatné nájezdy pak psychicky posílení Vsetínští zvládli díky Jiřímu Kozákovi lépe a tak si z víkendového dvojkola připisují solidních pět bodů.

- 23.kolo so 21.11.12:00
HC Oceláři Třinec
2:3sn(0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Kalus (Číhal , Bezuška), 53. Číhal (Teper) - 59. Podešva (Žák), 60. Podešva (Kozák). Rozhodující sam. nájezd: Kozák. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 7:3. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Chvostek - Bezuška P., Macháček, Kurzok,Blahuta, Běhal, Sklenář,Repe, Teper, Slovák, Glos, Ižacký, Bumbál, Matuš, Kalus, Franek, Labaj, Bezuška D., Číhal
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor, Kovář, Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Djorič, KOzák, Pešat, Klimek

Do utkání lépe vstoupili Valaši, kteří byli v prvních dvou minutách častěji před třineckou brankou. Ve třetí minutě ujel hostující obraně Vojtěch Sklenář a razantní střelou po ledě ohrozil vsetínského Kohna. Chvíli poté hráli hosté přesilovku, ale k ohrožení třinecké svatyně se nedostali. Za zmínku stojí pouze Ptáčníkova střela, které mířila asi metr vedle. V polovině prvního dějství vyslal na hostující branku sympatický pokus Marek Kalus, ale vsetínský brankář efektním semafórem zlikvidoval i tuto šanci. Mladí Oceláři si i nadále udržovali mírnou herní převahu, kterou dokumentovaly pokusy Slovince Jurije Repeho a Labaje. Vsetínský gólman byl ale bezchybný. V závěru třetiny bíločervení tlak vystupňovali, ale Frankova rána z levého křídla, ani pokus Blahuty jenž mířil do tyče, nic nezměnil na bezbrankovém stavu.

Druhou dvacetiminutovku zahájili lépe opět třinečtí. Franek prudkým projektilem vyprášil Kohnovy betony. Na druhé straně se pokoušel otevřít skóre prudkým golfákem Patrik Kovář. Ve 25. minutě zahrozil domácí Ižacký, který předložil ideální kotouč pro Labaje, ale Kohn se opět vyznamenal. Před polovinou zápasu utekl vsetínský Jurík třinecké obraně, ale v nájezdu trefil jen Chvostkovy betony. Ve 32. minutě prudce vypálil hostující Hurtík, jenž trefil třineckého gólmana do hrudi. Úvodní branku jsme viděli ve 35. minutě. Z levé strany nahrával Robin Číhal pro Marka Kaluse, který z mezikruží zakončil přesně k tyči - 1:0. Těsně poté mohl skóre navýšit David Bezuška, ale jeho bekhendový pokus bravurně chytil Kohn. Před koncem třetiny se prezentoval vsetínský Martin Kývala, ale jeho překvapivou střelu zpoza obránce zkrotil Daniel Chvostek.

Třetí dějství zahájili náporem zelenožlutí. Hostující kapitán Podešva ideálním pasem přes celou šířku pásma našel ve výhodné pozici Kozáka, ale ten nepochopitelně selhal. Do padesáté minuty se hrálo především před třineckou brankou, až poté se domácí vymanili z tlaku. Deset minut před závěrečným klaksonem netrefil opuštěnou branku vsetínský Klimek a opět platilo staré pořekadlo: "nedáš - dostaneš". Na druhé straně ujel Robin Číhal, jenž pohotovou střelou k tyči překonal Kohna - 2:0. Dvougólový náskok jakoby třinecké ukolébal a závěr zápasu byl plně v réžii hostů. Nejprve v 58. minutě neproměnili trestné střílení. Hned v následující minutě, ale ve skrumáži protlačil puk do sítě Jan Podešva - 2:1. Valaši vzali oddechový čas a půl minuty před koncem z podobné situace vyrovnal opět vsetínský kapitán Jan Podešva. Po šedesáti minutách proto svítila na ukazateli skóre remíza 2:2.

V prodloužení měli více ze hry hosté, ale pokusy Hurtíka a Klimka spolehlivě chytil Chvostek. Samostatné nájezdy zahájil domácí Sklenář, který efektním blafákem překonal Kohna. Poté uspěl i Káňa, jenž zvedl puk pod víko. Domáci Teper i vsetínský Klimek ve druhé sérii neproměnili. Třinecký Franek trefil pouze tyč. Prémiový bod získali mladí Valaši zásluhou Jiřího Kozáka, jenž svůj nájezd spolehlivě proměnil. Sečteno, podtrženo. Vsetín si odváží dva body zřejmě zaslouženě díky nezlomné bojovnosti v závěrečných minutách.