Starší dorost prožil skvělý víkend, po Písku zdolal i Mladou Boleslav

Radek Bařina • 22.02.2014

I druhé víkendové utkání staršímu dorostu VHK vyšlo. Utkání s Mladou Boleslaví přineslo vyrovnanou úvodní třetinu, od té druhé ale Valaši ovládli hru, což se postupem času projevilo i ve skóre. Hosty držel nad vodou výborně chytající brankář Pechek, především díky němu bylo utkání až do závěrečných minut otevřené. Domácí si ale závěr s přehledem pohlídali, ze dvou víkendových zápasů se tak mohou pyšnit úctyhodným skóre 11:0. Velmi dobře chytající Daniel Bechný tedy slaví druhou nulu v řadě.

ELSD - 40.kolo so 22.2.11:00
BK Mladá Boleslav
3:0(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Tydlačka (Abdul, Hořanský), 45. Abdul (Hohl), 60. Abdul (Tydlačka, Hořanský). Rozhodčí: Hradil – Blaha, Wesley. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 36.31. Průběh utkání: 3:0.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Ščotka, Augustin, Weintritt J., Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Kovář, Abdul, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman
BK Mladá Boleslav: Pechek – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Průšek, Prokop, Vajsejtl, Vaníček, Planý, ficek, Skořepa, Němec, Sedmík

První třetina utkání ELSD mezi Vsetínem a Mladou Boleslaví přinesla opatrnou podívanou. Vstup do zápasu měli lepší domácí a zásluhou Ščotky hned dvakrát ohrozili brankáře Pechka, ten ale předvedl, že do zápasu nastoupil plně koncentrován. Hostující hráči postupně vyrovnali hru a na několik minut si dokonce vynutili mírnou územní převahu, příliš nebezpeční ale pro Bechného branku nebyli. Nejvýrazněji zahrozili v 8. minutě Prokop a dorážející Ficek. První pokus ale Bechný vykopl, druhý pak Ficek poslal mimo tři tyče. Tentýž hráč zahrozil i o dvě minuty později. Vypálil, gólmanem vyraženou střelu si dojel, pokusem zblízka ale nechal vyniknout Bechného lapačku.

Ve druhé polovině první třetiny převzali aktivitu domácí, z platonického tlaku ale nic významnějšího nevzešlo. Valaši sice hned několikrát pálili z nebezpečných pozic, většinu střel ale dokázala zblokovat skvěle pracující obrana Mladé Boleslavi a brankář Pechek tak byl téměř bez práce. A když se na opačné straně neujala v závěru třetiny ani Skořepova pohotová střela z otočky, odcházely celky do kabin za zaslouženého stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili domácí přesilovkou. Sehráli ji dobře, chyběl jim ale kousek štěstí, když Ščotkovu šikovně ukrytou střelu od modré zastavila tyč za Pechkovými zády. I po skončení početní výhody pokračovali Valaši v aktivní hře. Díky tomu si vynutili další přesilovku. Znovu ji sehráli dobře, branky se ale nedočkali, přestože Mikula byl ve velké šanci. Dva domácí se totiž ocitli sami před Pechkem, Mikula se pokusil pohotově zakončit, Pechek se ale vyznamenal. Ve 28. minutě se už ale Vsetínští po zásluze dočkali. Abdul se protáhl po křídle a jeho práci zakončil dorážející Ondřej Tydlačka. Zdálo se sice, že branka byla, po pádu Abdula, tou dobou již mimo své postavení, hlavní rozhodčí ale gól bez váhání uznal.

I po vstřelené brance pokračovali Valaši v aktivní hře a Boleslavské k ohrožení Bechného svatyně takřka nepouštěli. Přečíslení dva na jednoho ani další velmi dobře sehraná přesilová hra ale Vsetínu zvýšení nepřinesli, přestože Pechek měl chvílemi plné ruce práce. Hosté byli nebezpeční snad jen při ojedinělém přečíslení dva na jednoho, Skořepovu přihrávku ale domácí obrana dokázala zneškodnit. Po dvou třetinách tak vedl Vsetín zaslouženě 1.0.

Třetí dvacetiminutovka plynule navázala na tu předchozí. Vsetín i nadále diktoval tempo hry a ve 45. minutě se dočkal navýšení náskoku. Hohlovu střelu srazila hostující obrana přímo k Jindřichu Abdulovi, ten se elegantní kličkou vyhnul soupeři a pak přesnou střelou z mezikruží na vyrážečku nedal Pechkovi šanci. O dvě minuty později zahrozili po delší době i hosté, Vaníček u levé a pak ani jeho spoluhráč u pravé tyče ovšem neprotlačili puk za záda pozorného Bechného.

V polovině třetiny měli hosté poslední šanci vrátit se do zápasu, zahráli si totiž vůbec svou první přesilovku. Ta jim ale příliš nevyšla a až na Skořepovu střelu z úhlu Bechného takřka neohrozili. Na druhé straně mohl v 52. minutě rozhodnout Hořanský, jeho dobře mířenou ránu z mezikruží ale vychytala Pechkova lapačka. O dvě minuty později neuspěl ani Ščotka, který zachytil chybnou Boleslavskou rozehrávku, v úniku udělal kličku brankáři, v poslední chvíli byl ale odstaven obránci. Vsetínu to ale příliš vadit nemuselo. Závěrečné minuty zápasu totiž kontroval s přehledem a neškodné hosty nepouštěl takřka k ničemu. V poslední minutě pak ještě pojistil domácí výhru Jindřich Abdul¨. Ten se hned po buly vydal mezi zkoprnělé hráče Boleslavi, udělal kličku brankáři a s přehledem uklidil puk do brány. Díky vítězství 3:0 zvýšili Vsetínští šanci na záchranu v soutěži.