Starší dorost uspěl v Pardubicích

Radek Bařina • 21.01.2012

Úspěšný start do venkovního dvojutkání prožili v pátek večer starší dorostenci VHK Vsetín. Na ledě Pardubic totiž vybojovali vítězství v poměru 3:2. Valaši vstoupili do utkání lépe a v úvodu prostřední dvacetiminutovky vedli 2:0. Domácím se ale během necelých tří minut povedlo vyrovnat a začínalo se znovu. O klíčovou třetí a jak se později ukázalo i vítěznou branku, se v 52. minutě postaral vsetínský Neuwirth. V dramatickém závěru hosté přežili sedm minut v oslabení v kuse a do tabulky si připisují cenné tři body.

ESD - 33.kolo pá 20.1.18:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2:3(0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. J. Veselý (Bureš), 26. J. Veselý – 15. Šjafotdinov (Zuzaník), 24. Surý (Grygar, Kuchařík), 52. Neuwirth (Šjafotdinov, Forch). . Rozhodčí: Veinfurter – Macháč, T. Veselý. Vyloučení: 3:4, navíc Surý (Vsetín) 5 minut + DKU. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Veselý – Divecký, Fridrich, Kalous, Kubín, Petira, Pilný – Bureš, Chvojka, Havel, Kysela, Moravec, Schneider, J. Veselý, Zelinger, Žemlička.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda – Hajda, Hryciow, Svozílek, Ščotka, Vašíček, Zuzaník, Žabčík – Forch, Grygar, Helešic, Kohout, Kuchařík, Neuwirth, Stodůlka, Surý, Ščotka, Šjafotdinov, Zvonek.