Starší dorost v derby na body nedosáhl

Filip Bazala • 15.11.2013

Po valašském derby mužů čekalo derby i vsetínské starší dorostence, kteří zajížděli na led týmu PSG Zlín. Ve vyrovnané první třetině šli Berani do vedení, které potvrdili i ve druhé třetině dalšími dvěma brankami. Vsetín hrál se svým soupeřem vyrovnanou partii, ale k brankám to nevedlo. Až na trefu Ondřeje Tydlačky, jenž korigoval na konečných 3:1.

ELSD - 21.kolo pá 15.11.13:00
Berani Zlín
3:1(1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Kuncek (Kosorin), 23. Hladiš, 25. Peška – 34. Tydlačka (Hořanský, Svozílek). Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Berani Zlín: Ling – Hradila, Gabrhelík, Řezníček, Váňa, Procházka, Kobylík, Schmied, Kosorin – Pavlůsek, Kuncek, Peška, Rezek, Stiksa, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál, Valášek.
VHK ROBE Vsetín: Gottwald – Metelka, Lejska, Svozílek, Hohl, Gazda – Rýpar, Hořanský, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Blahunek, Strmiska.

V úvodu derby hráli oba soupeři velmi opatrně, ale první větší příležitost si vypracovali Vsetínští, když Ling v brance musel hasit nebezpečí po dorážkách Janoška a Strmisky. Na první branku se čekalo do poloviny první třetiny. Luděk Kuncek se neostýchal a sám zavezl kotouč do útočného pásma, kde se dostal i k zakončení a střelou mezi betony Gottwalda otevřel skóre.

Vsetín mohl srovnat v početní výhodě, ale tu se zužitkovat nepovedlo. Nebezpečně vypadala až nenápadná střela Ondřeje Tydlačky od modré čáry, která orazítkovala břevno. Tydlačka měl šanci srovnat i v závěru třetiny, ale Ling předvedl dobrý zákrok a udržel těsné vedení pro domácí.

Skvělý vstup do druhé části měli zlínští mladíci. V závěru přesilové hry vytvořili hosté obrovskou chybu v defenzívě a Dominik Hladiš se zjevil osamocen před Gottwaldem. Hladiš si v zakončení dovolil kličku alá Peter Forsberg a zvýšil na rozdíl dvou branek. Uběhly další dvě minuty a rázem byl náskok Zlína tříbrankový. Vsetínská obrana znovu zaváhala a David Peška přesnou ranou k tyči skóroval.

Po aktivním nástupu beranů se hra trošku zklidnila. Vsetín dostal k dispozici ve 34. minutě přesilovou hru a podařilo se ji využít. Adam Hořanský zavezl kotouč do útočného pásma a dobře viděl najetého Ondřeje Tydlačku, jenž přesnou střelou zakončil útočný výpad hostů. Domácí se snížením stavu nechtěli spokojit, ale Bumbálův únik i střelu Kobylíka z přečíslení Gottwald vychytal.

Do závěrečného dějství si Zlínští přenesli výhodu jednoho hráče v poli, ale tlak na vsetínskou branku gólově nevyzněl ani po šanci Vyorala. Naopak snížit mohli i hosté, když Grygar se Strmiskou ujížděli na jediného obránce. Ling v brance ovšem nekapituloval, když Strmiska v těžké pozici netrefil ideálně kotouč. Vsetínští se nadále tlačili vpřed, ale teč Mika po střele Metelky orazítkovala pouze tyč.

Vsetínský trenér si ještě v závěru utkání vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Ale ani výhoda hry bez brankáře hostům nepomohla a utkání skončilo 3:1 pro Zlín. Ševci porazili Vsetín i potřetí v aktuálním ročníku RAKO extraligy staršího dorostu.