Starší dorost ztratil nadějně rozehraný zápas s Havířovem

Pavel Tajzler • 19.10.2013

Skvělou šanci získat tři důležité body proti hratelnému celku Havířova měli dorostenci Vsetína. Ti i bez tří klíčových hráčů - Hořanského, Abdula a Ščotky dokázali v zápase dvakrát vést o tři branky. Ani to jim však nestačilo a díky laxnímu přístupu utkání ztratili. Naopak Havířovští pěti brankami otočili skóre ze stavu 4:1 na vítězných 4:6.

ELSD - 17.kolo so 19.10.10:30
4:6(3:0, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky:11. Miko (Lejska), 12. Grygar (Strmiska, Mikula), 16. Toman (Konopka, Rýpar), 35. Blahunek (Tydlačka, Miko) – 21. Fejko (Dudek), 37. Dudek (Pořízek), 38. Sap (Wróbel), 41. Fejko (Pořízek), 42. Pacas (Wróbel, Polak), 56. Bednář (Fejko). Rozhodčí: . Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gottwald) – Metelka, Haničák, Lejska, Svozílek, Hohl – Rýpar, Lainka, Konopka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Blahunek, Strmiska
AZ Havířov: Turšner (Kováč) – Heinzl, Chroboček, Dudek, Trombik, Ďurkáč – Frojda, Polák, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Pacas, Pořízek, Bednář, Sap

V úvodní minutách střetnutí produkoval aktivnější hokej domácí Vsetín, především samostatný únik domácího Mikuly ohromil přítomné diváky, vsetínský útočník však skulinku mezi Turšnerovými betony nenašel. V čase 10:10 už se však Valaši přeci jen radovali, úvodní branku utkání vstřelil Petr Miko, když zužitkoval přihrávku od Leisky. Turšner se ani nenadál a znovu lovil kotouč ze sítě, Vsetínští předvedli oku lahodící kombinaci, kterou zakončoval do prázdné branky Ondřej Grygar. Dramatické chvíle však nekončily, na druhé straně mohl kontaktní branku obstarat přečíslení dva na jednoho v podání Bednáře a Fejka skončilo mimo ohroření vsetínské svatyně. Havířov mohl neproměněné příležitosti litovat, protože pak přišel čas 15:32, to domácí dokázali pořádné zavařit hostující defenzivě a v předbrankovém prostoru předvedl příkladný důraz Adam Toman a zvýšil již na 3:0 pro domácí celek. V závěru první dvacetiminutovky mohli jít domácí ještě dál, ale osamocený Toman tentokrát na Turšnera nevyzrál.

Hosté vstoupili do prostřední části s cílem zabojovat s nepříznivým stavem a to se jim povedlo již po 40.vteřinách hry, z mezikruží prostřelil Bechného Kryštof Fejko - 3:1. Havířov vzápětí mohl jít do kontaktu, šanci Wróbela však vsetínská obrana ještě ustála. Prostřední část hry nabídla o poznání vyrovnanější hokej než tomu bylo v úvodní třetině, hosté z Havířova předvedli několik slibných pokusů, které je mohli přivést k důležitému snížení, ale byli to domácí, kdo se radoval z další branky. V čase 34:40 hráli domácí přesilovou hru a tu dokázal využít přesnou trefou Ivo Blahunek - 4:1. Dalo by se čekat, že Havířov bude obdrženou brankou zbržděn, ale opak byl pravdou. Azet dokázal nabrat druhý dech, když v rozmezí pětatřiceti vteřin snížil na rozdíl jediné branky, nejprve snížil Jaroslav Dudek, když dorážel střelu Pořízka - 4:2 a do konce druhé třetiny zavelel ke kontaktu Jaroslaw Sap - 4:3.

Vsetínští se nepoučili z inkasovaných branek ve druhé části, a proto přišel právoplatný trest. Havířov nejprve srovnal v čase 40:31 zásluhou Kryštofa Fejka, ten přidal již druhou trefu v utkání. O minutu později se pak aktivní hosté dostali poprvé v utkání do vedení, obrat z říše snů dokonal havířovský Pacas, když stál na konci skvěle sehrané kombinace v podání Slezanů - 4:5. Černobílí byli pak po celou třetí třetinu lepším týmem a zelenožluté ohrožovali jedním útokem za druhým, konečnou tečku za vítězstvím Havířova obstaral Lukáš Bednář, kterému se nadvakrát podařilo překonat bezmocného Bechného - 4:6. Poslední hřebíček do vsetínské rakve mohl zatlouct ještě znovu Bednář, ale tentokrát Vsetín podrželo břevno Bechného svatyně a skóre už se neměnilo.

Vsetín může litovat pasivního výkonu v závěru druhé a v úvodu třetí třetiny, který je stál kýžené body. Havířov naopak prokázal, že utkání se hraje šedesát minut a po zásluze odváží z Lapače všechny body.

Viktor Hlobil (Vsetín): Dnes se k zápasu moc říct nedá. Hodnocení by snesla maximálně první třetina, kdy jsme se dostali do vedení. Ovšem dalších čtyřicet minut to byl odfláknutý zápas. Kluci si mysleli, že to půjde samo, bohužel to tak ve sportu není. Hráči si myslí, že jsou dostatečně dobří a mohou si dovolit všechno, ale tak to v žádném případě není. Pokud nedostanou rozum a nedají si říct, tak už nikdy v životě neudělají další posun. Dneska se to potvrdilo, že opravdu v tomto věku ti kluci nevnímají nebo nechtějí vnímat, že hokej, ale i život je o něčem jiném. Zatím si ze všeho dělají jen srandu a nejsou zodpovědní. Nemám k tomu víc co říct. Dnes jsme sahali po bodech a mohli jsme se odpoutat od Poruby, která je poslední. Pořád jsme tam namočení oba dva a hráči pro to nebyli ochotni udělat vůbec nic. Takhle se za Vsetín nehraje!

Martin Janeček (Havířov): Utkání se nám povedlo, i když jsme do něj vstoupili hodně lehkovážně, díky tomu, že jsme včera vyhráli vysoko nad Porubou a hráči si mysleli, že to půjde samo. Opak byl pravdou a rázem byl zápas tři ku nule pro domácí. Poté bylo trošku dusno v kabině, nicméně od druhé třetiny si myslím, že jsme měli iniciativu hry na holích my. Škoda, že jsme si to zbytečně zkomplikovali vyloučením, kdy jsme inkasovali na 4:1. Pak jsme ovšem vystupňovali tempo, a že jsme duel otočili, bylo díky velké vůli hráčů po vítezství plus samozřejmě obrovské štěstíčko. Hráčům děkuju za dvě třetiny a jsem rád, že jsme z horké půdy Vsetína odvezli tři body.