Starší dorostenci dostali od loňského mistra z Brna jedenáctku

Helena Hegeďová • 03.09.2016

Hostující tým Komety Brno je, jakožto vítěz minulého ročníku Extraligy starších dorostenců, favoritem soutěže a dnes dokazoval, že zaslouženě. Kometa byla od prvních minut lepší, což dokázala proměnit ve dvě rychlé, slepené branky a ve své hře pokračovala i v dalším průběhu zápasu. Góly, které padaly z holí brněnských hráčů byly oku lahodící a zakončovaly chytré a sehrané kombinace. I domácí ale měli své světlé chvilky a šance. V poslední třetině se dokázali prosadit Liška a Matiaško.

ELSD - 2.kolo so 3.9.11:00
HC Kometa Brno
2:11(0:4, 0:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 48. Liška (Wolf, Koňařík), 59. Matiaško – 4. Kadlic (Krejčí, Věžník), 5. Krejčí (Kunc), 13. Kadlic (Frydrych, Matula), 18. Střondala (Svoboda, Krejčí), 28. Matula, 33. Matula (Věžník, Süss), 35. Kadlic (Střondala, Plášek), 36. Svoboda (Vašíček), 44. Svoboda (Střondala, Plášek), 48. Střondala (Svoboda, Jeřábek), 52. Matula (Lašák, Süss). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Průběh utkání: 0:0, 0:10, 1:10, 1:11, 2:11.

VHK ROBE Vsetín: Sachr (36. Machač) – Ondračka, Mar, Kamas, Kollár, Nadymáček, Klauda – Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Wolf, Paroušek, Maniš, Zetocha, Koňařík, Půček, Žabčík.
HC Kometa Brno: Holík – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Střondala, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, Lašák, Kunc, Plášek, Kadlic.

Hosté začali aktivněji a jejich snažení dosáhlo úspěchu hned ve 4. minutě. Obránce Petr Krejčí si položil gólmana Sachra a nahrál Vojtěchu Kadlicovi, který již se zakončením do nechráněné branky moc práce neměl. Domácí se nestačili vzpamatovat z úvodního tlaku a první inkasované branky a jejich brankář musel kotouč lovit ze sítě znovu. Hlavním aktérem této situace byl brněnský forvard Petr Krejčí a jeho pohotová střela za přemisťujícího se gólmana. Aby toho nebylo pro domácí málo, museli přečkat několik početních nevýhod, ve většině z nich se soupeřům nedařilo udržet delší dobu před Sachrem.

Domácí za svými rivaly zaostávali, což vedlo k další brance Komety. Vojtěch Kadlic převzal puk, který se po snažení jeho spoluhráče Lukáše Frydrycha válel v brankovišti, a poslal jej do nechráněného místa vsetínské svatyně. Následoval stejný scénář – vyloučení domácího hráče po inkasovaném gólu. A Kometa v přesilovce opět netrestala. Čtvrtý gól Brna na sebe ale dlouho čekat nenechal. V předbrankovém prostoru se ke kotouči razantně dostal Vojtěch Střondala a překvapil domácího gólmana střelou do levého horního rohu. Domácí se trochu oklepali a v posledních dvou minutách první třetiny se drželi v útočném pásmu, gól by jim určitě po psychické stránce pomohl, k jejich smůle se však odcházelo do kabin za stavu 0:4.

Ve druhé třetině se zvýšilo tempo hry a domácím se naskytlo více příležitostí ke skórování. Radost se však dostavila na druhé straně. Šťastný gól si připsal Jakub Matula, jenž tečoval puk mezi betony domácího muže v masce.

Domácím se zvýšily šance na vstřelení branky při vyloučení Věžníka a Jurnečky. V úvodu přesilovky se domácím dařilo, později v ní hosté převzali kontrolu a hru hlídali. Při vyrovnaném počtu hráčů se v šanci octil Kollár, pálil do betonů Holíka. Zato Jakub Matula opět poslal kotouč do brány. Na Sachra vyzrál pokusem z mezikruží. Do tří minut měli domácí v bráně ještě další dva góly. Ve 35. minutě dosáhl na hattrick Vojtěch Kadlic. Právě tento hráč se trefil přesně nad brankářovo rameno. Na střeleckou listinu se zapsal také Matěj Svoboda. Ten může za střeleckou šanci děkovat hlavně Patriku Vašíčkovi, který jej vyslal do úniku. Svoboda následně vymíchal gólmana a poslal puk do pravého dolního rohu. Vsetínští dostali nový impuls v podobě výměny gólmanů, do jejich svatyně se postavil Jakub Machač. V závěru třetiny se sekání dopustil Jan Süss, díky tomu byl Lapač svědkem trestného střílení. S vidinou překonání Holíka se na led postavil Roman Půček, jeho střelu mezi betony si brankář Komety pohlídal.

Na začátku třetí třetiny vytáhl skvělou bekhendovou střelu opět Matěj Svoboda. Hosté předváděli pohledné kombinace, tohle byla jedna z nich. Skóre mohl ještě navýšit Matula, domácí gólman však měl notnou dávku štěstí, protože bez znalosti směru střely měl beton na správném místě. Tím, kdo opravdu připsal Kometě desátý gól se stal Vojtěch Střondala. Brněnský forvard vjel do útočného pásma spolu se svým spoluhráčem Karlem Pláškem, párkrát si nahráli. Jejich rozehrávku napadl domácí Zetocha, jmenovaný hostující střelec se však ničeho nezalekl, kotouč si vzal zpátky a zavěsil pod horní tyčku. Následně se i domácí dočkali úspěšného střelce. Dominik Liška už jen dokončil skvělou práci Petra Wolfa, který vytáhl brankáře Holíka z brány.

Právě Wolf se ocitl v další nadějné šanci, když objel bránu hostí a nepodařilo se mu zasunout kotouč k neobsazené pravé tyčce. Naopak Jakub Matula vyslal na domácí bránu střelu, která způsobila pohyb sítě a vrátil svému týmu desetibrankový náskok. Do šancí se dostávaly oba týmy a zněly také tyčky, tu brněnskou nastřelil Půček. Poslední branka utkání patřila domácím. Kotouč se pohyboval na brankovišti, zakončit se snažil Koňařík, kotouč však netrefil. Toho, že by se brankář Holík mohl dostat do problému si všimli jeho spoluhráči a přispěchali mu na pomoc. Najednou se tak v bráně ocitli tři brněnští hráči, což vedlo k nepřehledné situaci a gólu  Michala Matiaška.

Vsetínští tak nezačali sezónu zrovna nejlíp. V dohrávce prvního kola, která je na programu 6.9., je ale také nečeká lehký soupeř. Žlutozelený tým čeká první derby sezóny, což se rovná měření sil s celkem Zlína.