Starší dorostenci na úvod soutěže nestačili v derby na Zlín

Redakce • 08.09.2017

Ihned první zápas čekal svěřence Josefa Turka na ledě Zlína a tedy ihned derby v úvodu sezony. Domácí celek nenechal nic náhodě a ihned v první třetině se dostal do luxusního vedení 4:0 a bylo prakticky po zápase. Zelenožlutí si vytvořili několik slibných šancí, ale vždy ztroskotali na výborně chytajícím Kubíkovi. Toho se podařilo prostřelit až ve třetí třetině Romanovi Půčkovi, ale šlo už pouze o korigování stavu na konečných 7:1. Šanci na reparát budou mít starší dorostenci v sobotu, kdy na domácím ledě přivítají Vítkovice.

ELSD - 1.kolo pá 8.9.15:00
Berani Zlín
7:1(4:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Apolenář (Suhrada, Podešva), 8. Dvořáček (Sedláček, Suhrada), 10. Kozubík (Vítek, Pröschl), 17. Luža (Světlík), 25. Kozubík (Pröschl, Fajkus), 45. Fajkus (Pröschl), 46. Wientritt (Pröschl) – 46. Půček (Matiaško). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Bryška, Novák. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 149. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Berani Zlín: Kubík – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas, Prchal – Rusler, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Apolenář, Luža, Sedláček, Kozubík, Fajkus
VHK ROBE Vsetín: Chrástecký (45. Chromý) – Mikulenčák, Fojtášek, Ondračka, Vávra, Žabčík, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický, Lašák

Utkání začalo tlakem Zlína, který toho zužitkoval již ve třetí minutě. Mezi kruhy si totiž sjel Jakub Apolenář a dobrý začátek domácích přetavil v první gól zápasu. Zlín byl sice nadále opticky aktivnější, ale velké šance si vytvořili hlavně hosté. Kubík v bráně Zlína si nejdříve musel poradit s kličkou do forhendu a poté kontrolovat střelu Matiaška, jenž ovšem z velké blízkosti přestřelil bránu. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Zlín totiž po protiútoku přidal další branku, tentokrát se z velké blízkosti prosadil Dominik Dvořáček. Vsetín stále těžil z chyb obrany soupeře, ale Kubík chytal velmi dobře. Krátce po buly si totiž poradil s dalším průnikem a jeho spoluhráči tak mohli opět trestat. Matěj Vítek našel nikým nehlídaného Davida Kozubíka u levé tyče a ten s přehledem zasunul puk do brány. Zlín pokračoval v tlaku, ale z toho přišel nakonec pouze faul. Hostům, se ale přesilovka hrubě nepovedla a kromě jednoho zákroku neměl Kubík více práce. Domácí se poté znova dostali do tlaku, který skončil bravurní přihrávkou Lukáše Světlíka na Dominika Lužu, jenž si se zakončením nedělal velkou hlavu a rozvlnil síť za Chrásteckým ještě jednou. Vsetín přeci jen před sirénou dostal puk do brány, když využil díry v obraně soupeře a při přesilovce se dostal do přečíslení, ovšem Kubík byl napoprvé úspěšný a kotouč se za jeho záda dostal až po následném kontaktu s dojíždějícím hráčem. Rozhodčí tak tento gól neuznal.

Zlín začal druhou třetinu stejně tak, jako první a hned aplikoval velmi útočný hokej. V 24. minutě ještě Podešva nastřelil pouze břevno, ale o minutu později se již z branky radoval David Kozubík, který s Matějem Pröschlem využil přečíslení dva na jednoho. Tlak Beranů ovšem pokračoval a obrana soupeře se tak stále musela mít na pozoru. To ale platilo i pro defenzivu domácích, kteří si museli poradit s četnými protiútoky Vsetína. V bráně však byla jistota v podobě Kubíka, který chytal velmi jistě. Krátce po polovině utkání dostali Berani možnost přesilové hry poté, co byl Zetocha vyloučen za hákování. Vsetín se však dokázal po dobré práci ubránit a nedopustil inkasování další branky. Berani se tak do vážnější šance dostali až v 35. minutě, kdy však Pröschl zamířil nad. Hosté nadále těžili hlavně z rychlých protiútoku a po jednom takovém si tři minuty před koncem vybojovali přesilovou hru. Vsetínu se ale přesilové hry dnes hrubě nedařily a byl to on, kdo mohl inkasovat. Sedláček měl před sebou ležícího brankáře, jeho střela ovšem trefila jen vnější síť. Ve druhé třetině se tak již skóre neměnilo a před poslední části tak již bylo skoro rozhodnuto.

To se promítlo i na startu třetí části, který již nebyl tolik energický. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí. I přes to však z jedné takové gól padl. Sebastian Fajkus vybojoval u levého mantinelu puk, sjel si k bráně, a z velkého úhlu procedil puk za Chrásteckého. Pro něj to byl poslední moment v utkání, jelikož jej v bráně nahradil Chromý. Ale ani ten nebyl úspěšnější, protože již do minuty musel lovit puk ze sítě po střele Filipa Weintritta. Hosty mohlo potěšit alespoň to, že za devatenáct sekund korigoval skóre Roman Půček a postaral se tak o to, že Kubík přišel o čisté konto. Hra se tedy po vlažném začátku hodně přiostřila a na řadu přišla i mnohá vyloučení. Hosté se tak dostali do situace čtyři na tři a následně minutu i pět na tři. Obrana Zlína však horké chvilky ustála a Kubík tak podruhé neinkasoval. Krátce na to přišla další vyloučení a týmy si vyzkoušely i hru čtyři na čtyři. Ne však na dlouho. Zlín znova fauloval a hosty čekala další přesilová hra 4 na 3. V ní sice přišlo mnoho zajímavých šancí, ovšem Kubík spolu s obranou zahráli velmi dobře. Domácí trpěli na svou nedisciplinovanost, ze které pramenily další a další fauly. Vsetín tak tři minuty před koncem čekala další přesilová hra. Ani ta neskončila gólem a v utkání se tak skóre již neměnilo. Velmi výživný zápas tedy skončil 7:1 pro domácí Zlín.