Starší dorostenci porazili Zlín 6:3 a zažili nejlepší víkend sezóny

Kristýna Zigmundová • 28.10.2017

Starší dorostenci předvedli v dnešním utkání opravdu výborný výkon a po včerejší výhře nad Třincem si připisují další tři body. Utkání ovládli domácí hned na začátku a po první třetině vedli 1:0. Druhá třetina byla hodně vyrovnaná a přinesla po dvou brankách na obou stranách. V poslední třetině to už vypadalo, že Zlín otočí zápas ve svůj prospěch, ale po řadě chyb se z gólu radovali domácí, kteří si za svou obrovskou snahu zaslouží potlesk.

ELSD - 16.kolo so 28.10.12:00
Berani Zlín
6:3(1:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 15. Petriska (Baďura, Vašenka), 30. Ondračka (Půček, Matiaško), 34. Klímek (Půček, Ondračka), 44. Vašenka, 56. Vašenka (Půček, Ondračka), 57. Klímek (Matiaško, Mikulenčák) – 31. Luža (Kozubík), 39. Suhrada (Hamrlík, Sedláček), 46. Pröschl (Fajkus, Sedláček). Rozhodčí: Vaněk – Beneš, Hubáček. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Vávra – R. Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Zetocha, Krupa.
Berani Zlín: Kořének – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas– Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Apolenář, Luža, Sedláček, Kozubík, Fajkus, Kristek.

Valaši naskočili do utkání se stejnou vervou jako do toho minulého a v první třetině nedali hostujícímu Zlínu sebemenší šanci na to skórovat. I když byla celá hra rozkouskovaná vyloučeními na obou stranách, tak to byli právě domácí, kterým se dařilo neztratit nervy a hráli přesně to, co chtěli. Branky jsme se dočkali až v 15. minutě, kdy skóroval Ján Petriska. Do konce třetiny se už ale nepodařilo využít šance na branku ani jednomu z týmů.

Na začátku druhé třetiny bylo vidět, že hosté dostali jasné instrukce, jak si poradit s obranou Vsetína. Byli to ale opět domácí, kterým se podařilo skórovat. V početní výhodě se po úvodním tlaku dostal k dorážce Tomáš Ondračka, který navýšil náskok Vsetína. Domácí tým se ale neradoval dlouho. Hned na to se podařilo skórovat Zlínu. Přesněji Dominik Luža trefil mezeru pod betonem Chrásteckého.

Ve 33. minutě byl vyloučen hráč Zlína a Vsetín se snažil opět navýšit. Pokusy domácího celku ale nebyly přesné a už to vypadalo, že tuto přesilovku nevyužijí. Nakonec se ale ke střele odhodlal Daniel Klímek, který prostřelil přesunujícího se gólmana hostů Kořénka. V závěru třetiny ale domácí tým podcenil akci Zlína a Zlín snížil na 3:2. Na této trefě se nejvíce podepsal Jiří Suhrada, který zasáhl horní patra brány domácího celku.

Třetí třetina začala dobře pro domácí tým, který ještě dohrával přesilovou hru z předešlé třetiny. Tuto početní výhodu už ale domácí nevyužili. Ve 44. minutě byl ale faulován domácí hráč Jan Vašenka, který byl v úniku nedovoleně zastaven. Proto bylo nařízeno trestné střílení. Vašenka se perfektně rozjel a vůbec na něm nebyla poznat tréma. Sjel si na pravý kruh, odkud trefil horní roh brány hostů.

Následně ale skórovali opět hosté. Matěj Pröschl se dostal ke střele a snížil náskok Vsetína opět na rozdíl branky. To bylo ale ze strany Zlína všechno. V závěru se trefil ještě domácí Jan Vašenka, který si tak připsal druhou branku v utkání. A hned po něm se podařilo navýšit na 6:3 ještě Danielu Klímkovi, který mířil přesně na odkryté místo v bráně a připsal si také druhou branku. V samotném závěru si mohl Vašenka připsat hattrick, když byl sám v úniku. Tato střela mu ale nevyšla podle představ a skóre tedy zůstalo až do konce zápasu nezměněné.