Utkání s Havířovem ukončeno v čase 41:27

Radek Bařina, Jan Hrbáček • 08.09.2010

První kolo nového ročníku 2. ligy slibovalo na Lapači atraktivní duel mezi Vsetínem a Havířovem. A to se také naplnilo, po dvě třetiny byl k vidění z obou stran pěkný hokej plný šancí. Během přestávky mezi druhou a třetí třetinou vyvolali hostující fanoušci potyčku. Zápas byl posléze přerušen a nakonec ukončen. O osudu tohoto zápasu rozhodne disciplinární komise.

- 1.kolo st 8.9.17:30
2:3(1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 11. Vaněk (Brynecký, Dědek), 24. Sýs - 21. Prokop, 26. Maruna, 32. Najdek (Maruna). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1299. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šafařík, Farda, Spitzer, Doczy (od 30. Žabčík), Zelenka, Kapr - Knebl, Korčák, Ševčík - Brynecký, Vaněk, Dědek - Rapant, Sýs, Tesařík - Plachtovič, Kubo.
AZ Havířov: Vrba - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Vydra, Balčík, Jindřich, Jurčík, Maruna, Najdek, Klimša, Pavlas R., Potočný, Stránský, Sztefek, Pechanec, Říčka, Miczek.

Do prvního utkání sezóny mezi Vsetínem a znovuzrozeným Havířovem vstoupili domácí hráči s chutí. Rezultoval z toho ovšem nejen rychlý útočný výpad ale i faul a přesilovka pro hostující AZ Havířov. V ní se ovšem do šance dostali oslabení Valaši, blafák tísněného Korčáka ale skončil na betonech pozorného Vrby v brance hostů. V dalších minutách bylo Na Lapači k vidění poměrně vyrovnané utkání, v němž byli o chloupek nebezpečnějším týmem domácí. V 5. minutě ale v dobré pozici trefil brankáře Brynecký, pokus Klimši na straně druhé zase zneškodnil Plšek.

První branky se spoře zaplněné tribuny Lapače dočkaly v minutě 11. Po střele Bryneckého vznikl před hostující svatyní zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Vaněk a s úspěchem dloubnul touš do sítě (1:0). Hostující fanoušci zareagovali vhozením světlice na led, utkání tak bylo poprvé krátce přerušeno. Když se znovu začalo hrát, Havířovští, ve snaze o vyrovnání zle zatopili před Plškem. V největší příležitosti ale ve skrumáži nemířil přesně agilní Klimša. V závěru třetiny si ještě obě mužstva zahrály po přesilovce, ty ovšem branku nepřinesly a tak po prvním dějství odcházeli do šaten spokojeněji domácí.

Spokojenost jim ale nevydržela dlouho. V dohrávané přesilovce v čase 20:27 totiž Vsetínští zbytečně ztratili puk ve středním pásmu, Prokop se po pravém křídle protáhl až do střelecké pozice a přesně mířenou ranou k tyči překonal Plška (1:1). Vstřelená branka hosty nabudila a hned v zápětí znovu výrazně čeřili vody před Plškem, stačil ovšem jeden faul a situace se znovu otočila. Vsetín totiž sehrál svou druhou početní výhodu mnohem lépe než tu první. Když jim navíc havířovští hráči sami pomohli, bylo vymalováno. Svým vyhozením totiž obránce Havířova trefil pouze spoluhráče před brankou, puk spadl přímo na hůl Sýse a ten pohotově, odrazem o tyč, poslal touš do branky (2:1).

Vedení ale vydrželo Vsetínu pouhé dvě minuty. Spitzer totiž v souboji za brankou ztratil helmu a než stačil dojet na střídačku, neobsazený Maruna nadvakrát dorazil puk za bezmocného Plška (2:2). Následně se hosté zatáhli do defenzívy a číhali na rychlé protiútoky. Vsetín se sice dostal k několika nebezpečnějším střelám, Vrba byl ale vždy na místě. Ve 32. minutě pak z jednoho rychlého výpadu AZ udeřilo. Naidek vystřelil přes domácího beka a jeho pokus našel Plšek až v síti (2:3).

Za Vsetín se pokusil o rychlou odpověď nejčastější střelec Valachů Vaněk,tváří v tvář ležícímu brankáři ale trefil pouze jeho natažený beton. Brankou neskončily ani dvě přesilové hry Vsetína, přestože několik střel Vrbu řádně vylekalo. Po 40. minutách tak Havířov držel těsný náskok.

Druhá přestávka byla zpestřena trestní výpravou hostujících rowdies po domácím stadiónu, která skončila rvačkou s několika domácími fanoušky v sektoru na sezení. To však byl jen začátkem konce. V čase 41:27 bylo nejprve rozhodčím utkání přerušeno a když stadión následně zamořilo několik světlic z hostujícího sektoru, které přistály na ledě, byl ortel nad zápasem zpečetěn. O patnáct minut později rozhodčí po domluvě s kapitány utkání definitivně ukončil.

O osudu zápasu nyní bude rozhodovat disciplinární komise.