V atraktivním utkání vsetínské juniorky zvítězil Hodonín v poslední vteřině

Helena Hegeďová • 15.11.2015

Dnešní utkání bylo velmi vyrovnané a tedy i pro oko fanouška atraktivní, jelikož se mohl pokochat jak skvělými šancemi, tak obrannými zákroky obránců i brankářů na obou stranách. Více štěstí na branky měli po celou dobu Vsetínští a v průběhu zápasu vedli. Posledních pět minut ale patřilo hostům, kteří vyrovnali stav utkání a v poslední vteřině vstřelili vítězný gól.

LJ - 11.kolo ne 15.11.10:30
SHK Hodonín
5:6(1:0, 3:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 16. Vašíček (Kovář), 22. Svozílek (Janošek, Kovář), 32. Tydlačka (Toman, Janošek), 36. Grygar (Kovář, Vašíček), 41. Kuchařík – 29. Šála, 34. Janás (Crlík, Jajcay), 36. Janás (Ling), 53. Jajcay (Ling), 56. Kulyk (Černohous, Venclík), 60. Černohous. Rozhodčí: Koziol – Novák, Rožánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Bártek, Vašíček, Konopka, Svozílek, Rýpar, Žabčík, Vítek – Španko, Imeri, Janošek, Toman, Kovář, Kuchařík, Grygar, Tydlačka
SHK Hodonín: Štěpanovský – Lišaník, Weber, Kulyk, Crlík, Maršálek, Andrýsek – Venclík, Ling, Jajcay, Větříšek, Stanislav, Černohous, Šála, Gombarčík, Janás

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, brzy se ale hra vyrovnala, k vidění byly dobré šance na obou stranách a mnohdy zachránilo celky od inkasované branky štěstí. I přes aktivní hru byla první branka k vidění až v 16. minutě při vsetínské přesilové hře, kdy si Hodonín odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě.Vojtěch Vašíček se po přihrávce Davida Kováře z pomezí brankoviště opřel do střely a od modré propálil hostujícího gólmana nechytatelnou ránou. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Hned v úvodu druhé periody měli Vsetínští štěstí, když jeden z hodonínských hráčů trefil pouze tyč a v následující akci u brány hostů poslal kotouč do levého horního roku Ivo Svozílek. Vyrovnanost hry byla znát hlavně na tom, že se odehrávala ve středním pásmu a ani jedna z obran si nechtěla soupeře pustit do blízkosti brankoviště. Pokud se ale někdo do útoku dostal, byli to domácí. Od 29. minuty se Na Lapači strhla branková smršť. Ve zmatku před vsetínskou brankou se nejlépe zorientoval David Šála. Necelé tři minuty nato zakončoval přesnou ranou z pravé strany Ondřej Tydlačka. Domácí vedli 3:1 a na jejich aktivitě bylo znát, že si vedení nechtějí nechat vzít a zasypali hodonínskou svatyni několika střelami. Modro-oranžoví se ale dostali do samostatného úniku, ve kterém se Michalu Crlíkovi a Davidu Janásovi povedl krásný one-timer, a tak druhý jmenovaný zametl kotouč do odkryté brány. Další, kdo si připsal přesný zářez, byl Ondřej Grygar, který v úniku poslal kotouč k pravé tyči. O 21 vteřin později se radovala i druhá strana, když si Lukáš Stojar špatně pokryl prostor ve spodní části branky a David Janás tak mohl zvedat ruce nad hlavu. I přes to odcházeli do šaten šťastnější domácí. Na tabuli svítilo skóre 4:3.

Ani přestávka nezabránila tomu, aby se ve skórování pokračovalo. Ve 41. minutě se dostal v oslabení ke kotouči Lukáš Kuchařík a zamířil přesně do mezery mezi Štěpanovského beton a lapačku. Zdálo se, že Vsetín si svou aktivitou skóre pohlídá. V půlce zápasu se ale dostali do sedla hosté. Ve 53. minutě nebyl úplně zkoncentrovaný domácí gólman, čehož využil Andreas Jajcay a poslal puk za záda přemisťujícího se Stojara. A o 3 minuty později bylo Na Lapači vyrovnáno. Radim Kulyk si pohrál s domácím brankářem a povodil puk kolem jeho pravé nohy až do brány. V posledních dvou minutách se zdálo, že rozhodne-li někdo zápas, budou to domácí, jelikož hráli přesilovou hru po vyloučení Michala Crlíka za hákování. Stal se však opak. V poslední vteřině rozhodl utkání kapitán Hodonínských Vít Černohous a na hostující střídačce zavládly oslavy vítězství 6:5.

Hodonín tedy přerušil vítěznou sérii Vsetínských. Ti odehrají další zápas v pátek 20.11. v Přerově.