V derby se Zlínem Vsetín remizoval

Aleš Koňařík • 20.08.2003

V s e t í n – Remízou 3:3 se Zlínem přišel Vsetín prakticky o možnost postupu do semifinále Tipsport Cupu. Domácí měli zápas dobře rozehraný, neudrželi však dvoubrankový náskok ze druhé části a díky trefě Okála pět minut před koncem přišli o první vítězství na domácím ledě. Zlín se ve všech případech prosadil ve čtyřech hráčích, z toho dvakrát při vlastním oslabení. Naproti tomu vsetínská bilance v přesilovkách byla skromná, z devíti se trefili pouze jednou.

- TsC2 st 20.8.17:00
Berani Zlín
3:3(0:1, 3:0, 0:2)
Branky: 34.Valko (Štraub), 37.Dubec (Vak), 40.Kuboš (Vak) - 14.Balaštík, 43.Nosek (Okál), 55.Okál (Čech). Rozhodčí: Havlík. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 1500.
VHK ROBE Vsetín: Masný - Jaškin, Štach, Vyrůbalík, Kuboš, Polák, Němec - Ambruz, Štraub, Sochor - Dubec, Vak, Stantien - Valko, Hruška, Dubec
Berani Zlín: Tuček - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Nosek, Moacholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Vlach, Mokrejš - Okál, Čech, Jenáček
V odvetě předchozího duelu ve Zlíně byli zpočátku aktivnější hráči Vsetína, jenže všechny jejich šance pochytal pozorný brankář Tuček. Sochor a Stantien přitom byli v takřka ideálních pozicích. Derby se hrálo svižně, bez zbytečného přerušování a taktizování. Střelecky se jako první prosadili hosté, když Balaštík potrestal zaváhání vsetínské obrany při přesilovce.

Prostřední část byla doménou žlutozelených, kteří zvýšili důraz před Tučkovou brankou. Ovoce to přineslo ve 33.minutě, kdy si dvakrát narazili puk Štraub s Valkem a mladý vsetínský útočník se bez přípravy trefil mezi Tučkovy betony. Stejný osud potkal Tučka o tři minuty později, kdy byl úspěšným exekutorem Dubec a při dvojnásobné početní výhodě zamířil pod víko z Vakovy nahrávky obránce Kuboš.

Zlín se dokázal z těchto ran rychle otřepal a hned z kraje závěrečné části využil dalšího vsetínského kiksu v rozehrávce přesilové hry Nosek. Hosté vůbec kralovali při změněném počtu hráčů, když v 55.minutě trefil bleskurychlou příhru Čecha z buly Okál, byla obě mužstva ve čtyřech. Výsledná remíza byla nakonec zaslouženým odrazem průběhu rušného zápasu.