V duelu o osmé místo podlehl starší dorost Třinci

Radek Bařina • 19.02.2011

V přímém souboji o osmé místo se střetli starší dorostenci VHK Vsetín s Třincem. Domácí Oceláři vstoupili do utkání lépe a v 10. minutě se ujali vedení, když Maxmiliana Baču, který v brance VHK nahradil zraněného Kohna, překonal Matuš. Ve druhém dějství sice Valaši, v přesilovce pět na tři, Daňkem srovnali, přelom druhé a třetí třetiny ale patřil domácí. Ti dvěma brankami odskočili Valachům a náskok si již nenechali vzít. Třinec tak nakonec zdolal Vsetín 4:2.

ESD - II. část so 19.2.
HC Oceláři Třinec
4:2(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Matuš (Pargáč), 37. Franek, 42. Běhal, 60. Matuš (Štencel) - 30. Daněk (Pokorný), 50. Pokorný (Pelc). Rozhodčí: T.Janda - M.Řezáč, M.Tuizal. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Oceláři Třinec: Chvostek - Pisarik, Kurzok, Cienciala, Kofroň, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Valíček, Jonáš, Samek, Štencel, Běhal, Franek, Vrabel, Matěj, Bumbál, Matuš, Růžička.
VHK ROBE Vsetín: Bača - Surý, Pelc, Danšk, Pokorný, Hradil, Ptáčník, Žák, Kouhout, Kývala, Janeba, Slováček, Báchor, Brida, Galia, Tobola, Štědrý.

V prvních minutách utkání se soupeři vzájemně oťukávali. Teprve v desáté minutě Radim Matuš proměnil svou šanci a poslal svůj tým do vedení. O minutu později mohl zvýšit Ohera, pozorný Bača byl však proti. Hosté nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilové hry a také domácí promarnili několik šancí, proto na světelné tabuli po první tetině svítil stav 1:0.

Druhá dvacetiminutovka připomínala někdy tragikou komedii. Nejdříve vsetínský Žák chtěl zřejmě pobavit publikum, když se ocitnul se svým brankářem ve třetině úplně sám a puk mu málem kopnul do vlastní branky. Hned nato místo puku vplul do třinecké sítě on sám. Třinečtí ve svých divadelních výkonech nechtěli zůstat pozadu, proto Štencel předvedl dokonalé salto přes jednoho z hostujících hráčů. Největší „ovace“ ovšem získali muži v černobílém.

V polovině třetiny Vsetín využil naservírovanou dvojnásobnou přesilovou hru a Josef Daněk vyrovnal na 1:1. Třinečtí nezůstali pozadu a v početní převaze na podruhé dorazil puk za Bačovy záda Tomáš Franek - 2:1.

Do posledního dějství vstoupili Třinečtí v početní výhodě a Jiří Běhal využil závaru před vsetínskou bránou a zvyšuje na 3:1. Vsetínští se nevzdávali a bojovali dál. V padesáté minutě Dominik Pokorný zvednul před Chvostkem puk a přehodil ho přes třineckého brankáře.

V 59. minutě jsme všichni viděli, co se jen tak nevidí. Vystřelený puk končí v ochranné síti. Hráči přestávají hrát, rozhodčí to nevidí a nepíská. Nejdříve se vzpamatuje Matuš, který pošle puk Růžičkovi a ten pohodlně zasune puk do vsetínské branky. Rozhodčí branku uzná a pak to začne. Třineckým zimákem se ozývá hvízdot a bušení laviček. Po dlouhém vyjednávání rozhodčí branku neuznají.

Hosté v závěru vyzkoušeli hru bez brankáře, ale Radim Matuš poslal puk do opuštěné vsetínské klece a zapečetil dnešní výsledek na konečných 4:2.

Miroslav Macháček (Třinec): Oproti včerejšímu utkání jsme zlepšili nasazení i bruslení. Měli jsme daleko větší touhu po vítězství než včera. To že rozhodčí nezapískal, je jeho chyba. My jsme pokračovali ve hře a dali jsme branku. Takových chyb rozhodčích v zápasech bývá více, a kdyby pokaždé měnili svá rozhodnutí, jak by to v zápasech vypadalo.

Jiří Weintritt (Vsetín): Dnes jsme měli dobrý vstup do utkání. Postupem času se hra vyrovnala. Druhý gól jsme inkasovali v oslabení a třetí po individuální chybě. Závěrečná chyba rozhodčích, která se jen tak nevidí, nás dost rozhodila. I když po pěti minutách svou chybu napravili, nám nepomohla závěrečná power play. Gratuluji domácím, kteří měli více štěstí.