V posledním domácím zápase nestačili junioři na Uherský Ostroh

Helena Hegeďová • 19.02.2017

Dobrý vstup do utkání nestačil Valachům na to, aby se ujali vedení. Hosté vstřelili první branku v přesilovce a v patnácté minutě už vedli o dva góly. V téže minutě snižoval Lainka a do kabin se šlo za stavu 1:2. Druhá třetina vyšla lépe hostům. Uherský Ostroh nepouštěl Vsetínské do útočného pásma, a ti tak měli minimum šancí skórovat. Ve třetí třetině začali žlutozelení dotahovat, ztrátu už se jim však smazat nepodařilo a hosté si tak z Lapače odvážejí všechny body.

KP - 25.kolo ne 19.2.17:30
VHK ROBE Vsetín B
HC Uherský Ostroh
3:6(1:2, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 15. Lainka (Dědek, Fojtů), 48. Kuchařík (Fojtů, Lainka), 51. Šimek (Kuchařík) – 4. Kučera Z. (Antonovič, Kučera R.), 15. Stránský, 24. Machálek (Flora), 34. Karpíšek (Kučera Z.), 42. Ťok (Antonovič, Rapant), 57. Kučera Z. (Rapant). Rozhodčí: Šudoma – Skokánek, Vodák. Vyloučení: 11:13, navíc Vašíček (VSE) 10 min. a OK, Rauš (UHO) 10 min.  Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:6.

VHK ROBE Vsetín B: Musil – Šimek, Svozílek, Vašíček, Hradil, Vítek, Čada – Kuchařík, Janošek, Christov, Fojtů, Lainka, Dědek, Humplík, Lukáš, Sušeň, Dubnický.
HC Uherský Ostroh: Valúch (41. – 57. Juračka) – Nevídal, Rapant, Kučera R., Maršálek, Rauš, Beneš – Mika, Antonovič, Kučera Z., Stránský, Flora, Galuška, Ťok, Karpíšek, Machálek, Větříšek.

Domácí byli na puku aktivnější, dokud nepřišlo vyloučení na jejich straně a s ním i gól Uherského Ostrohu. Hostujícímu celku se dařilo kombinovat a finální střela k bližší tyčce patřila Zdeňku Kučerovi. Domácím zůstala ofenzivní energie i díky přesilové hře, Ostroh se na druhou stranu blýskl precizní obranu, která nedovolila Valachům zakončovat. Hosté ubránili dlouhé oslabení tři proti pěti, usadili se v útočné třetině a brzy se radovali z gólu. Filip Stránský našel mezeru mezi betony domácího gólmana a dostal puk až za brankovou čáru.

Na tento gól odpověděl za čtyřicet vteřin Petr Lainka, ke kterému vyrazil kotouč gólman po zásahu proto střele Dědka. Také vsetínský forvard se prosadil pokusem mezi betony. Závěr první třetiny patřil spíše hostům, kteří si vytvořili tlak v přesilové hře a dokázali jej udržet i po skončení početní výhody. Minutu před koncem prvního dějství mohl opět navyšovat Stránský. Střelec druhé branky Ostrohu si položil gólmana, zakončit přesně však nedokázal.

Hostující tým doslova vletěl do druhé třetiny a útočné pásmo opouštěl jen v ojedinělých případech. Od úvodních minut druhého dějství byl znát nápor Uherského Ostrohu, který se stupňoval. Antonovič nastřelil levou tyčku poloprázdné branky, Rauš těsně minul a nikým nebráněný Jan Machálek dokázal poslat puk okolo levé tyčky za Musilova záda. Domácím mohla pomoci přesilová hra, ale ani v té si Vsetínští nevedli dobře.

Valaši naopak nabídli svému soupeři rovnou dvojnásobnou početní výhodu, kterou si však hosté sami zlikvidovali vyloučením Karpíška. V zápase bylo celkově uděleno mnoho trestů, ty však vývoj skóre nijak zásadně neovlivnily. Pár vteřin poté, co byly oba týmy v plném počtu, se prosadil právě Petr Karpíšek, jenž dostal od Zdeňka Kučery přihrávku k trestné lavici, ze které vyjížděl, a poslal kotouč do pravého horního rohu. Ani další přesilové hry se Vsetínským nedařily a hosté se ve vlastním oslabení dostávali bez problémů do útoku.

Vyloučení Dubnického zkraje poslední třetiny potrestal přesným zásahem Lukáš Ťok, který přehodil pravé rameno vsetínského gólmana. Hosté vedli už o čtyři branky a snížit mohl Janošek, který se ocitl v brejku. Puk mu ale z hokejky sjel a vsetínský útočník tak nedokázal přesně zakončit. Skóre se ale změnilo po střele Lukáše Kuchaříka. Od modré čáry se mu povedlo najít mezeru mezi rukou a tyčkou gólmana Juračky, který ve třetí třetině převzal místo v brance od svého kolegy Valúcha. Hosté v této části hry nestříleli z tak nebezpečných pozic jako předtím. Zato do přečíslení se na druhé straně dostali Sušeň s Lukášem. Puk po jejich kombinaci skončil na boční síti.

Také další dvojice vsetínských hráčů se snažily o branku. Ta nakonec padla z hokejky Jozefa Šimka, který po nahrávce od Lukáše Kuchaříka propálil hostujícího gólmana svou typickou střelou od modré. Hosté si následně dvakrát v krátkém časovém sledu zahráli v početní výhodě a obě tyto přesilovky vypadaly podobně – dlouhé kombinace s jednou či dvěma střelami. Zdeněk Kučera se však nakonec dokázal prosadit tři vteřiny po návratu vyloučeného Dědka. Musil byl po řadě několika povedených zákroků u své levé tyčky. Kučera dostal přihrávku na levý kruh, odkud s přehledem poslal puk do prázdné brány. Tři minuty před koncem byl vyloučen hráč hostů a Vsetín to zkusil v šesti. Ostroh podržel gólman Valúch, který se do brány vrátil poté, co se Michal Juračka zranil při střetu s jedním z hráčů. Hektický závěr s několika dalšími tresty však už žádnou branku nepřinesl a Uherský Ostroh zaslouženě vyhrál, hlavně díky hře ve druhé třetině, o tři branky.