V útočném utkání přestřílel starší dorost Chomutov

Radek Bařina • 23.01.2010

Další vítězství si ve své nadstavbové skupině připisují starší dorostenci VHK. V atraktivním zápase plném branek tentokrát dokázali přestřílet Chomutov 7:4 a upevnili si tak vedoucí příčku v tabulce. Hosté na Valašsku předvedli sympatický výkon a až do 45. minuty se drželi na dostřel. Šestá branka Vsetína ale otupila jejich odpor a domácí si tak připisují sedmou domácí výhru v řadě.

- 37.kolo so 23.1.14:00
7:4(1:0, 4:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Podešva, Kozák), 31. Káňa (Jurík), 33. Kozák (Podešva, Hurtík), 35. Káňa (Pelc, Žabčík), 39. Podešva (Kajaba), 45. Hurtík (Slováček), 47. Kajaba (Tyralík, Podešva) - 27. Šaržík (Navrátil), 32. Hradil (Navrátil), 35. Hradil (Taraška), 42. Tverďák (Škrdle). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 8:12 navíc Kývala 10 min, Kozák 5 minut + do konce utkání - Tverďák (CHOM) 5 minu + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 63:25. Průběh utkání: 1?0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Žabčík T., Hurtík, Pelc, Tyralík, Žák, Báchor, Kovář, Žabčík Z. - Kozák, Podešva, Kajaba - Káňa, Daněk, Jurík - Slováček, Kitsberger, Ptáčník - Kohout, Pokorný, Kývala.
Piráti Chomutov: Příhoda - Sakaev, Škrdle, Pištora, Fiala, Havel, Tverďák, Hejna - Novák L., Huňády, Novák J., Hejcman, Lehnert, Navrátil, Taraška, Hradil, Fronk, Kopec, Šaržík, Hlava

Domácí starší dorostenci VHK Vsetín byli v souboji s Chomutovem týmem, který jako první ohrozil soupeřovu branku. Stalo se tak na začátku druhé minuty, do šance se dostávající Daněk byl ovšem při střele faulován. Vsetínu se tak naskytla alespoň možnost početní výhody, zůstala však nevyužita. Hosté poprvé zahrozili v minutě 5. střela z mezikruží ale trefila jen betony Kohna ve vsetínské svatyni. O dvě minuty později se hostům naskytla velká příležitost k otevření skóre. Během devatenácti sekund putovali na trestnou lavici domácí Káňa a Daněk, dlouhá přesilovka pět na tři ale Chomutovu absolutně nevyšla. Kohna hosté takřka neohrozili, naopak jim ujel rychlík Podešva, jeho střelu ale brankář Příhoda zneutralizoval pomocí vyrážečky.

Vsetín poté znovu převzal iniciativu, vidět byl především agilní Káňa. Jeho rána ihned po vhazování v jedenácté minutě ale prosvištěla těsně mimo a Daněk po Káňově uvolnění zase neprostřelil Příhodu z úhlu. Poté domácí promrhali přesilovou hru, krátce po ní ale dokázali udeřit. Po kombinaci prvního vsetínského útoku to byl Kajaba, který procedil touš za Příhodova záda (1:0). Hned v zápětí mohl zvýšit Jurík, v brejku byl ale zastaven hostujícím faulem. Přesilovka domácím znovu příliš nevyšla a protože závěr úvodní dvacetiminutovky se odehrál především ve středním pásmu, svítilo po úvodních dvaceti minutách na ukazateli skóre 1:0

Již nástup do druhého dějství naznačil, že v dalších fázích zápasu bude k vidění mnohem atraktivnější podívaná než ve třetině první. Již po čtyřiadvaceti vteřinách měl na hokejce druhou branku Vsetína Kozák, ideální přihrávku Podešvy ale nedokázal nasměrovat do prázdné branky. Ani hosté ovšem nevstoupili do druhého dějství se sklopenýma ušima, což dokumentovala Hlavova střela z mezikruží v minutě 23., trefila ale pouze připraveného Kohna. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, až přišla minuta 27. a v ní vyrovnávací branka. Domácí druhá formace nejen že propásla velkou příležitost ke skórování, ale navíc za svými zády zapomněla úplně volného Šaržíka. Ten svůj brejk proměnil přesnou střelou na vyrážečku a začínalo se od znova (1:1).

Vsetín mohl hned v zápětí odpovědět v přesilové hře, ale nevyužil ji. Přesto se ale domácí brzy znovu ujali ztraceného vedení. Těsně poté, co časomíra překročila polovinu normální hrací doby poslal Jurík křížnou přihrávku na Káňu a jeho volej z plavého kruhu zapadl pod víko hostující svatyně. Tentokrát se ale Vsetínští radovali z vedení pouhých 71 sekund. V přečíslení dva na jednoho vypálil Navrátil, Kohn střelu vyrazil před sebe, dojíždějící Hradil se protlačil přes beka a dorazil touš do brány (2:2). Za dalších 74 vteřin již Valaši znovu vedli. Kozák se tentokrát nemýlil a z blízka přetavil Podešvovu přihrávku ve vedoucí gól (3:2). O další minutu později Chomutov fauloval a domácí tentokrát přesilovku bleskově využili. Akce takřka kopírovala druhý vsetínský gól. Káňovi tentokrát nabil Pelc a volej vsetínského útočníka z pravého kruhu tentokrát narazil do sítě kousek nad ledem. Domácí tak poprvé vedli o dva góly (4:2).

Nevydrželo jim to ovšem ani půl minuty. Taraškova křížná přihrávka prošla houštinou těl před brankou a na Hradila se zubila poloprázdná branka (4:3). Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu, až do sklonku 39. minuty ale měli navrch brankáři. V čase 38:59 vyrazila první formace Vsetína do rychlého protiútoku a Podešva s trochou štěstí dostal kotouč do branky po páté (5:3). Tímto výsledkem také atraktivní druhé dějství skončilo.

Vstup to třetiny třetí se lépe povedl Chomutovu. Po necelé minutě fauloval Hurtík a důrazný Tverďák dotlačil v přesilovce puk do domácí klece (5:4). Právě střelec čtvrté chomutovské branky však o minutu a půl později napadl v přerušené hře domácího Kozáka. Za následnou bitku dostali oba hráči trest na pět minut a do konce utkání a Tverďák obdržel ještě dvě minuty navrch. V následné přesilovce domácí zbytečný zkrat chomutovského obránce potrestali. Obléhání Příhodovy zakončil přesně umístěnou střelou z mezikruží Hurtík (6:4).

Aby toho pro hosty nebylo málo, dopustili se hned v zápětí dalšího zbytečného faulu a znovu za něj zaplatili. První formace zamkla hosty v obranném pásmu a Kajaba byl nakonec tím hráčem, který propasíroval puk za Příhodova záda (7:4). Tyto dva přesilovkové góly hosty tvrdě zasáhly a ti v sobě již nenašli dostatek sil v boji o obrat skóre. Domácí naopak tříbrankový náskok uklidnil a v dalších minutách tak vcelku s přehledem kontrolovali hru. Vykřesat naději mohli hosté uprostřed posledního dějství, kdy hráli takřka dvě minuty v pěti proti třem. Ani tentokrát jim ale dvojnásobná přesilovka vůbec nevyšla a Kohn si v ní takřka nesáhl na puk.

Od té chvíle už se utkání více méně pouze dohrávalo. Dobrou příležitost ke zvýšení skóre neproměnil Daněk, na hattrick nedosáhl ani Kajaba, jehož nadějný pokus zneškodnilo Příhodovo rameno. Kývalovi před prázdnou bránou zabránil v poslední chvíli ve skórování pohotový obránce a nevyužita zůstala i krátká domácí přesilovka pět na tři v závěru. Nic to však již nemohlo změnit na konečné výhře Vsetína. Domácí zvítězili 7:4, hostům na body nestačily ani čtyři branky vstřelené na hřišti soupeře.