Valaši nedovolili Kopřivnici zvrátit skóre a berou tři body

Helena Hegeďová, Radek Bařina • 08.10.2016

První třetina duelu mezi Vsetínem a Kopřivnicí patřila domácím, kteří ji vyhráli poměrem 3:0. Kopřivnice se ve druhé periodě začala více tlačit do útoku, i přes to dokázali domácí svůj náskok navýšit. Ve třetí třetině se však hostům povedlo dotáhnout se na rozdíl jednoho gólu a utkání zdramatizovat. Valaši se mohli spolehnout na Hromadu a jistotu do posledních minut jim dodala také branka Filipa Čecha, který zvyšoval na konečných 5:3. Díky výhře se Vsetín vyšvihl na 1. příčku tabulky.

2. liga - 8.kolo so 8.10.17:30
HC Kopřivnice
5:3(2:0, 1:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 6. Zúbek (Pokorný), 15. Kolařík (Vávra, Janáček), 37. Vávra (Hryciow), 42. Kolařík (Vávra, Kucharczyk), 52. Čech (Finsterle, Čuřík) – 41. Červenka, 44. Ollender, 49. Vyčesaný (Bartošák). Rozhodčí: Koliba – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 2056. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Mojžíš, Stuchlík, Janáček, Hryciow, Vrba, Žák – Kucharczyk, Vávra, Kolařík – Čech, Čuřík, Finsterle – Zúbek, Pokorný, Hořanský – Daněk, Šilhavý, Kajaba.
HC Kopřivnice: Fendrich – Fojtík, Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Červenka, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Ollender, Bartošák, Kabeláč, Tomášek, Pargáč.

Hosté vsadili od prvních minut duelu se Vsetínem na soustředěnou obranu středního pásma. To se jim v úvodu vyplácelo. Dokonce to byli oni, kdo si vytvořili první větší příležitost. Ve 3. minutě pálil Pargáč na Hromadu z pravého kruhu, vsetínský gólman si ale proti jeho střele pohotově povyjel a puk ztlumil na hrudi. Valaši se urputnou obranou hostů prokousávali stěží, v šesté minutě se však přeci jen dostali do vedení. Pokorný obkroužil branku, nahodil puk na gólmana Fendricha, který ho neudržel a důrazný František Zúbek dotlačil touš za brankovou čáru.

Následně si oba týmy vyzkoušely přesilovku a přesvědčily se, že hra v početní výhodě tentokrát nebude jejich silnou stránkou. Patnáctá minuta přinesla nejpohlednější akci první třetiny a s ní i druhý gól. První útok VHK rozebral v rychlé akci hostující defenzívu a Jan Kolařík neměl problém poslat z bezprostřední blízkosti puk za bezmocného gólmana. O tři minuty později mohl při vlastním oslabení zvýšit Vávra, jeho bombu ale vyrazil Fendrich koncem své brankářské hole mimo tři tyče. Do kabin tak domácí odcházeli s dvoubrankovým náskokem.

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Hosté se i přes nepříznivý výsledek dál zaměřovali na pečlivou defenzívu a Vsetínští působili, že jsou se stávajícím stavem spokojeni. Přesto mohli hned v úvodu třetiny zvýšit na 3:0, šikovnou teč Čuříka ale zastavila tyč. O chvíli později neuspěl ani Vyčesaný na straně druhé, jeho prudkou střelu z bezprostřední blízkosti totiž zastavil, i s trochou štěstí, Hromada. S přibývajícími minutami se hosté začali přeci jenom osmělovat, k čemuž využívali okénka ve vsetínské defenzívě. Těch bylo pohříchu mnohem víc, než by se na jednoho z favoritů soutěže slušelo, Hromada se tak rozhodně nenudil. Obstál na výbornou, přičemž se vytáhl především ve 29. minutě.

Nejlepší hostující hráč Červenka se protáhl kolem beka, obešel i Hromadu, zakončení do prázdné brány ale dokázal vsetínský gólman vyškrábnout lapačkou. A když ve 35. minutě neuspěl ani Poruba, který z bezprostřední blízkosti nepřehodil Hromadův beton, přišel trest. V čase 36:45 si Tomáš Vávra mezi statickými hráči Kopřivnice narazil puk s Hryciowem a poté tvrdou střelou uklidil puk do odkrytého kouta branky. Po dvou třetinách tak vedl Vsetín 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto.

Ve třetí periodě se však Valaši ukázali jako velkorysí hostitelé a připravili snaživým Kopřivnickým luxusní dárky. Vše odstartovala přesilovka VHK v samém úvodu třetiny. Vsetínský Čech v ní přesnou přihrávkou poslal do brejku hostujícího Adama Červenku a ten zavěsil puk nechytatelně do levého horního růžku. Odpověď Vsetína byla bleskurychlá. Nejlepší hráč VHK Vávra v rychlém výpadu sice Fendricha nepřekonal, gólman však puk neudržel a dojíždějící Jan Kolařík neměl problém uklidit puk do brány.

O dvě minuty později to byl ale právě Kolařík, kdo se nechtěně ujal role samaritána. Při další přesilovce VHK totiž poslal do brejku Samuela Ollendera a hostující útočník i s trochou štěstí procpal puk za Hromadu. Hosté, kteří tou dobou už dávno pochopili, že zodpovědná defenzivní činnost vsetínským příliš nechutná, vycítili šanci. Ta ještě vzrostla ve 49. minutě. Kde se vzal, tu se vzal, Michal Vyčesaný zůstal zcela sám na levém kruhu a přesnou střelou pod břevno snížil na 4:3.

Valaši si vzali oddechový čas, udělali změny v sestavě a to zabralo. Domácí totiž poté konečně přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a až na jedinou výjimku nepustili Kopřivnické ve zbytku zápasu na dostřel Hromadovy svatyně. 52. minuta pak přinesla definitivní uklidnění na valašské hole. Čuřík našel od mantinelu Filipa Čecha a ten nadvakrát pokořil Fendricha. Odčinil tak své zaváhání před prvním gólem hostů. Zbytek utkání už domácí v poklidu kontrolovali. Přes ne zcela povedený výkon tak Vsetín porazil Kopřivnici 5:3.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Kromě některých pár okamžiků jsme odehráli zhruba stejný zápas jako minule s Jičínem, akorát tam to výsledkově vypadalo na jasný zápas, přestože jsme hráli poměrně špatně. Dneska jsme na to navázali a ten výkon byl celkem hrozný. Možná jen díky gólmanovi jsme to zvládli tímto způsobem, protože už v druhé třetině tam měla Kopřivnice poměrně hodně šancí. My jsme sice s třemi body spokojeni, ale určitě ne s předvedenou hrou.

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Jeli jsme tady s cílem, že nebudeme hrát žádného „zanďoura“. Chtěli jsme hrát dopředu, což se nám i dařilo, jenom jsme za stavu 2:0 nemohli vsítit branku. Musím kluky pochválit, protože odehráli fantastické utkání, proti tak silnému soupeři a do poslední chvíle to bylo na vážkách. Dostali jsme však v závěru zbytečné góly, které jsme Vsetínu darovali a to proti tak silnému soupeři nemůžeme dělat. Myslím si, že pro diváky to byl fantastický hokej a věřím, že jsme Kopřivnici ostudu neudělali.