Valaši porazili Nový Jičín i napodruhé a jsou krůček od semifinále

Václav Trávníček • 27.02.2016

Vsetínští hokejisté zvládli i druhé čtvrtfinálové utkání, v sobotu vyhráli v Novém Jičíně 5:2 a od postupu mezi nejlepší čtyři je dělí jediná výhra. Valaši za triumfem vykročili už v první třetině, kterou ovládli 2:0. Po brankově vyrovnaném druhém dějství utkání rozťali ve třetí periodě, ve které soupeři vstřelili rozhodující čtvrtý a pátý gól. Dvěma zásahy se pod důležitou výhru podepsala dvojice Petr Dvořák, Radim Ostrčil. Třetí čtvrtfinále je na programu v pondělí od 17:30 na Lapači.

2. liga - ČF2 so 27.2.17:00
HK Nový Jičín
2:5(0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Haloda (Škumát, Vašut), 50. Novotný (ižacký, Lehečka) - 17. Dvořák (Nedbálek), 18. Ostrčil (Kolařík, Daněk), 38. Ostrčil (Kolařík, Zúbek), 43. Žák (Vávra, Hrazdira), 54. Dvořák (Slováček, Vítek). Rozhodčí: Koziol – Ganger, Konvička. Vyloučení: 10:14. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5. Stav série: 0:2.

HK Nový Jičín: Iláš – Kužílek, J. Hruška, Hoďa, Vašut, Haloda, Cabák, Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Ižacký, Novotný.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Báchor, Řezáč, Nedbálek, Vrba, Ostrčil, Žák, Ambruz, Kolařík, Daněk, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Hrazdira, Vávra, Ondráček, Vaněk, Finsterle, P. Hruška.

Autor: Helena Hegeďová

Hra začala pozvolna s šancemi na obou stranách. Ve druhé minutě se po levém křídle prohnal Ižacký, jeho střelu Hromada ukryl v náručí. Ze Vsetínských se v dobré šanci ocitl Zúbek, který spolu s Kolaříkem najížděl na novojičínskou bránu, dostal od svého spoluhráče přesnou přihrávku a mohl zakončovat do prázdné brány, nezakončil však přesně, puk proletěl kolem brankové čáry a ocitl se na druhé straně brankoviště.

Z této situace se domácí dostali do přečíslení, hostující brankář Petr Hromada nevěděl, kde se kotouč nachází, naštěstí pro něj jej jako první našel Nedbálek a poslal kus černé pryže pryč. Zápas doprovázela častá vyloučení, která utvářela obraz zápasu, jelikož oběma týmům se přesilové hry dařily. Jedna z přesilovek, která nakonec vedla k úvodnímu gólu utkání, byla Vsetínským nabídnuta Škumátem, který dostal dvouminutový trest za podražení, když nedovoleně zastavil v nadějné šanci hostujícího Kajabu, kotouč po jeho střele nakonec skončil na betonech Iláše.

Vyrovnaný začátek rozsekli Vsetínští během jedné minuty. Přesilovku rychle využil Petr Dvořák, jehož střela z levého kruhu našla místo za zády domácího gólmana. Tím, kdo nechtěl zůstat pozadu byl Radim Ostrčil, který 49 vteřin po Dvořákovi propálil dělovkou od modré Iláše podruhé.

Hned v úvodu druhé třetiny zaútočil z otočky Novotný, úspěch ale neslavil a kolem brány hostů se následně strhla potyčka. Chvíli trvalo, než se začalo opět hrát, ale ihned po vhazování se do úniku okolo mantinelu dostal Slováček, domácího gólmana však tentokrát neprostřelil. Na druhé straně se ukázal Škumát s Lehečkou, proti střele druhého jmenovaného si Hromada šikovně vyjel. Nový Jičín si dokázal v přesilové hře vytvořit tlak, a když už to vypadalo, že se hosté osvobodí, zaúřadoval Marek Haloda a z levého kruhu vyslal nekompromisní střelu, která skončila ve vsetínské svatyni.

Při vyloučení Daňka měli domácí příležitost srovnat se svým soupeřem krok, místo toho ale byla vidět domácí dvojice Slováček – Vrba. Slováček se dostal do útočného pásma, a poslal kotouč za sebe, kde se k němu v mezikruží dostal jeho spoluhráč, nezakončil však s potřebnou razancí. Jakmile byl Vsetín v plném počtu, zkusil své štěstí od modré domácí Hruška, jeho střelu Hromada viděl a bez potíží zakročil. Když se do útočného pásma dostali domácí, kotouč putoval po ose Hrazdira – Slováček – Ostrčil, ten vystřelil z mezikruží a Iláš kotouč vyrazil pravým ramenem.

Domácí se po vyloučení Finsterleho a Báchora ocitli v početní výhodě 5 na 3, a i když si dokázali vytvořit tlak, vyrovnávací branka z něj nevzešla. Naopak při vyloučení Škumáta chvíli poté, co byli hosté v plném počtu, trestal opět Radim Ostrčil střelou od modré. Ke konci druhé třetiny byl vyloučen domácí Hruška, Nový Jičín si ale i přes početní nevýhodu dokázal vytvořit tlak a držet se celou dobu v útočném pásmu. Hostující obrana však byla opět bezchybná a tak po druhé třetině vedli hosté, stejně jako po třetině první, o dva góly.

Třetí třetina začínala se čtyřmi hráči na obou stranách, jelikož deset vteřin před koncem druhé periody byl vyloučen vsetínský Daněk. V této herní situaci se nejlépe a nejrychleji zorientoval Zúbek, který se bez ostychu vydal sám do útoku a z pravého kruhu vystřelil. Jeho střela sice k brance nevedla, ale gól na sebe nenechal dlouho čekat.

Do mezikruží si k nahrávce Vávry najel Michal Žák a stal se dalším úspěšným střelcem Vsetína. Po dlouhé kombinaci hostů v útočném pásmu vystřelil David Hrazdira. Jeho střelu z levého křídla domácí gólman viděl a skončila na jeho hrudi. Když byl ke střele následně vyzván vsetínský kanonýr Kolařík, těsně před Ilášem naprázdno promáchl. A když se neradovali na jedné straně, objevila se vlna radosti na straně druhé.

Hromada se sice po inkasování v nepřehledné situaci zlobil, gól však uznán byl, a úspěšným střelcem se tak stal Dominik Novotný. Nebyl ale posledním, komu se podařilo vstřelit branku. Petr Dvořák, stejně jak skóre otevřel, tak ho také uzavřel a stanovil tak konečný výsledek 2:5. Posledních deset minut se dohrávalo s častým přerušováním a pošťuchováním mezi hráči, přičemž čtyři minuty před koncem se do sebe, i se shozením rukavic, pustili Řezáč se Zdeňkem.

Fanoušci tedy viděli atraktivní zápas se vším všudy a již nyní se mohou těšit na pokračování čtvrtfinálové série, která se opět stěhuje do Vsetína.

Miroslav Stavjaňa (trenér Vsetína): „Na utkání jsme se poctivě připravili. Počítali jsme samozřejmě s tím, že soupeř bude kousat, škrábat, ale myslím, že jsme si s tím solidně poradili. Znovu nám skvěle zachytal brankář Petr Hromada. Většinu gólů nastříleli obránci, útočníci skvěle nahrávali. Čeká nás další zápas v pondělí, chceme v něm kopnout balón do brány.“