Valaši protrhli sedmizápasovou šňůru bez výhry! Odnesl to Hodonín

Pavel Tajzler • 11.12.2013

"Konečně," oddechli si po zápase s Drtiči zcela jistě všichni hráči a také fanoušci. Valachům se totiž po téměř měsíčním čekání podařilo zvítězit, a zlomit tak prokletou bilanci bez vítězství. Nová dvojice koučů Hlobil - Weintritt dokázala vlít hráčům čerstvou krev do žil, ti na ledě působili velice odhodlaným a bojovným dojmem, na který jsou fanoušci zvyklí. Trenérský tandem si zároveň připisuje úspěšnou premiéru na domácím ledě.

2. liga - 26.kolo st 11.12.17:30
SHK Hodonín
3:1(1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Ševčík (Kubo, Vrba F.), 48. Kývala (Podešva, Žák), 53. Vaněk (Kajaba, Mikšovský) – 33. Špok (Kříž, Rybalkin). Rozhodčí: Fiala – Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 10:9, Navíc Vrba L. 10 min. OT, Ševčík 10 min. OT + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 722. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Vrba Lukáš I, Vrba F., Tichý, Žák, Tesařík, Báchor – Kajaba, Vaněk, Mikšovský – Kubo, Ševčík, Vítek – Hruška, Podešva, Pokorný D. – Kývala, Daněk, Janeba
SHK Hodonín: Kotvan (Barus) – Rudiger, Smetana T., Kulyk, Kříž, Skočovský, Špok, Kučera, Směřička, Smetana R., Pokorný P., Koukal, Škorík, Kuba, Velechovský, Jurásek, Vrba Lukáš II, Charvát, Miklík, Rybalkin.
První třetina patřila Valachům, kteří na soupeře vlétli ve velkém stylu. Skóre mohl otevřít hned ve druhé minutě Robin Ševčík. Kotouč se mu ale v rozhodujícím okamžiku svezl po čepeli a vsetínský útočník ho poslal jen pár centimetrů vedle Kotvanovy klece. Na druhé straně se nadějnou šancí prezentoval hostující Lukáš Vrba, byl ovšem nedovoleně zastaven svým vsetínským jmenovcem. Drtiči sice dostali výhodu početní výhody, jenže prosadit se v ní proti dobře bránícím Valachům nedokázali. Vsetín naopak vlastní přesilovku v polovině třetiny zužitkoval. A byl u toho znovu vsetínský útočník s dvanáctkou na zádech.

Ševčík zpracoval ve středním pásmu skvělý Vrbův pas, prosmýkl se kolem hostujícího obránce a střelou pod vyrážečku Zdenko Kotvana poslal Vsetín do vedení. Drtiči sice do první sirény vyslali na Hromadu několik střeleckých pokusů, žádný ale neměl předpoklady k tomu, aby domácího gólmana ohrozil. Nejblíže byl k tomu nejproduktivnější hodonínský hráč Martin Špok, jeho střela zápěstím z mezikruží ale mířila těsně vedle.

K vyrovnání měli Drtiči blízko zkraje druhé třetiny. Jurásek vystihl vsetínskou rozehrávku, našel před Hromadou číhajícího Velechovského - a betony domácího gólmana sklapnuly až v poslední možný okamžik. Vsetín měl však více ze hry a když Radoslav Smetana vyhodil kotouč z obranného pásma mimo led, mohlo být s Oranjes zle. Aktivní Ševčík však z bezprostřední blízkosti orazítkoval pouze tyčku a protože se neprosadili ani jeho spoluhráči v následné zkrácené dvojnásobné přesilovce, udeřili přece jen hosté z jižní Moravy.

Vaněk v útočném pásmu přišel o puk, který se dvěma dlouhými přihrávkami dostal až k tečujícímu Špokovi, jenž třiatřicátou trefou v sezoně vyrovnal na 1:1. Vrátit domácím výhru mohl v úvodu třetí části Pokorný, jenže ke své škodě se stal pouze třetím hráčem, kterému se v tomto duelu podařilo nastřelit tyčku. Následně emoce na ledě rozvířil rozhodčí Fiala, když kontakt Ševčíka s Rybalkinem posoudil jako podražení vsetínského forvarda. Tomu se ale dvou minutový trest nezamlouval a tak si po výměně názorů odnesl dalších deset minut a trest do konce utkání. Emocí byl v tento moment plný led.

Hru plnou nepřesností a nervozity na obou stranách ukončila až Kývalova teč Podešvova pokusu z otočky, kterou zelenožlutí odskočili na 2:1. Domácí slavili, ale vyhráno zdaleka neměli. S pohotovým zákrokem se musel vytasit Petr Hromada, když bravurně uhasil přečíslení dva na jednoho v hodonínském oslabení. Rozhodnutí tak přišlo až osm minut před koncem. Kajaba našel Vaňka před odkrytou hodonínskou bránou a domácí kapitán svojí první trefou od 13. listopadu pojistil vítězství Valachů 3:1.

Vsetín tak ukončil sedmizápasovou šňůru bez vítězství, naopak Hodonín si připsal pátou porážkou z posledních šesti utkání.

Ohlasy k utkání

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „V první polovině utkání nás srážela zbytečná vyloučení. Několikrát se nám ale podařilo soupeře chytit do obranného systému, který jsme začali nacvičovat a v tomto utkání se už více projevil. Proto jsme si také vytvořili větší tlak do brány a byli jsme častěji na puku. Od začátku jsme hráče nabádali k trpělivosti, protože Hodonín se prezentuje velmi dobrou obrannou hrou a jeho hráči odjíždí do přečíslení. Proto byla naše trpělivost velmi důležitá. Teď musíme mužstvo stabilizovat, udělat v kabině dobrou náladu a postavit to dál na dnešním výkonu.“

Svatopluk Kosík (trenér Hodonína): „Hrál se hokej s plným nasazením. Myslím, že diváci museli být spokojení. V první třetině měli více ze hry domácí, také nás v ní přestříleli. Ve druhém dějství jsme byli aktivnější my. Bylo nám jasné, že zápas bude o jedné chybě. Ve třetí části jsme to byli my, kdo v nedůsledném souboji o puk dovolil soupeři skórovat. Snažili jsme se o vyrovnání, měli jsme nějaké šance. Jenže jsme udělali další hrubou chybu, Vsetín zvýšil na 3:1 a rozhodl. Je to škoda, bod by pro nás byl určitě přijatelnější. Na druhou stranu, vsetínská série sedmi porážek v řadě musela jednou skončit. Zrovna jsme to odnesli my.“