Valaši se s Opavou rozešli smírně

Jiří Kubják, Václav Trávníček • 05.08.2009

Vypadalo to na vítězství, nakonec si vsetínští hokejisté z prvního přípravného zápasu před nadcházející sezónou připisují remízu. V utkání s opavským Slezanem po dvou třetinách vedli 4:2, ale soupeř využil přesilovky a srovnal na konečných 4:4. V dresu Vsetína se blýskl navrátilec Marek Knebl, jenž nastřílel hattrick. Zelenožluté barvy hájili rovněž Korčák, Staša a nově i Tomáš Brunec, kteří jsou u týmu na zkoušku. Do duelu zasáhl také Martin Kořístka, jenž se stejně jako loni připravuje v létě se Vsetínem.

Přípravné zápasy - prip st 5.8.18:00
Hokejový klub Opava
4:4(2:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Ašer (Klabačka, Haschka), 16. Knebl (Ašer, Klabačka), 27. Knebl (Haschka, Ašer), 34. Knebl (Bezouška) - 7. Wolf (Kříž), 22. Chalupa, 41. Černý (Měch, Kukol), 46. Grofek (Kukol, Tichý).
VHK ROBE Vsetín: Plšek (Hromada) - Pšeja, Šimek, Černý, Rajnoha, HAschka, Bezouška, Zavrtálek, Trška - Tesařík, Kořístka, Brunec, Korčák, Štraub, Ševčík, Knebl, Klabačka, Ašer, Sýs, Plachtovič, Staša.
Hokejový klub Opava: Iláš (Konečný) - Kukol, Tichý, Bednarek, Plachký, Plánovský, Schreier, Gulda, Grofek, Měch, Černý, Glabazňa, Chalupa, Kocián, Suchánek, Polok, Vlašánek, Wolf, Kříž, Weiss.

První akci utkání si připravuje vsetínský Tesařík z levého kruhu, ovšem brankář hostí jeho pokus zachytil. Hosté se probouzejí ve 3 minutě, kdy Lukáš Plšek likviduje první střelu jednoho z hostujících útočníku. O pár minut později utočí Kořistka v situaci dva na dva, ovšem jeho pokus končí na konstrukci branky

V šesté minutě utkání si diváci na Lapači poprvé zakřičeli gól.Jakub Ašer po hezké kombinaci s Klabačkou a Haschkou otevírá skóre utkání střelou mezi betony brankáře Iláše. Jenže radost z vedení valašskému týmu dlouho nevydržela. Ihned v následující minutě se z prostoru mezi kruhy po přihrávce Ondřeje Kříže prosadil Petr Wolf a bylo vyrovnáno. V probíhající jedenácté minutě ujíždí dvojce Štraub, Klabačka. Druhý jmenovaný nakonec vystřelí, ale David Iláš v brance Opavy si jeho střelu s přehledem pohlídal. Dvanáctá minuta utkání a opavský Suchánek z bezprostřední blízkosti nedokázal usměrnit svou střelu na bránu.

Václav Klabačka společně s Jakubem Ašerem se pouští do další šance. Ašerům pokus golman vyráží. Puk ovšem dojede Marek Knebl, pro kterého nebyl problém pohodlně vystřelit pod horní tyčku. Následovala další šance valachů a v ní nová posila Robin Ševčík, jenž v pádu nedokázal zasunout touš za záda golmana hostí.

Do druhého dějství vstoupil Slezan aktivněji v čase 21:21 překonává Plška střelou pod vyrážečku Petr Chalupa. Vsetín se ve dvacáté třetí minutě udržuje v útočném pásmu, jenže dva pokusy Ašera si cestu do branky nenašly. Stejně dopadla o pár vteřin později i šance Plachtoviče. Opava svými útoky udržuje Plška v kondici. Měch se snažil z levého křídla překvapit domácího brankáře střelou nad vyrážečku. 27. minuta utkání potvrdila pravidlo nedáš dostaneš. Haschka přihrává Klabačkovi. Jeho pokus se ocitl v klubku bránicích hráčů, ze kterého puk vybojoval Ašer, ten prostrčil kotouč na Marka Knebla, který ze štěstím vstřílí svůj druhý gól v utkání.

V 31. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř, ovšem vsetínští dlouhou přesilovku 5 na 3 nedokázali využít. Až v čase 33:47 dokončil Marek Knebl svůj hattrick. O 3 minuty později vyčaroval Iláč parádní zákrok proti šanci Plachtoviče. Na druhé straně čelí Plšek zásahu před zkušeným Glabazňou. Do konce druhé třetiny se nic vážného nestalo a tak se odcházelo do kabin za stavu 4:2

Do třetí třetiny vstoupili opavští opět aktivněji díky brance Lukáše Černého z 41.minuty. Opava zůstala i nadále při chuti a tak Lukáš Plšek musel čelit jedné střele za druhou. Za stavu 4:3 pro Vsetín neuspěl Tomáš Polok, ani Ivo Kocián. Vyrovnání se Slezan dočkal v čase 45:14 kdy při přesilové hře 5 proti 3 překonal domácího golmana Tomáš Grofek asistenci si připsali Michal Kukol a Josef Tichý. Poté následovaly pokusy Planovského, Wolfa či Kukola, se kterými si Plšek poradil. V 51 minutě se ke slovu dostali i hráči VHK Vsetín, Šimkovo lehké nahození skončilo v lapačce hostujícího golmana. Snad největší šanci Vsetína ze třetí třetiny nedokázal proměnit Klabačka, který se od modré čáry dostal do samostatného úniku, jeho blafák do forhendu si Iláč dokázal pohlídat. V 56. minutě utkání nahazuje obránce Rajnoha puk na teč Štraubovi, ovšem David Iláč na poslední chvíli dokázal puk zalehnout. Když se z následné šance neujal ani pokus Staši či na druhé straně střela Glabazni, rozešel se Vsetín z Opavou nerozhodně 4:4.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):
V dnešním utkání jsme hráče nesvazovali nějakými taktickými pokyny. Bylo vidět, že šlo o první utkání po dlouhé době. Celých čtrnáct dnů, co jsme na ledě, jsme hlavně hodně bruslili. Kombinace nám dnes tudíž vázla, bylo však důležité, že kluci bruslili a že to neodevzdali jen tak. Na hodnocení zkoušených hráčů je zatím příliš brzy, na něj přijde řada až po dalších zápasech. Pepa Mikeš má zranění na ruce, věřím ale, že do pořádku se dá do konce týdne.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan )
Bylo to velmi slušné utkání plné osobních soubojů, takže i divákům se muselo líbit. Jen škoda, že se nám zranil Radek Vlašánek, který si vykloubil rameno a byl odvezen na vyšetření do nemocnice. Dneska hráli všichni hráči, které máme k dispozici. Kromě Ondry Měkýše, jenž leží doma s angínou. Udělali jsme spoustu chyb v obranné třetině, kde na nás Vsetín vlítnul v prvních dvou třetinách. Musíme si také zvyknout na nová pravidla. Myslím si totiž, že čároví rozhodčí to budou mít v reálu velice těžké, neboť při icingu musí rozhodovat, které hráče nechat na tom ledě. Jak rozhodčí tak i hráči se musí naučit nové pravidlo. V pátek hrajeme proti Vsetínu, ale sestavu moc měnit nebudeme.