Valaši se z Havířova vracejí bez bodu

Václav Trávníček • 29.09.2012

Snažili se, bojovali, na soupeře to však nestačilo. Vsetínští hokejisté se v sobotu v Havířově pokusili překvapit favorita soutěže, ale nepovedlo se jim to. O vítězství domácích rozhodly dvě rychlé branky ve druhé třetině, které brankář Plšek lovil ze sítě v rozmezí 20 vteřin. Havířov v tomto momentě odskočil Valachům až na 4:1 a zbytek utkání si už víceméně pohlídal. Za Vsetín se gólově prosadili pouze Martin Kubo a ex-havířovský Mário Brezáni.

2. liga - 3.kolo so 29.9.17:00
8:2(2:1, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 3. Haas (Pavlas, Kolařík), 14. Kolařík (Haas), 27. Najdek (Maruna), 28. Říčka (Kopún), 49. Najdek (J.Daneček), 56. Říčka (Hegegy, Pechanec), 57. Rimmel (Stránský), 60. Sztefek (Potočný) - 18. Kubo (Podešva ), 47. Brezáni (Vodák, Korčák). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1715. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2.
AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, J. Daneček, Najdek, Pechanec, Říčka, Kopún, Potočný, Stránský, Sztefek, Kolařík, Pavlas, Haas.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Vodák, Tichý, Farda, Vrba, Tesařík, Žabčík, Žák, Dubec, Korčák, Mikšovský, Zúbek, Vaňek, Vítek, Kubo, Podešva, Brezáni, Kajaba, Holík, Hruška.

V zápase si sice první střelu připsal Juraj Tichý ze Vsetína, ale poté se k tlaku nadechl domácí Azet. První velkou šanci viděli diváci ve 2. minutě utkání, kdy se ke střele dostal Hegegy, brankář Plšek však vystrčil svůj beton. Jenže o minutu později už šel Havířov do vedení. To se prosadil Radim Haas střelou bez přípravy. O pár minut poté se ozvali hosté ze Vsetína. René Kajaba ovšem v přečíslení nevyužil své ideální pozice a přestřelil Matouškovu branku. Prakticky z přečíslení zahrozil Jan Maruna, ale ke střele se nakonec nedostal, protože mu do cesty postavil svou hůl Juraj Tichý.

Po vyloučení Žabčíka se Havířov dostal do tlaku, ale branky nedosáhl. To ovšem domácím příliš vadit nemuselo, Vsetín sice oslabení ubránil, jenže chvíli poté se už ve 14. minutě díval brankář Lukáš Plšek, jak jej prostřeluje Jan Kolařík po nádherné individuální akci. Vsetín pak dostal možnost přesilové hry a ačkoliv ji využít nedokázal, po přesilovce pokračoval v tlaku a v 18. minutě dokázal dokonce snížit. Nejprve se neprosadil Jan Podešva, při protiútoku nepochodil ani domácí Říčka, poté to už však přišlo. Na 1:2 snižoval Martin Kubo střelou z otočky na trochu zmateného brankáře Matouška. První dvacetiminutovku uzavřeli svými šancemi Pechanec se Sztefkem, prvně jmenovaný však narazil na připravený beton Plška, druhý se zase nedokázal protlačit do brankoviště.

Úvod do prostřední části zápasu byl hodně divoký. Už po 19 vteřinách se do šance dostal Marek Dubec poté, co jel sám na Matouška. Vsetínský útočník ale nezamířil dobře a trefil pouze připraveného brankáře Azetu. Na druhou branku v zápase posléze útočil Jan Kolařík, ale Petr Hruška jej odstavil za cenu vyloučení. Havířov naskytnutou možnost nevyužil, ale o pár momentů později už zvyšoval na 3:1 Robert Najdek. Ten dokázal puk sám získat, nabral rychlost a střelou z mezikruží se nemýlil.

Pro Vsetínské přišla studená sprcha hned o dvacet vteřin později. Zmatku před brankou hostů využil Robert Říčka a ten svou bekhendovou střelou překonal zmateného Plška. Valaši museli se zápasem něco udělat, o to se konkrétně snažil Petr Hruška, ale hrstku hráčů před sebou nedokázal prostřelit. Do konce třetiny diváci viděli ještě dvě přesilovky, po jedné na každé straně, ale ani jednou se útočícímu týmu nepodařilo skórovat. V posledních sekundách třetiny se ještě ke slovu mohl dostat Podešva, ale puk mu přeskočil hokejku.

Ve třetí třetině už prakticky nebylo o co hrát a to vyhovovalo zejména domácímu celku, který si z utkání udělal malou exhibici. Nejprve se mizérii hostů snažil protrhnout Radek Holík, ale domácí obrana mu nedovolila vystřelit. O chvíli později zkoušel štěstí Dubec. Aktivita se hostům ze Vsetína nakonec vyplatila. V 47. minutě se totiž prosadil Mário Brezáni střelou z mezikruží. Bohužel pro hosty, to bylo z jejich strany vše. Dále už úřadoval pouze Havířov. V 49. minutě se prosadil Robert Najdek, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Najdek se prosadil otočkou kolem branky.

Tříbrankový rozdíl byl nad síly hostů, ti si navíc oddychli při útočném snažení Pavlase. O chvíli později mohl padnout další gól, když Potočný našel milimetrovou přihrávkou Stránského, ten ovšem narazil na připravený beton brankáře Plška. V 56. minutě se v útoku ocitl obránce Krisl, který zkusil využít své rychlosti, ovšem vystřelit už nedokázal. Ještě v témže minutě navyšoval stav Robert Říčka střelou z mezikruží.

O pár sekund později brankář Lukáš Plšek opět lovil puk ze své sítě. Úspěšným střelcem se stal Patrik Rimmel poté, co se dostal k dorážce po střele Stránského. Hned na to mohl skórovat Jan Daneček nebo Petr Prokop. Uzavřít zápas se ale v poslední minutě podařilo Michalu Sztefkovi číhajícímu po dorážce, která přišla po střele Martina Potočného. Zápas tak skončil poměrem 8:2 pro domácí Havířov.