Valašské srdíčko nestačilo na tvrdou třineckou ocel, dorost doma prohrál.

Kristýna Guricová • 12.10.2006

V s e t í n - Dvanácté kolo dorostenecké extraligy svedlo dohromady cesty Vsetínské hokejové a Ocelářů z Třince. V úvodní třetině patřilo utkání jednoznačně hráčům v červených dresech, kteří už ve třetí minutě zápasu využili svoji první přesilovou hru. V další přesilovce navýšil skóre třinecký Toman. K obratu se domácí tým nadechl ve druhé dvacetiminutovce, když po spolupráci s Holomkem, snižoval ve 23. minutě Pořický a o deset minut vyrovnal Kadlčík. Ke konci prostřední části však chyboval nepozorný třinecký brankář Marek, když za svá záda pustil nenápadné Vrbovo nahození. Jenže v poslední části hry nejprve srovnal skóre Pánik, aby Špaček ve 45. minutě potvrdil výhru Ocelářů.

- 12.kolo čt 12.10.17:30
HC Oceláři Třinec
3:4(0:2, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Pořický (Vrba), 33. Kadlčík (Holomek), 37. Vrba - 3. Marosz (Gottwald, Potoček), 8. Toman (Marosz, Pánik), 44. Pánik (Marosz, Gottwald), 45. Špaček (Kaďorek) Rozhodčí: Fieder J. - Smilek R., Šiška M. Vyloučení: 10:14, navíc 50. Holomek (5 + do konce utkání) Diváci: 90 Střely na branku: 23:30 Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4
VHK ROBE Vsetín: Kudela - Hastrman, Hladký, Holl, Holomek, Jaškin, Štindl, Vrba F., Vrba L. - Dubec, Kadlčík, Kentoš, Kubo, Lechner, Palička, Pořický, Pospíšil, Ptáčník, Surovčík, Švajda, Vávra
HC Oceláři Třinec: Marek - Gottwald, Kaďorek, Ostřížek, Rajnoch, Špaček, Toman, Walek - Bajtek, Hamrozi, Kovalský, Lucák, Marosz, Pánik, Potoček, Rufer, Samek, Slovák
V dalším kole nejvyšší dorostenecké soutěže se proti sobě na úvodním buly postavili HC Vsetín a Oceláři Třinec. Začátek utkání přinesl podívanou na dva týmy, které zkoušely, co si mohou na toho druhého dovolit. Ve třetí minutě utkání vzali otěže zápasu do rukou Oceláři, kterým se už po 11 vteřinách první přesilové hry podařilo změnit skóre na 1:0. Trefil se Marosz po přihrávkách Gottwalda a Potočka. Ani v dalším minutách si golman Kudela nemohl na nedostatek práce stěžovat. Do vážné šance se dostal Pánik, který chtěl před bránou přihrát spoluhráči Samkovi, ale hokejka valašského obránce byla rychlejší. V 7. minutě zápasu byl na dvě minuty vyloučen Dubec za faul kolenem a Třinečtí si opět zahráli v pěti proti čtyřem. Další gólovou šanci promarnil Toman, který vypálil nejprve od modré a posléze z prostoru před bránou. Další střelou se prezentoval Ostřížek, ale dvakrát po sobě trefil pouze brankáře. Stejné duo hráčů zahrozilo i při dalším střídání a tentokrát už Toman od kruhů Kudelu propálil (2:0). Hosté se tak díky dvěma přesilovým hrám dostali rychle do vedení a domácí se přes úpornou obranu Třince jen stěží dostávali do útočného pásma. Přesilovku si v polovině první části zahráli také Valaši, ale dvě minuty jim ke zkorigování skóre nestačily. Ke konci třetiny se několikrát po sobě blýskl vynikajícími zákroky domácí brankář. Třinec dostal Vsetínské pod tlak a domácí vysvobodila až první siréna zápasu.

Od úvodního buly druhé třetiny byli aktivnější domácí, ale přesilovou hru, kterou dohrávali z konce první třetiny, využít nedokázali. Bojovný úvod přeci jen přinesl kýžený gól – z bezprostřední blízkosti vsítil puk za Markova záda Pořický (1:2). Následně šli domácí do čtyř, ale Třinečtí se o svou výhodu připravili vlastním faulem. O pár vteřin později vyloučil rozhodčí dalšího hráče hostí a žlutozelení se dostali do výhody jednoho a později i dvou dorostenců v poli. Ani hra v pěti proti třem však domácím nestačila k vyrovnání. Také v dalších minutách se Vsetín nedokázal probít přes urputně bránící Třinec a vniveč přišla i další přesilovka. Ve 33. minutě vyzkoušel od modré pozornost hostujícího gólmana Holomek, ale Marek vyrazil puk před bránu. Tady však číhal pozorný Kadlčí, který nezaváhal, vystřelil k odkryté tyči a vyrovnal tak stav zápasu na 2:2. O pár minut později, přesně v čase 36:53, dokonali domácí obrat skóre. Lukáš Vrba ze středního pásma nahodil puk na bránu a kotouč se zastavil až v brankové síti zkoprnělého brankáře Ocelářů (3:2). Do konce druhé části si ještě oba týmy zahráli ve čtyřech, ale skóre už se do přestávky neměnilo.

Do třetí části vstupovali domácí očividně s chutí do hry. Na ledě však byli při hře stále nebezpečnější hosté, kteří zahrozili domácím hned v úvodu třetiny. V šanci se ocitl Gottwald, jenž si položil Kudelu na led a na něj potom nebezpečně dotíralo hned několik hráčů. V čase 43:54 přišlo vyrovnání. Ránu od modré přetavil ve vedoucí gól Třinecký Pánik, po asistenci Marosze a Gottwalda (3:3). Na časomíře uběhlo pouze 50 vteřin a skóre se opět měnilo ve prospěch Ocelářů. Gólman Kudela zůstal hodně schovaný v bráně a po přihrávce Kaďora ho překonal Špaček. Hosté tak využili již třetí přesilovou hru v zápase a opět utekli domácím o jeden gól (3:4). Valaši si do poloviny posledního dějství zahráli třikrát v pěti proti čtyřem, ale problém jim dělalo vůbec se dostat do útočného pásma hostů. Žlutozelení se i nadále snažili, ale zabrzdilo je přísné vyloučení Holomka na 5 minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Zvýšit vedení o dvě branky mohl opět hostující Pánik, ale před bránou Kudely došlo jen k potyčce, kterou však nechal rozhodčí Fiedler bez potrestání. V 52. minutě se dostali domácí do šance dva na jednoho. Kadlčík nepřihrál a zkusil štěstí sám, Marka však překvapit nedokázal.

V čase 53:15 došlo ke spornému momentu. Třinečtí dotlačili kotouč za brankovou čáru, branku však hlavní rozhodčí, po poradě s brankovým sudím, neuznal, pro kopnutí puku do brány. Hra pak musela být přerušena na delší dobu kvůli neukázněnému divákovi, který pronikl na trestnou lavici hostů a dožadoval se vstupu na led. Do konce poslední části hrál Třinec s lehkostí a aktivní byl hlavně Kaďorek, který domácím několikrát pořádně zatopil. Domácí hráli zmateně a marně se snažili o vyrovnání. Potvrdilo se však nepsané pravidlo zápasu, že všechny góly padly do jediné brány. Bohužel pro domácí tomu tak zůstalo i přes hru bez brankáře a proti čtyřem Třineckým. Oceláři si tak z Valašska po zásluze odvezli všechny tři body a vystřídali tak domácí dorostence na druhém místě extraligové tabulky.