Vedení 3:0 nestačilo, Vsetín prohrál na ledě Techniky

Radek Bařina • 21.02.2015

Neveselé, truchlivé, budou vzpomínky vsetínských hokejistů na sobotní výlet do Brna. Jeli si tam pro výhru, která by jim s velkou pravděpodobností zaručila 2. místo po základní části a za tímto cílem také skvěle vykročili – v desáté minutě vedli už 3:0. To ale bylo z jejich strany vše. Technika ještě v první třetině snížila na 2:3 a ve druhé manko definitivně smazala. V závěrečném dějství hráli Valaši 150 sekund přesilovku pět na tři! Trestuhodně ji však promrhali a v 58. minutě přišel trest z hole Zábranského. Prohra Vsetína je voda na mlýn Porubě – té totiž v poslední kole stačí ke druhému místu zisk jediného bodu z ledu Opavy.

2. liga - 43.kolo so 21.2.17:00
HC Technika Brno
4:3(2:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Bustin (TS), 13. Brzobohatý (Bustin), 32. Bustin (Brzobohatý, Benýšek), 58. Zábranský (F. Vrba) – 4. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 8. Hrazdira (Ambruz, Slováček), 10. Kolařík (Tesařík). Rozhodčí: Pokorný – Klein, Linhart. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 0:3, 4:3.
HC Technika Brno: Novák (10. Chvátal) – Habrovec (C), Koukal, Klimeš, Odehnal L., Vrba, Havíř, Maršálek – Stehlík, Pargáč, Látal, Jurča, Brzobohatý, Benýšek, Bustin, Heža, Zábranský, Odehnal V., Čtvrtníček
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Grebenjuk, Nedbálek, Vrba, Báchor, Hryciow, Haloda, Tichý – Zúbek, Vaněk (C), Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Vítek, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala.

Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského byli nejspíše ze začátku hlavou ještě v kabině. Během úvodních deseti minut se hosté prosadili hned třikrát a poslali domácího gólmana Nováka na střídačku. Nejprve se v čase 3:33 dostal do slibné příležitosti Jan Kolařík, kterému se napoprvé sice nepodařilo protlačit kotouč do sítě, bohužel pro domácí však okamžitě dostal příležitost dorážet a tou již hostující hráč odmítl pohrdnout. Bekhendem poslal kotouč za Novákova záda - 0:1. O čtyři minuty později se opět prosadil hostující forvard nadvakrát. Tentokrát Lukáš Vrba dostal příliš mnoho prostoru před brněnskou svatyní a domácí prohrávali již o dvě branky.

Aby byl hororový úvodu zápasu pro Techniku dokonán, ujel v desáté minutě všem Vysokoškolákům Jan Kolařík a poslal kotouč mezi betony, již tak dost smutného brněnského brankáře, Josefa Nováka - 0:3.

Jeho místo zastoupil Jaroslav Chvátal a přišly velké chvíle domácího celku. S prvním vyloučením v utkání přišly i první velké příležitosti Techniky. Ta největší ve dvanácté minutě, kdy ujížděl Peter Bustin zcela sám na svého jmenovce Hromadu. K zakončení se nedostal, jelikož byl faulován a rozhodční překřížil ruce nad hlavou. Slovenský útočník svou příležitostí nepohrdl a smazal nulu na kontě vstřelených branek svého týmu - 1:3.

Povzbuzeni dobrým výkonem se hnali brněnští hokejisté za dalšími brankami. Již o čtyřicet sekund později se prosadil po pěkném Bustinově pasu Michal Brzobohatý, který z pravého kruhu trefil přesně do protipohybu brankáře od beskydských hor - 2:3.

Druhá třetina nenabídla horší hokej než ta první, branek však bylo k vidění mnohem méně. Konkrétně pouze jedna, o kterou se opět postaral Peter Bustin, když se štěstím propasíroval kotouč za záda Petra Hromady přesně mezi tyčkou, betonem a lapačkou.

Do závěrečné periody vstupovaly oba celky na led za nerozhodného stavu. I přes velkou řadu příležitostí skóre zůstávalo stále stejné a činili se zejména oba gólmani. Vysokoškoláci si prožili perné chvilky mezi 43. a 45. minutou, kdy po faulech Koukala a Látala museli čelit 150 sekund dlouhé přesilové hře Valachů pěti proti třem. Obrovský tlak hostů Sovy ustály a v 58. minutě zasadily soupeři tvrdý direkt.

V čase 57:50 se dostal kotouč po pasu Filipa Vrby na hokejku Martina Zábranského, který tvrdou ranou po zemi prostřelil, jinak skvěle chytajícího, Petra Hromadu. I přes menší chyby v rozehrávce v závěru utkání před vlastní bránou, se nakonec podařilo Technice zvítězit v těžkém duelu a poprvé v sezóně si připsat tři body proti slavnému vsetínskému klubu.

Roman Kaňkovský (Technika): Měli jsme velice špatný začátek, zaplaťpánbůh jsme snížili na 3:1. Během přesilovek jsme se pak dostali na rozdíl jednoho gólu, čímž jsme se dostali zpátky do zápasu. Rozhodující pro utkání bylo naše ubráněné dlouhé oslabení a pak se nám povedlo vstřelit gól. Jsme rádi že se podařilo utkání zvrátit, což by mohlo být dobré pro psychiku mužstva.

Luboš Jenáček (Vsetín): Nechtěl bych být sprostý, ale dneska jsme si to pokazili sami. Takhle se hrát za stavu 3:0 nedá, nabídnout soupeři takové šance na vrácení se do zápasu. To prostě zkušené mužstvo nedělá, takže my asi ještě nejsme tak zkušené mužstvo, abychom takové zápasy dohrávali do konce. Pro nás je vést 3:0 ze začátku utkání spíše za trest, protože si myslíme, že už to půjde samo a soupeř se sám porazí. To nikde na světe tak nefunguje a pokud si to neuvědomíme, tak ty zápasy zvládat nebudeme.