Vítězná série končí. Vsetín potřetí v sezoně podlehl Hodonínu

Tomáš Kopecký • 13.01.2016

Ani ve třetím vzájemném zápase v probíhající sezóně nedokázali hokejisté VHK Vsetín najít recept na Drtiče z Hodonína a z jihu Moravy odjíždějí s prázdnou. Valaši tak po pěti vyhraných utkáních v řadě pocítili hořkost porážky. Domácí "Oranjes" se ujali vedení už ve třetí minutě a svůj náskok postupně navyšovali. Do poslední desetiminutovky Valaši vstupovali se čtyřbrankovou ztrátou. Hosté se ještě dvěma rychlými brankami v krátkém časovém intervalu pokusili o zdramatizování závěru utkání, nicméně Drtiči již náskok uhájili a v poslední minutě korunoval vítězství domácích střelou do prázdné branky Špok. Novou vítěznou sérii mohou Valaši nastartovat už v sobotu na ledě Nového Jičína.

2. liga - 33.kolo st 13.1.18:00
SHK Hodonín
6:3(1:0, 2:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 3. Sajdl, 25. Jurásek (Škápik, Kuba), 29. Jurásek (Nedvěd), 45. Janás (Jedlička), 49. Charvát (Tomi, Černohous), 60.Špok – 44. Dvořák (Kajaba, Slováček), 53. Ostrčil (Dvořák), 55. Hrazdira (Daněk). Rozhodčí: Humpolíček – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1145. Střely na branku: 27:55. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3.

SHK Hodonín: Kotvan – Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Pokorný, Polesný – Janás, Sajdl, Špok – Matula, Jurásek, Kuba – Černohous, Charvát, Tomi – Venclík
VHK ROBE Vsetín: Hromada (49. Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Vrba, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Daněk, Vávra, Finsterle, Hrazdira, Ondráček

Hodonín poprvé zaskočil protivníka už ve 3. minutě. Jakub Sajdl využil nedorozumění v hostující defenzivě a poslal svůj tým brzy do vedení. „Zápas jsme začali nešťastně, když jsme inkasovali zbytečný gól, který Hodonínu vlil sílu do žil," řekl kouč Vsetína Luboš Jenáček. Jinak diváci v první třetině mnoho šancí a střel neviděli. Jihomoravané bez několika klíčových hráčů dobře bránili a soupeře před Kotvana příliš nepouštěli. Valaši se snažili, ale do zakončení se nedostávali. Výjimkou byla rána Kolaříka do břevna.

Hosty navíc srazil druhý gól, který zaznamenal na začátku prostřední části Jurásek. Obávaný druholigový střelec propálil Hromadu po spolupráci Kuby a Škápika. Vsetínský gólman nebyl v optimální formě. Ve 29. minutě dostal Jurásek za hostujícího brankáře puk potřetí. „Trefil jsem mu beton, od kterého se kotouč odrazil do sítě," usmíval se elitní sniper. Ležícímu Hromadovi, který si loni v dresu Zlína vyzkoušel nejvyšší českou soutěž, se z ledu příliš vstávat nechtělo. „Petr nás drží celou sezonu, chytá výborně. Každý má právo na slabší chvilku. Neměl ani štěstí," zastal se jedničky Vsetína trenér Jenáček.

Valaši v závěru druhé periody přidali na obrátkách. Hosté měli převahu, v přesilovkách domácím zle zatápěli, ale výtečný gólman Zdenko Kotvan své spoluhráče několikrát parádně podržel.

„Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme více šancí i střel. Kotvan byl famózní, dlouho mu nešlo dát gól. Na druhé straně Hodonín trestal naše zaváhání. Soupeř byl efektivnější a na rozdíl od nás využil své šance," pronesl Jenáček.

Hodonínský fantom kapituloval až v čase 43:49. Střelu Reného Kajaby z pravé strany ještě Kotvan vyrazil před sebe, ale na dorážku Petra Dvořáka už neměl nárok. Omlazený slovácký celek se ale nesložil. Naopak okamžitě kontroval. Bleskovou odpověď Hodonína zařídil junior David Janás. Následně vyhnal nešťastného Hromadu na střídačku Charvát, který se v signalizované výhodě prosadil po parádní souhře mladíků Tomiho a Černohouse.

Duo vsetínských trenérů za nepříznivého stavu 1:5 sáhlo k výměně gólmanů. Přítomnost náhradníka Plška na ledě hosty nakopla. Valaši rozhodnutý zápas dokázali v závěrečné desetiminutovce pořádně zdramatizovat. Nejprve Ostrčil přízemní střelou překonal Kotvana, vzápětí na 5:3 snížil mladík Hrazdíra. Hosté ožili. Blízko dalšího gólu byl Kolařík, ale kotouč za brankovou čáru nedostal. Pohotový Kotvan s pomocí obránců puk zalehl dřív, než doklouzal do sítě. Pak si poradil i s ránou Nedbálka.

Odpor Vsetína definitivně zlomil až Martin Špok. Zkušený forvard pětapadesát vteřin před koncem při power play protivníka stvrdil triumf Drtičů střelou do odkryté klece.