Vítkovice předčily Vsetín, ten se loučí se sezónou

Tomáš Novosad, Aleš Koňařík • 24.02.2004

V s e t í n - V 51. kole se Vsetín představil naposledy v domácím prostředí na Lapači. V posledním, 52. kole totiž zajíždí na led rivala ze Zlína. Do úterního zápasu Valaši vstoupili dobře. Již ve 2. minutě dokázal otevřít skóre zápasu Sedlák. Vítkovice se však postupem času na domácí dotahovali a v poslední třetině je předčily i skórově. Poslední domácí branku sezóny si tak na účet připsal Ondřej Němec. Nic na konečném výsledku nezměnila ani závěrečná power-play.

- 51.kolo út 24.2.17:30
HC Vítkovice Ridera
3:4(1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Sedlák (Kowalczyk), 28. Valko, 50. Němec (Sedlák, Hudec) - 12. Irgl (M. Tomášek), 38. Štefanka (Irgl, Tomášek), 43. Štefanka, 48. Štefanka (Rimmel, Irgl). Rozhodčí: Rejthar, Venglář - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 3460.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo - Polák, Kowalczyk - Němec, Vyrůbalík - Horák, Hrabal - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, Hruška - Prokop, Hudec, Sedlák - Ambruz, Vávra, Valko.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - Jurečka, Černošek - Seman, Zápotočný - Rimmel, Kumstát - Chmelíř, Ficenc - Míka, Burger, Krayzel - Padělek, Turek, Hubáček - Irgl, Štefanka, Tomášek - Köhler, Hulva, Buček.
Nerozhodné skóre po první třetině utkání Vsetína s Vítkovicemi šlo na vrub především chabé vsetínské koncovce. Vítkovice vstoupily do utkání laxně a nedůsledně čistily prostor před brankářem Pincem. Domácí šli do vedení již ve 2.minutě, kdy puk za Pincova dopravil pohotový Zdeněk Sedlák a využil tak přesilovou hru. Vsetín se dobrým pohybem propracovával do zajímavých střeleckých pozic, v největších šancích však před Pincem selhali jak Marek Dubec, tak kapitán Stantien, jehož pokus se otřel o pravou tyčku.

Vsetínský tlak postupně odezněl, Vítkovice přidaly na důrazu a záhy se jim povedlo srovnat. Ve 12.minutě vrátil Irgl do branky Bieglem vyražený puk. Domácí mohli jít do kabin více spokojeni, Němec v přesilové hře sice Pince propálil, puk však z brankové čáry vytáhl na poslední chvíli obránce Zápotočný.

Vsetínu vrátila vedení až individuální akce Lukáš Valka, který po rychlém obkroužení branky překvapil pomalu se přesouvajícího Pince. Vsetínští měli více ze hry, ve 34.minutě mohli své vedení potvrdit v takřka dvouminutové přesilové hře 5 na 3. Ta se jim ale vůbec nezdařila, což se pro další vývoj zápasu ukázalo jako rozhodující. Vítkovicím naopak stačila jediná povedená akce za celou prostřední část. Po chybné Stantienově rozehrávce stáli před Bieglem tři útočníci soupeře a Štefanka neměl problém přehodit bezmocného strážce branky.

Slovenský útočník ale dostal chuť na další zářezy do hokejky a během pěti minut závěrečné části zkompletoval čistý hattrick. Nejprve proměnil samostatný nájezd a poté stál na konci povedené přesilovkové kombinace. Domácí tým však toužil odejít z posledního domácího zápasu neporažen. Obránce Němec ve 49.minutě snížil na rozdíl jediné branky, jenže další četné příležitosti k vyrovnání už Vsetín nevyužil.

Jan Neliba: „Chtěli jsme se rozloučit vítězstvím a kvalitním výkonem. Byli jsme dobří v útoku, neproměňovali jsme však gólové šance. V první třetině by tak mohlo být po zápase. Vítkovice nás tvrdě trestaly za chyby. Scházela nám obvyklá urputnost v obraně, nasazení při hře dozadu nebylo úplně stoprocentní. I tak bych chtěl hráčům poděkovat za předvedený výkon.“

Aleš Tomášek: „Bylo to těžké utkání, máme jisté play-off a hráče se nám nepodařilo motivovat. Začátek nám nevyšel, brzy jsme prohrávali. Stáhli jsme pak hru na tři pětky a za výkon ve třetí třetině jsme si zasloužili vyhrát. Tým dnes chtěl zvítězit.“