Vsetín deklasoval Techniku, v Brně vyhrál 7:2

Radek Bařina • 26.10.2016

O osudu zápasu Vsetína s Technikou Brno rozhodla už první třetina. Již po 19 sekundách hry poslal hosty do vedení Jan Kolařík, který odstartoval vsetínskou kanonádu v úvodu zápasu. Po 20 minutách vedli Valaši 5:1 a bylo jasné, že o tři body by je mohl připravit jen nevídaný zkrat! Nic takového se ale nestalo. Hosté s přehledem dominovali i zbytku zápasu a z Brna si nakonec vezou pohodové vítězství 7:2. Zelenožlutí se tak výborně naladili na sobotní domácí šlágr s Porubou.

2. liga - 13.kolo st 26.10.18:00
HC Technika Brno
2:7(1:5, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. P. Brzobohatý (Florek), 59. Stehlík (Bustin, Kaluža) – 1. Kolařík (Vávra, Ostrčil), 13. Kajaba (Mojžíš, Čuřík), 14. Vávra (Zúbek, Kolařík), 18. Kolařík (Vávra), 19. Žák (Čuřík, Kajaba), 28. Vrba (Kolařík, Vávra), 57. Šilhavý (Kajaba, Ostrčil). Rozhodčí: Held – Musil, Holibka. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 18:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7.

HC Technika Brno: Slavíček (14. Novák) – Cívka, Kaluža, Odehnal "A", Štancl, Šidák, Kupčík, Švejda, Vokurka – Stehlík "C", Benýšek "A", Brzobohatý P., Brzobohatý M., Bustin, Florek, Grünwald, Buhaj, Medek, Čtvrtníček, Matov, Biolek
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš "C", Hryciow, Weintritt – Pokorný, Šilhavý, Čech "A", Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Daněk, Hořanský.

Technika nevkročila do zápasu zrovna šťastně. Již po devatenácti vteřinách proměnil svou šanci Jan Kolařík, který se dostal pas mezi kruhy a vymíchal brankáře domácích. O minutu později mohlo být s vysokoškoláky hůř. Hořanský prchal sám na bránu, ale brněnský gólman dokázal svůj celek podržet. Při vyloučení Marka Kaluži mohl navýšit skóre hostující Žák, ale po pase před branku nedokázal správně nasměrovat kotouč. Druhého gólu se fanoušci v hale za Lužánkami dočkali ve třinácté minutě. René Kajaba si posunul puk a propálil Slavíčka v bráně Sov. O 94 vteřin později prohrávala Technika o tři branky. Zúbek našel Tomáše Vávru, jenž propálil Slavíčka mezi betony. To bylo na mladého gólmana Techniky příliš a nahradil jej Josef Novák.
Změna brankáře nakopla Brňany a Sovy snížily. V patnácté minutě Matěj Florek naservíroval puk Patricku Brzobohatému, který jej poslal do sítě. Tento stav nevydržel v Brně dlouho. Přesně o tři minuty později propálil v přesilové hře Jan Kolařík Nováka a Technika rázem ztrácela na soupeře opět tři branky. Pátá branka na sebe nenechala dlouho čekat. O 85 vteřin později se ke kotouči v útočném pásmu dostal Michal Žák a neměl problém s překonáním Nováka.

Druhá třetina započala podobně jako ta první, tlakem hostujících Valachů. Jejich dominanci mohl zúročit Kolařík, ale zaváhal před prázdnou brankou a poslal puk vedle. V šestadvacáté minutě podrazil svého soupeře Florek a jeho faul dokázali hosté potrestat. Jan Kolařík se neunáhlil a pasem našel Lukáše Vrbu, jenž zakončil do horního rohu branky Nováka. Navýšit skóre mohl Radim Ostrčil, ale jeho rána našla pouze hruď Josefa Nováka. Ani série vyloučení v závěru druhé periody skóre nezměnila a druhá třetina tak skončila za stavu 1:6.

Na začátku třetí třetiny pohrdnul celek Jiřího Dopity přesilovou hrou při vyloučení Stehlíka a mohla zahrozit Technika. Michal Brzobohatý se zjevil před Hromadou, ale jeho bekhendový pokus si nenašel cestu za jeho záda. V padesáté minutě se strhla menší potyčka mezi Čtvrtníčkem a Ostrčilem, oba soky obdaroval hlavní rozhodčí dvouminutovými tresty. Další branky se dočkali hosté v sedmapadesáté minutě, kdy si právě Radim Ostrčil dojel vlastní střelu a dorazil ji do sítě. Na konečných 2:7 upravil minutu a tři vteřiny před koncem kapitán Techniky, Ondřej Stehlík.

Vlastimil Odehnal st. (HC Technika Brno): Víme že Vsetín je kvalitní mužstvo, mají profi podmínky. My máme velkou marodku, dnes hrálo několik hráčů s horečkami. My žádali o přeložení utkání, což nám ze Vsetína nebylo umožněno. Nechceme se na to ale vymlouvat. První třetina byla špatná, šli jsme do toho odevzdaně. Dnes se nedá najít moc pozitivního.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Jsou to důležité tři body, rozhodla první třetina, potom už jsme nehráli to, co jsme chtěli.