Vsetín na úvod Rona Cupu remizoval se Škorpiony

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 17.08.2017

První utkání turnaje na trenčínském zimním stadionu začalo ve svižném tempu. Francouzi, vedeni jako domácí mužstvo, se dokázali prosadit již v 5. minutě a ujali se tak vedení. Valaši se ihned pokoušeli o vyrovnání, což se jim nakonec v 10. minutě podařilo. První třetina skončila nerozhodně a zbytku zápasu již nevévodilo takové tempo jako v úvodní dvacetiminutovce. Skóre z prvního dějství zůstalo až do konce zápasu neměnné. Po základní hrací době následovaly samostatné nájezdy, ve kterých se lépe vedlo zelenožlutým.

Přípravné zápasy - RONA CUP 2017 čt 17.8.12:00
Scorpions de Mulhouse
1:2sn(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Vigners – 11. Slováček (Podešva, Vávra), rozh. náj. Kucharczyk. Vyloučení: 2:2 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:28. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 1:2.

Scorpions de Mulhouse: Blažek (21. Raibon) – Cruchandeau, Esipov, Suzzarini, Quessandier, Šeda, Lanvers – Bruijsten, Rehuš, Östman, Treille, Ševčenko, Martin, Papa, Jurík, Genest, Rubeš, Ares, Ten Braak, Havlík, Rioux, Vigners.
VHK ROBE Vsetín: Horčička – Ostrčil, Frolo, Holomek, Dundáček, Janáček, Hryciow, Weintritt – Kucharczyk, Hruška, Vrána - Vávra, Podešva, Slováček - Robinson, Pokorný, Markovič - Hořanský, Rufer, Kajaba.

První zápas turnaje začal ve velmi rychlém tempu. Vsetín od prvních minut musel soupeře dobruslovat, a to se také podepsalo na výkonu týmu. V 5. minutě se ke kotouč dostal Rolands Vigners, který si se střelou moc hlavu nelámal a překonal vsetínského gólmana nenápadnou střelou mezi betony. To byl ale značný impuls pro Valachy, kteří od tohoto okamžiku byli pro francouzský tým vyrovnaným soupeřem. V 11. minutě se kotouče zmocnil Tomáš Vávra, který přihrál na hůl Martina Podešvy, a ten posunul kotouč ještě na hokejku Ondřeje Slováčka, který vstřelil vyrovnávací branku.

„Snažil jsem se tam nějak odčinit moji chybu při inkasované brance. Tomáš to tam dobře vybojoval u mantinelu, a ještě mi to postrčil. Jak jsem se toho puku zmocnil, tak jsem tam ještě periferně viděl Ondru, jak tam najíždí, tak jsem mu to tom poslal. Ta nahrávka nebyla moc dobrá, ale naštěstí to Ondra hezky zpracoval, hned to vystřelil a byl z toho vyrovnávací gól,“ říká po náročném zápase Martin Podešva, který se stal asistentem vyrovnávací branky.

Kombinace útočného tria Vávra-Podešva-Slováček byly na ledě k vidění více než jednou a v 50. minutě si tato trojice mohla připsat další vstřelenou branku. Tentokrát založil útočnou kombinaci Slováček, který poslal kotouč na Vávru. Vávra se z první neprosadil, ale k dorážce se ještě probojoval Podešva. Ani ten ale gól nevstřelil.

„V lajně jsem si s klukama ale sedl. Myslím si, že jsme všichni typologičtě stejní hráči. Rádi si puk nahrajeme a máme vlastně i stejné myšlenky, takže si myslím, že my všichni můžeme být se svým výkonem spokojeni,“ pochvaluje si Martin spolupráci s Tomášem Vávrou a Ondřejem Slováčkem.

Zbytek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a další branku již nepřinesl.

„Byl to přeci jen první zápas, a ještě je tam spousta nedostatků. Pro mě to byl první zápas v letošní sezóně, takže to šlo znát. Myslím si, že jsem tam hned ve druhém střídání namazal a z toho jsme dostali gól, takže to pro mě nebyl moc příjemný start. Postupem času se to ale zlepšovalo a myslím si, že jsme na konec měli i s klukama v lajně dobrý pohyb a bylo to lepší. Docela jsme si vyhověli a je jen škoda, že jsme nedali víc než tu jednu branku. Myslím si, že tam nějaké šance byly, ale na první zápas nám to v celku šlo a hodnotím to pozitivně,“ hodnotí Martin zápas.

Jak se Martinovi hrálo se soupeřem z Francie?

„Já si myslím, že to vůbec nebylo jednoduché, Francouzi dobře bruslili a my jsme s tím měli na začátku problémy. Od druhé třetiny si ale myslím, že jsme byli lepší a je jen škoda, že jsme to neproměnili ve více branek,“ řekl ještě na závěr.

Vsetín nakonec vyhrál po samostatných nájezdech 2:1, do celkového výsledku se tento duel ale promítne pouze jako remíza. Nájezdy budou následovat po každém zápase a budou sloužit pořadateli pro lepší určení pořadí.

Průběh dalších utkání:

MsHKŽilina - HC Oceláři Třinec 3:4; 1:2 na nájezdy

Dukla Trenčín - EtoileNoire de Strasbourg 4:1; 0:1 na nájezdy

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (Vsetín): Na začátek turnaje to byl dobrý zápas i se soupeřem, který výborně bruslil a my s tím měli ze začátku problémy. Potom si ale myslím, že jsem se zlepšili v pohybu a že jsme měli více šancí, než soupeř. 1:1 je na začátek solidní výsledek a já už se těším na další utkání.