Vsetín nestačil ani na předposlední Plzeň. Domácí loučení neúspěšné

Michal Veselý, Václav Trávníček • 18.02.2007

V s e t í n - Ani v zápase s třináctou Plzní se nedočkali vsetínští hokejisté vítězství. V první třetině viděli divácí na ledě podprůměrné utkání, hosté si během dvou minut vypracovali dvoubrankové vedení. V závěru třetiny snížil přesilovkovou trefou Igor Bobček. Ve druhé třetině divácí i přes množství šancí branku neviděli, vyznamenali se oba gólmani. Zéjmena vsetínský Štůrala doslova čaroval. V úvodu třetí části vyrovnal Andersons,ale vítěznou branku vstřelil po krásné Adamského přihrávce Šaffer. Vsetín se tak musí pokusit o vítězství na ledě Medvědů ze Zlína.

- 51.kolo ne 18.2.17:30
HC Škoda Plzeň
2:3(1:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Bobček (Davídek), 43. Andersons (Sabol) - 14. Ludvík (Čakajík), 15. Adamský (Důras), 46. Šaffer (Kracík). Rozhodčí: Mikula, Kubeš - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2450. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Štůrala - Bobček, Michael Procházka, Mocek, Šmach, Haschka, Andersons - Haluza, Jan Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Näätänen, Sabol, Davídek - od 21. navíc Hrňa, Navrátil, Knebl.
HC Škoda Plzeň: Málek - L. Martinec, Čakajík, Benák, Mazanec, V. Čech, Dobrovolný - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Adamský - Laš, Šindel, Šaffer.
Utkání beznadějně posledního Vsetína s beznadějně předposlední Plzní neslibovalo pro oko hokejového labužníka příliš, ale i přesto se obě mužstva postarala o zajímavý průběh předposledního zápasu základní části. Už ve druhé minutě pálil po spolupráci s Davídkem slovenský forvard Lubomír Sabol, ale Málek svůj levý beton vymrštil včas. Následně Michal Procházka pálil přes hradbu těl od modré čáry, ale pozdravil pouze novináře, stojící v press centru za ochrannou sítí.

Skóre se měnilo vzápětí, ale byla to síťka branky domácích, která se zavlnila. Ve třinácté minutě stihl Štůrala ještě Fabušovu střelu zneškodnit, ale o šedesát vteřin později byl na Ludvíkovu dorážku krátký. Asistenci prvního plzeňského gólu si připsal Čakajík, který Ludvíka našel v nepřehledné trmě-vrmě před vsetínskou brankou. Na časovém ukazateli neuběhla ani další minuta a hosté se radovali podruhé. Chybu v rozehrávce Vsetína vystihl Důras a Adamský se kličkou do bekhendu nemýlil.

Domácí dostali možnost vrátit se do utkání v následující dvojnásobné přesilovce, ale byli natolik zdeptáni stavem utkání, že ji zužitkovat nedokázali. Když už se zdálo, že klid s vedením 0:2 už Plzni do konce třetiny nikdo nevezme, získal v poslední minutě za Málkovou brankou kotouč domácí Davídek a posunul jej do brankoviště, kam si najížděl obránce Bobček. Ten se i v nevýhodné pozici zorientoval a poslal puk nad Málkovu vyrážečku.

Lasselsberger vstoupil do druhé třetiny s odhodláním pojistit hubené vedení. Domácím fanouškům několikrát zatrnulo, nejprve Ludvík z bezprostřední blízkosti trefil tyč, poté musel Štůrala zasahovat při Matějovského samostatném nájezdu. Když domácí ustáli úvodní tlak Plzně, začali se prosazovat i oni. Nahrávaly jim k tomu také přesilovky, během kterých Vsetínští zatápěli plzeňské obraně.

Solidní šanci si vypracovali Davídek s Fadrným, ale druhý jmenovaný mířil mimo. Největší šanci druhé dvacetiminutovky však spálil hostující Benák. Najel si do mezikruží, získal kotouč a pokoušel se jej zasunout za Štůralův beton. Puk mu ale poodskočil a vsetínský gólman stihl mezeru mezi betonem a brankovou konstrukcí vykrýt.

Třetímu dějství předcházelo asi desetiminutové upravování ledové plochy před brankou Romana Málka, což plzeňský gólman zopakoval ještě v půli závěrečné třetiny. Už po dvou minutách od vhazování však ze své sítě lovil puk. Vsetínský Andersons napřáhl na modré a poslal puk přes klubko hráčů k levé tyči, odkud se kotouč odrazil za Málkova záda – 2:2. Nerozhodný stav však dlouho nevydržel, o pár okamžiků později zužitkoval Kracíkovu příhru Adam Šaffer a poslal hosty opět do vedení.

To mohl pojistit Adamský, který projel napříč kluzištěm a zkoušel Štůralu překonat kličkou, ale domácí gólman vytáhl jeden ze svých bravurních zásahů. V závěru třetiny podržel hosty zkušený Málek, když si poradil s jemnou tečí Sabola, díky čemuž si Plzeň odvezla ze Vsetína všechny tři body.