Vsetín ovládl derby s Valašským Meziříčím a slaví první tři body

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 14.09.2016

Vsetínští začali v prvním utkání nového soutěžního ročníku velmi aktivně a v 8. minutě obstaral první branku domácích Pokorný. Valaši v úvodní části hry nepustili soupeře z Valašského Meziříčí do hry a celkově ji ovládli 3:0. Hosté se však v kabině otřepali a v prostředním dějství srovnali tempo hry, místy dokonce vsetínský tým přehrávali a dočkali se snížení na 3:1. Vsacané si však ještě do konce druhé třetiny vzali tříbrankový náskok zpět, když využili druhou přesilovou hru v utkání. Závěrečná třetina už bylo znovu v režii Vsetína, domácí borci si hlídali vedení a přidali ještě další dvě branky, čím rozhodli o první vítězství v letošním ročníku.

2. liga - 1.kolo st 14.9.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:1(3:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Kolařík), 10. Vávra (Kucharczyk, Čuřík), 18. Janáček, 37. Finsterle (Kajaba, Čech), 50. Finsterle (Kucharczyk, Čuřík), 51. Pokorný (Kobylík, Kolařík) – 31. Fojtík (Kubo). Rozhodčí: Netopil – Blaha, Goňa. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2460. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Janáček, Chrapak, Kobylík, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Shiafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek Čáp 40. – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík – Baroš, Brunec, Dvořák, Fojtík, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený.

Vstup do utkání vyšel lépe favorizovanému celku Vsetína. Od úvodních minut se do šancí dostávali hráči jako Čuřík nebo Kucharczyk, ani jeden z nich však brankové skóre zápasu neotevřel. Zelenožlutí si tak museli počkat do 8. minuty, kdy přece jen dokázali přeměnit úvodní tlak v první branku. Brankáře Plška překonal Dominik Pokorný střelou mezi betony. Zanedlouho se Lapač radoval znovu. Po vyloučení Štědrého se povedlo skórovat Tomáši Vávrovi. Vsetínský útočník s devatenáctkou na zádech dokončil skvělou kombinaci svých spoluhráčů a překonal ležícího Plška.

Vsetín si nadále udržoval tlak, do karet mu hrál i fakt, že si hosté sami překazili přesilovou hru vyloučením na jejich straně. Další gólovou situaci měl na holi Finsterle, když Plška prostřelil, ale kotouč se zůstal válet v brankovišti, kde jej našli hostující hráči. O chvíli později však Vsetínští třetí gól přece jen přidali. Martin Janáček poslal dělovku od modré čáry a vymetl levý horní roh hostující brány.

Do druhé třetiny se šlo za stavu 3:0 pro Vsetín, její úvod však žádné velké šance nepřinesl. Hra 4 na 4 přeci jen poskytla nějaké zpestření a následná hra pařila hostům. Do největší šance se dostal Dvořák, před kterým se objevila odkrytá brána, jeho střela však mířila jen do levé tyčky. Hosté nemuseli být z promarněné šance smutní dlouho, ve 31. minutě rozjásala jejich zástupce a příznivce přesilovková střela Josefa Fojtíka z mezikruží.

Nyní to byli hosté, kdo se držel více v útoku. Tým Valašského Meziříčí se mimo jiné prezentoval nebezpečnými tečovanými střelami. Třetinu však gólově uzavřel vsetínský hráč. Tím úspěšným byl Lukáš Finsterle, který přesnou střelou do levého horního rohu získal pro svůj tým opět tříbrankové vedení.

V poslední periodě přišla změna v brankovišti Bobrů, Lukáše Plška vystřídal Jan Čáp. Začátek třetí třetiny opět nepřinesl mnoho střel. Své štěstí však vyzkoušel ruský forvad ve službách Vsetína, Kamil Šjafotdinov, který objel bránu a snažil se zakončit k levé tyčce. Na druhou stranu se sám na Hromadu řítil Brunec, dobruslit jej dokázal obránce Bílek, vsetínský brankář zachoval chladnou hlavu a hostujícímu útočníkovi kotouč vypíchl.

V 50. minutě byl na kotouči Kucharzcyk, který si s kotoučem pohrál a následně jej poslal na Lukáše Finsterleho, ten už se jen napřáhl, zasadil kotouč ke vzdálenější tyči a přidal tak pátý gól pro svůj tým. Další minuta přinesla i další branku v síti Bobrů. Richard Kobylík našel po kombinaci s Janem Kolaříkem v mezikruží nepokrytého spoluhráče Dominika Pokorného, který se podruhé v zápase dokázal prosadit pokusem mezi betony.

Po zbytek zápasu už si domácí výsledek kontrovali a pokud se naskytla příležitost, pokusili se skóre ještě navýšit. Proti útočné síle Vsetína stála obrana Bobrů, která v závěrečných minutách bránila ze všech sil, a tak skóre zůstalo v té podobě, do jaké jej v 51. minutě uvedl Pokorný.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): „Jsme spokojeni hlavně s vítězstvím. Hodně nám pomohla první třetina, ve které jsme dali tři góly, což nám uvolnilo ruce a zbavilo nás nervozity. Pořád však je co zlepšovat. Druhá třetina nebyla vůbec ideální, trochu jsme se trápili, ale ze začátku sezóny asi musíme počítat s tím, že zápasy budou náročnější na psychiku, protože klub vyhlásil jasný cíl a tlak na kluky je. Myslím si však, že je to dobře, je třeba mít před sebou vidinu nějakého úspěchu na konci. Navíc byla fantastická atmosféra, takže celkově jsem spokojený. K utkání v Šumperku musíme přistoupit zodpovědně a s pokorou, rozhodně nemůžeme spoléhat na to, že jsme tam vysoko vyhráli v přípravě. Ale věřím, že to zvládneme."

David Handl (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Věděli jsme, že jedeme na led velkého favorita soutěže. My jsme mu to navíc hodně usnadnili první třetinou, protože jsme nastoupili s moc velkým respektem. Ve druhé třetině jsme začali hrát lépe, měli jsme i nějaké šance, ale nepodařilo se nám dotáhnout se na 3:2, nebo 4:2, abychom domácí dostali pod tlak. Ve třetí třetině Vsetín přidal góly a zápas si pohlídal. Zkrátka jsme doplatili na nástup s přílišným respektem. Očekáváme, že Vsetín bude hrát na špici soutěže, takže pro nás to dnes bylo výborné srovnání, ze kterého můžeme vycházet. Díky posílenému kádru máme rozhodně vyšší ambice než vloni, rádi bychom se pohybovali někde ve středu tabulky."