Vsetín ovládl poslední derby sezony

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 28.01.2017

První třetina nepřinesla žádné brankové hody, k vidění bylo ale vidět vyhrocené derby se vším všudy. Branky nabídla až druhá polovina druhého dějství, které se také stalo jedinou brankovou třetinou v zápase. Hosty dostal do vedení Baroš a domácí tedy museli pro potvrzení role favorita a další body obrátit skóre. To sem jim povedlo, když se během jedné minuty trefili Zúbek s Čechem. Poslední branku utkání vsítil těsně před druhou sirénou Vávra a díky bezbrankové třetí třetině to byl on, kdo určil konečný stav poslední vzájemného zápasu základní části.

2. liga - 37.kolo so 28.1.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:1(0:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Zúbek (Kolařík, Janáček), 36. Čech (Kajaba, Teper), 40. Vávra (Kajaba, Čech) – 32. Baroš (Fojtík). Rozhodčí: Fiala - Bojda, Blaha. Vyloučení: 4:8 + Kývala (VAL) 5+OK. Využití: 0:1.V oslabení: 0:0. Diváci: 2750. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Janáček, Kobylík, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, Teper – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Matoušek (41. Plšek) – Varga Mar., Mikel, Vrba, Báchor, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Varga D., Brunec, Dvořák, Varga Mir., Martiník, Studený, Podešva.

Valaši se dostali do útoku hned v první minutě, když se snažil před Matouškem tečovat střelu Luky Kucharczyk. Bobrům se nejvíce podařilo ohrozit domácího gólmana ve 4. minutě, když Miroslav Mikel poslal střelu od modré, na kterou Hromada neviděl. Následně museli Bobři bránit ve třech, protože Václav Studený sekl domácího gólmana. V 6. minutě se do úniku dostal Radim Kucharczyk, který se rozhodl pro prudkou střelu z levého kruhu. Kotouč se ještě odrazil od výstroje Matouška a k dorážce sjížděl Lukáš Finsterle, ten byl ale odtlačen hostujícím obráncem a k dorážce se nedostal. V 11. minutě protečoval kotouč přímo na hokejku Jana Kolaříka Tomáš Vávra, Kolařík jel na gólmana hostů sám, ale zasáhl pouze levý beton. Následně mohl skórovat René Kajaba, jeho střela ale cestu za brankovou čáru nenašla. Bobři se poté marně snažili probojovat do útočného pásma, jejich snaha ale vždy ztroskotala na výborně bránících hráčích. V 16. Minutě se hosté dopustili nedovoleného zákroku na Lukáše Finsterleho a bylo nařízeno trestné střílení. Finstrele se dobře rozjel, ale zakončoval pozdě a kotoučem zasáhl pouze levý beton. Pouhé 3 minuty před koncem nahrával Kolařík přímo do před brankového prostoru Vávrovi, který tečoval do prázdné. Kotouč ale putoval mimo bránu. Pár sekund na to byl do konce zápasu vyloučen Martin Kývala, který zasáhl Jakuba Tepnera do oblasti hlavy. Závěr první třetiny patřil domácím, kteří hráli přesilovku 5 na 3. Tu domácí tým nevyužil.

Ve druhé třetině pokračovala přesilovka domácích, kterou se jim ani po přestávce využít nepodařilo. Vsetín střílel na hostujícího gólmana snad 3 minuty v kuse, ale sedmnáctiletý nováček v meziříčské bráně nedal žádnému ze vsetínských útoků šanci. Na jeho povedené zákroky nevyzrál Luka, ani Čuřík se Šilhavým. Jejich střely vždy skončily na výstroji Matouška. V 29. minutě přišel pro domácí fanoušky šok. Vávra s Hryciowem zakryli výhled Hromadovi a Dominik Hladiš vyslal střelu do levého horního rohu. Hromada se tam na poslední chvíli snažil dostat rameno a kotouč vyrazit, ale jeho pokus nevyšel. 7 minut před koncem třetiny Jakub Čuřík nahrával do jízdy Vojtěchu Šilhavému, který sjížděl po levém kruhu. Ten ale v tutové šanci bránu přestřelil. Pět minut před koncem se ale osmělili i domácí a krásnou akci Jana Kolaříka zakončil František Zúbek, který sjížděl mezikružím a hokejkou nasměroval kotouč přímo do pravého horního rohu. Ani ne o minutu později se Lapač radoval znovu. Filip Čech dorážel kotouč, který vyslal na bránu René Kajaba. V poslední minutě dostal nahrávku před bránu Kajaba, který ale poslal kotouč nad bránu hostů. Tomáš Vávra pouhých dvacet sekund před koncem změnil skóre zápasu. Kajaba mu nahrál kotouč přímo na hokejku a pro Vávru už nebyl problém této příležitosti využít.

Úvod poslední třetiny začal zlehka. V útoku setrvalo domácí mužstvo, jejich hra byla ale přerušována občasnými hrozbami hostů, kteří když už se dostali do útoku, tak své snažení zakončili střelbou na Hromadu. Nebezpečná situace nastala ve 46. minutě. Lukáš Finsterle nahrál z pravého kruhu na hokejku Richardu Kobylíkovi, který střelou od modré zasáhl pouze horní tyčku brány hostů. Hosté poté zahrozili, když se ke střele z pravého kruhu odhodlal Stanislav Bachor. Jeho pokus ale skončil v lapačce Hromady. Ve hře se poté projevovali spíše domácí, kterým se ale nedařilo proměnit své snažení v branku. Čtyři minuty před koncem vyslal kotouč z levého kruhu Tomáš Brunec, ale ani s touto střelou neměl Hromada problém a chytil ji do lapačky. Následně zahrozil střelou z pravého kruhu Tomáš Andris, ani on ale Hromadu neprostřelil. V samotném závěru posledního dějství se do útoku hnali převážně domácí, kteří ale už branku nevstřelili.

Roman Čechmánek (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Z obou stran to byl velice kvalitní zápas. Z našeho hlediska to byl zápas na hranici našich možností, ale myslím si, že nám to dodá vzpruhu do dalších zápasů, protože jsme byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem alespoň po nějakou část utkání.

Jiří Dopita (trenér VHK ROBE Vsetín): Tři body jsou doma, i když ten výsledek by mohl být lepší. Dvě třetiny ale byly podle našich představ, měli jsme strašně moc šancí, ale je výborně podržel gólman. Naše střelecká převaha byla obrovská a když jsme dali tři góly, tak ve třetí třetině už se spíše jen dohrávalo, ale ty dvě předchozí třetiny hodnotím pozitivně.