Vsetín podlehl Třinci, na výhru čeká již tři kola

ČTK, Aleš Koňařík • 29.09.2002

Vsetínští hokejisté nepřekročili svůj stín a i v třetím zápase v řadě prohráli. V 7.extraligovém kole nestačili na třinecké Oceláře, kteří položili základ ke kompletnímu zisku bodů již v první třetině, ve které se dostali do tříbrankového vedení. Vsetínští se střelecky prosadili až v závěrečné části, kdy Lakosila překonali Stantien a Polák. Finiš vše přišel pozdě, při power play se trefil domácí útočník Polonič. „Opět jsme inkasovali laciné branky z dorážek,“ povzdechl si po utkání trenér Zdislav Tabara.

- 7.kolo ne 29.9.17:00
HC Oceláři Třinec
5:2
5. Marek (L. Procházka), 7. Pavelek (Marek, J. Hašek), 16. Marek (L. Procházka), 34. Polončič (Cartelli), 60. Polončič (Meluzín, R. Král) - 50. Stantien, 54. Polák (Vak). Třetiny: 3:0, 1:0, 1:2 Rozhodčí: Vokurka - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 4525.
HC Oceláři Třinec: Horčička - Nosek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Cartelli, Žabka - Zadina, R. Král, Martynek - J. Hašek, Marek, Pavelek - Horna, Meluzín, Polončič.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Bartek (21. Frolo), Němec, Kuboš, B. Ptáček - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Valko - Dubec, Vak, Ambruz. Od 31. min. navíc útok Sochor, Kotásek, Korotvička.
V úvodní šanci se sice ocitl Stantien, ale přestřelil, a pak už se víc potil brankář Biegl. Poprvé kapituloval v oslabení, když Procházkova dělovka od modré čáry se dostala k Markovi, který úplně sám u levé Bieglovy tyčky pohodlně otevřel skóre. Hned v dalším střídání rozehrál druhý útok Ocelářů, kde scházel zraněný Janků, rychlou akci a ze stejného místa přidal gólovou pojistku Pavelek. Valaši mohli zdvihnout hlavu při dvou přesilovkách, ovšem kromě příležitosti Vampoly a Poláka, kdy se blýskl gólman Horčička, se k ohrožení branky ani nedostali. Naopak Král a pak dvakrát Martynek neuspěli sami před Bieglem, ovšem klid na domácí hole zajistila další přesilovka a důrazný Marek, který zblízka přidal třetí branku.

Po změně stran domácí na chvíli ubrali plyn, jejich pohyb nebyl tak dobrý jako v první části a Vsetín několikrát vážně ohrozil Horčičku. Domácí gólman vychytal obrovskou příležitost Stantiena, ale pak se znova Oceláři, stále ještě bez Pletky, dostali do tempa, takže pořádně horko bylo i před opačnou svatyní. Biegl si poradil s nájezdem Zadiny, zneškodnil opakovanou dělovku Horny i velikou šanci Pavelka. Gól padl až v další přesilovce. Jako tradičně byla na začátku střela obránce, tentokrát Cartelliho, a pohotové doklepnutí před brankou číhajícího útočníka. Svou první trefu v české extralize si na své konto připsal Slovinec Polončič. Pak se rodily šance střídavě na obou stranách, oba gólmani zaznamenali po čtrnácti úspěšných zásazích.

Ve třetí části domácí trenéři několikrát zamíchali se sestavou, jenže elán a nápaditost, které jejich celek zdobily v prvních dvou třetinách, u svých svěřenců neprobudily. V té době už čtyři formace střídající Vsetín naopak nešetřil síly a v početní výhodě Stantien s pomocí Malinského brusle překazil Horčičkovi naději na udržení čistého konta. Do hry domácích se vloudilo mnoho nepřesností a výsledkem toho byla také další korigující branka Poláka, jenž využil zakrytého výhledu gólmana Ocelářů. Ve velké šanci proti Bieglovi neuspěl Zadina, a tak hosté téměř tři minuty před koncem sáhli k power play. Nápor Valachů vyústil jenom v několik závarů před Horčičkou, ovšem 44 vteřin před koncem pečetil výhru Třince opět Polončič.

Pavel Marek (Třinec): "Náš typický hokej jsme produkovali jen v první třetině, ve zbytku zápasu to byl z naší strany úporný boj. Projevilo se vynechání pátečního utkání v Českých Budějovicích, kdy jsme vypadli ze zápasového rytmu. Tentokrát nemohu vedle slušného využívání přesilovek upřít hráčům i obrovskou snahu a obětavost, za což jim patří dík."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Projevilo se naše klasické prokletí posledních utkání. Dostáváme laciné góly z dorážek. V první třetině jsme třikrát inkasovali a tak jsme zkusili zamíchat útoky a přestože čtvrtý gól v naší síti asi řešil všechno, zápas jsme ještě zdramatizovali. Nakonec jsme si odvezli docela přijatelnou porážku."