Vsetín poprvé na Lapači ztratil všechny body

Ondřej Konvičný • 21.11.2012

Vsetín se vstup do zápasu povedl, v polovině první třetiny se dostal zásluhou Petra Hrušky do vedení. Jestřábi nečekali se svou odpovědí dlouho, dvě minuty nato srovnával Zachar. Vsetínští se však znovu dostali do vedení a to dokonce dvoubrankového, když se v rozmezí 64 sekund trefili Bezuška a Vaňek. Prostějovu se však ještě do konce první třetiny podařilo snížit, když v poslední minutě využil přesilovou hru. Do druhé třetiny vkročili lépe opět vsetínští, neuběhla ani půlminuta a dvoubrankové vedení navrátil domácím Zůbek. To však bylo ze strany vsetínských vše, Jestřábům se podařilo do konce druhé části srovnat. Ve třetí části přidali hosté zásluhou Novosada a Kumstáta další dvě branky a jsou tak prvním týmem, který si letos z Lapače odváží tři body.

2. liga - 18.kolo st 21.11.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:6(3:2, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Hruška P. (Podešva), 15. Bezuška (Hruška P., Farda), 16. Vaněk (Mikšovský), 21. Zúbek (Mikšovský) - 12. Zachar (Černý), 20. Duba (Kolibár, Novosad), 24. Černý (Kumstát, Zachar), 39. Korhoň (Handl, Ševčík), 46. Novosad (Korhoň, Janota), 53. Kumstát (Zachar, Černý) Rozhodčí: Škach - Goňa, Smilek Vyloučení: 6:6 navíc Šebek (PRO) 10 min OT. Využití: 1:3 V oslabení: 0:0 Diváci: 1161. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:6.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Vrána, Vrba, Farda, Bezuška, Mečiar, Žák – Mikšovský, Zúbek, Vaněk – Dubec, Podešva, Hruška P. – Vítek, Kubo, Kajaba.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Novák, Janota, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Korhoň, Handl, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Ševčík, Jedlička, Kolibár, Stráněl.

Důraz na brankovišti, menší množství individuálních chyb a především skvělé přesilovky. Právě to jsou aspekty, které rozhodly o tom, že vyrovnané utkání na Lapači skončilo výhrou prostějovských Jestřábů.

První třetina přitom jednoznačně patřila domácímu Vsetínu. Ten byl od úvodního buly aktivnějším celkem a už ve druhé minutě si vytvořili velkou příležitost. Vaněk poslal přihrávku na zcela volného Zúbka před brankou, ten ale skákavý puk netrefil dobře. O minutu později měl domácí kanonýr na holi, respektive na brusli, další šanci. V přesilovce usměrňoval puk nohou, Vrba však kotouč dokázal, byť s problémy, udržet před brankovou čarou. Úvodní branky se tak Valaši dočkali až v čase 9:17. Petr Hruška dostal ve středním pásmu puk do jízdy, po křídle se natlačil před brankáře, stáhl si touš pod sebe a poté zkušeně přehodil padajícího Vrbu.

Inkasovaná branka vyburcovala Jestřáby ke zvýšené aktivitě a ta přinesla již po dvou minutách ovoce. Domácí Beruška v rozehrávce namazal Černému, který zpoza brány přisunul puk Davidu Zacharovi a pro něj nebyl problém zakončit do odkrytého kouta branky. Radost z nerozhodného výsledku ale Hanákům nevydržela dlouho. Šikovný průnik Vaňka z minuty čtrnácté totiž zastavili jen za cenu nedovoleného zákroku a Vsetín svou přesilovku brzy využil. Po Fardově nezištné přihrávce zůstali před Vrbou zcela nepokrytí Hruška s Bezuškou. Střelu prvně jmenovaného ještě gólman dokázal vyrazit, Peter Bezuška ale pohotově doklepl puk do sítě a odčinil tak svůj prohřešek z předchozích minut.

Po vedoucí brance pokračovali Valaši v aktivitě a za dalších šedesát čtyři byli odměněni třetí brankou. Mikšovský obkroužil branku, poté poslal křížnou přihrávku podél brankoviště a najíždějící Daniel Vaněk uklidil puk do sítě dřív, než se Vrba stihl přemístit. Se Vsetínem to v tu chvíli vypadalo dobře, do šaten ale nakonec přeci jen neodcházel v nejlepší náladě. Půl minuty před sirénou totiž fauloval Dubec a Prostějovu stačilo deset sekund na to, aby názorně předvedl, jak kvalitní má přesilovky. Střelu od modré totiž Plšek neudržel a na brankovišti byl nejdůraznější Lukáš Duba , který po ledě uklidil puk do sítě. Třetina tedy skončila domácí výhrou 3:2.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Jiří Farda

Prostřední dějství začalo pro hosty studenou sprchou. Agilní Mikšovský se protáhl přes obránce, následnou střelu sice zastavily Vrbovy betony, u puku byl ale nejrychleji František Zúbek a bekhendem jej zametl pod víko. I tentokrát se ale Jestřábům podařilo záhy odpovědět. Svou druhou přesilovku sice přes velký tlak nevyužili, současně s jejím koncem však přišlo nahození před bránu, u nějž byl nejrychleji Michal Černý . Tomu pak stačilo jen obhodit si Plška a v poklidu uklidit puk na místo určení. Od tohoto okamžiku byla Lapači k vidění zcela vyrovnaná podívaná. Hra se v rychlém tempu přelévala ze strany na stranu, ani jeden z celků se ale nedostával do výraznějších příležitostí.

Výjimkou byla třicátá minuta, kdy krátce po sobě pálili nebezpečně Podešva a Dubec, obě domácí příležitosti ale skončily na betonech bezchybného Vrby. O minutu později bylo zase horko před Plškem. Velký závar nakonec vyřešil obránce VHK úmyslným posunutím branky. Následná přesilovka ale Jestřábům ojediněle nevyšla. Když už se zdálo, že druhá třetina poklidně dospěje ke svému konci, přišla z čista jasna branka ve vsetínské svatyni. Druhá formace VHK hrubě podcenila návrat ze svého útočného výpadu, rozjetý Lubomír Korhoň prosvištěl kolem obránce, Plška sice napoprvé nepokořil, puk se ale odrazil zpátky do Korhoně a od jeho hrudi se šťastně odrazil za brankovou čáru. Po čtyřiceti minutách se tedy začínalo od začátku.

Do třetího dějství vstoupil Vsetín dvěma po sobě jdoucími přesilovkami, ty ale nepřinesly zhola nic. Ve čtyřicáté páté minutě proto Jestřábi svým kolegům předvedli názorné školení na téma přesilovky. Po vyhraném buly, doputoval puk na modrou, Janota vypálil na bránu, střelu sice srazil jeden z domácích hráčů, ovšem jen na hůl Zdeňka Novosada a ten doslova zametl puk do brány. Z přesilovky v tu chvíli uběhlo devět sekund.

Domácí se pustili do boje za srovnání, pohoda z první poloviny utkání však byla ztracena v daleké minulosti. Jestřábi tak celkem v pohodě odolávali, přežili i oslabení, a když v padesáté druhé minutě dostali darem další přesilovku, zasadili domácím definitivní úder. Přihrávka zpoza brány dopadla přímo na hůl Pavla Kumstáta , který stál volně v uctivém obklopení dvou vsetínských beků. Pro zkušeného Jestřába pak bylo hračkou prostřelit ze dvou metrů bezmocného Plška. Vsetín už nenašel sílu na kloudnější odpor a Prostějov si závěr duelu bez problémů uhlídal. Po výhře 6:4 se stal prvním týmem, který letos z Lapače odváží všechny body.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Zápas jsme začali dobře, vedli jsme tři jedna, ale místo abychom soupeře dorazili, tak jsme ho postavili na nohy dvěma hrubými chybami a pak už jsme se nedokázali dostat zpátky do zápasu. Soupeř nás předčil v důrazu na brankovišti, kde jsme byli nedůrazní, dostali jsme odsud pět gólů. Připravovali jsme se na to, chystali se, věděli jsme, že Prostějov tam chodí… ale zatím co nás do brankoviště nikdo nepustí, tak my jsme natolik hodní, že tam soupeře pustíme a on si dá gól.“

Petr Zachar (trenér Prostějova): „Absolutně jsme nezvládli první třetinu a bylo pro nás velké štěstí, že jsme deset nebo patnáct vteřin před jejím koncem dokázali snížit na 2:3. Vsetín nás přehrával, byl jasně lepší, ale my jsme to tím, že to skončilo jen 2:3, ustáli. Nepovedl se nám ani nástup do druhé třetiny, ale pak se kluci trochu srovnali, začli si věřit, začali lépe bruslit, držet se na puku, díky čemuž jsme se domácím vyrovnali. Jednoznačně se dá říct, že my jsme své šance proměnili, zatímco domácí ne. Celkově si myslím že utkání by asi slušela remíza, ale my jsme dokázali dát o dva góly víc, ale hlavně jsme využili přesilovky a to rozhodlo.“