Vsetín proti Přerovu znovu neudržel náskok

Radek Bařina • 13.08.2010

Ani ve čtvrtém přípravném utkání nepoznali hokejisté VHK Vsetín chuť vítězství. V brumovském exilu vedli nad přerovskými Zubry už 3:1, v závěru utkání však dvoubrankový náskok znovu prohospodařili a hostujícímu celku se povedlo utkání dovést k remíze. Za valašský celek skórovali Rapant, Vaněk a obránce Farda. Po šedesáti minutách si oba týmy vyzkoušely ještě trestná střílení, ve kterých byl v poměru 2:1 úspěšnější tým Zubrů.

Přípravné zápasy - přát. pá 13.8.18:00
HC ZUBR Přerov
3:3(1:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Rapant (Ševčík), 9. Vaněk, 38. Farda (Knebl) - 30. Ferenc (Sedlák), 41. Sršeň (Pala), 53. Palička (Holý). Vyloučení: 2:5 navíc Kohůt (PRE) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.

V úvodu přípravného utkání Vsetína s Přerovem, měli více ze hry domácí. Pomohla jim k tomu především série přesilových her, hostující hráči totiž v první dvacetiminutovce navštívili hned čtyřikrát lavici hanby. Tihlář v brance Zubrů ale příliš práce neměl, vylekala jej snad jen teč Bryneckého v minutě 7.

O chvíli později si první tutovku zápasu vypracovali hosté. Ti využili chybného střídání Valachů a ve dvou se řítili na osamoceného Hromadu. Ten ale souboj se zkušeným Kotáskem vyhrál. Byli to proto v exilu hrající domácí kdo se v zápase ujal vedení. Na sklonku 14. minuty využil Rapant přesnou střelou z pravého kruhu přesilovou hru (1:0). Zbytek prvního dějství se odehrál povětšinou ve středním pásmu, po dvaceti minách tak vedl Vsetín 1:0.

V začátku druhé třetiny byli nebezpečnějším týmem hosté. Ve 26. minutě jeli v rozmezí několika vteřin dvakrát sami na Hromadu, Sršeň i jeho spoluhráč ale nechali pouze vyniknout Hromadu. To Valaši byli tentokrát produktivnější a v čase 28:53 zvýšili své vedení zásluhou Vaňka. Ten se rozhodl v přečíslení dva na jednoho pro střelu a zvolil správně (2:0). O necelou minutu později už to ale bylo znovu o gól. Za nechytatelnou Ferencovou střelou z mezikruží se Hromada mohl pouze ohlédnout (2:1). Závěr třetiny ale patřil Vsetínu. Tesařík tváří v tvář Tihlářovi sice minul, ve 38. minutě se již ale Valaši dočkali. Farda vypálil od modré a jeho rána na vnitřní tyč Tihláře zaskočila (3:1). Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli o dvě branky.

Náskok jim ale nevydržel dlouho. Už po půl minutě třetiny třetí se pohotovou dorážkou prosadil agilní Sršeň a bylo to znovu o gól (3:2). Valaši následně přežili velmi dobře sehranou přesilovku Zubrů, těsný náskok ale nakonec stejně udržet nedokázal. Palička v minutě 53. hbitě proslalomoval zkoprnělou Vsetínskou defenzívou a podél padajícího Hromady poslal touš do sítě (3:3).

V závěru zápasu byla na obou týmech patrná snaha strhnout vítězství na svou stranu, až do závěrečné sirény ale nad střelci kralovali gólmani. V nejnadějnější chpříležitostech svých týmu neuspěl ani Kotásek, na straně jedné, ani Badžo na straně druhé. Po závěrečné siréně tak svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 3:3.

Po 60. minutách si oba celky vyzkoušely ještě trestná střílení. A vyzkoušely si je vskutku důkladně. Až dvanáctá série penalt totiž rozhodla o tom, že výhru v poměru 2:1 si z této dovednostní soutěže odnesou hráči Přerova.