Vsetín se v odvetě neprosadil, ve čtvrtfinálové sérii ztrácí 0:2

Jan Tajzler, Tomáš Hála • 28.02.2018

První čtvrtfinálová odveta Vsetínským vůbec nevyšla. Valaši se v první třetině nedokázali vyvarovat četným vyloučením, která je stála spoustu sil. Energie otevřela skóre v závěru první třetiny zásluhou Kohouta. Prostřední dějství rozhodlo definitivně o tom, že si favorizovaný celek připíše druhou domácí výhru, neboť do sítě Vsetína napadaly další tři branky. V pohodě hrající Karlovy Vary dokázaly zkušeně kontrolovat svůj luxusní náskok a ve třetí třetině pečetily druhé vítězství v sérii. Čtvrtfinálová série se nyní přesune do Vsetína, třetí pokračování je na programu v sobotu od 17:30 na Lapači.

WSM liga - ČF2 st 28.2.17:30
HC Energie Karlovy Vary
5:0(1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Gorčík (Kovačevič, Skuhravý), 21. T. Rachůnek (Flek), 30. Tuominen (Gríger, O. Beránek), 39. O. Beránek (Gríger, Tuominen), 53. Flek (T. Rachůnek, Plutnar). Rozhodčí: Kašík, Petružálek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:9, navíc Frolo (VSE) 10min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2842. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 0:5.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Gríger.
VHK ROBE Vsetín: Jekel (30. Šurý) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo (A), Holomek, D. Krenželok – Vrána, Podešva, Karafiát – Březina, Kucharczyk (A), Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič (C) – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Pár změn v sestavě přineslo druhé čtvrtfinálové utkání. Zatímco domácí Energii vypadl Stanislav Balán, kterého nahradil Petr Stloukal, v sestavě Vsetína proběhla změna v brankovišti, příležitost od začátku dostal Pavel Jekel. Ten si musel dávat pozor hned od úvodního vhazování, domácí totiž nastoupili velmi aktivně. Hostům ze začátku chviličku trvalo, než chytili tempo, postupně se do něj ale dostali také. V úterním zápase měl Vsetín veliké problémy s disciplinovaností, celkem si připsal dvanáct dvouminutových trestů a nevyvaroval se tomu bohužel ani tentokrát.

V polovině třetiny seděl na trestné lavici už druhý hráč, poté se přidali ještě další dva. Domácí si dokonce zahráli i dvojitou početní výhodu, vůbec se jim v tom ale nedařilo. Postupně se sice zlepšovali, branka ale nepřišla. Jak je ale všeobecně známo, je důležité hrát až do konce. Karlovarští zabrali a v poslední minutě se jim podařilo rozvlnit síť, zasloužil se o to Sebastian Gorčík. Stejně jako v úterním zápase tak měli domácí po první třetině jednobrankový náskok.

Ten ale nevydržel příliš dlouho, domácí totiž raketově vlétli i do druhé části a hned se radovali z druhé branky. Nenápadně vyhlížející akci zakončil přesnou střelou z úhlu Tomáš Rachůnek. Domácí byli nadále mnohem aktivnější a dostávali Vsetín pod tlak, Valaši se dostali do útoku jen sporadicky. Hosté se ale i tak hodně snažili, občas ale nechali otevřenou obranu, čehož málem využil Skuhravý, domácí kapitán ale sám před brankářem zaškobrtl. O půl minutky později už se ale znovu energetici radovali, Henri Tuominen zakončil svůj únik na branku bekhendovým blafákem mezi betony.

Po třetí brance pak hosté dokonce sáhli ke změně v brankovišti, do hry se tak dostal Michal Šurý. Po devadesáti minutách čtvrtfinále se tak v brankovišti Valachů ukázal už třetí brankář. Ani ten to ale neměl jednoduché, domácí byli stále mnohem aktivnější, i hostům se však ale podařilo párkrát ohrozit brankáře. Chvílemi se Valaši dostali k tlaku, zamkli energetiky v jejich pásmu, ale výborného Novotného se jim prostě nepodařilo překonat. Z protiútoku naopak znovu udeřili domácí, Ondřej Beránek proměnil přesnou přihrávku a počtvrté rozradostnil svůj tým.

Pokud by Vsetín diametrálně změnil svůj herní projev, ještě by měl možná šanci s výsledkem něco udělat, ani třetí třetina ale nebyla z jeho strany o mnoho lepší. Karlovy Vary měly stále více času puk na svých holích, když už se Vsetín dostal do útočné fáze, ztroskotal na výborném brankáři Novotném. Domácí svému soupeři nabídli i přesilové hry, ani v nich se ale Valaši nedostali k nějaké vážnější akci. Naopak domácím se poté další přesilová hry podařila, po krásné souhře doklepával puk do prázdné branky Jakub Flek. Karlovy Vary dokázaly ovládnout i druhé utkání na domácí půdě, a ačkoliv výsledky 5:1 a 5:0 mohou hovořit jasně, zas tak jednoznačný průběh utkání neměla, určitě ne to úterní.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme udělali druhý krok. Myslím, že jsme dnes během utkání měli dobrý pohyb a přidali jsme k tomu ještě dobrou produktivitu, obětavost a týmový výkon. Myslím, že za to jsme si zasloužili vyhrát a chci za to poděkovat hráčům, i fanouškům za to jakou vytvořili atmosféru.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Na rozdíl od úterního utkání, kdy byl pro nás výsledek krutý, kdy jsme určitě nebyli horší, akorát domácí produktivnější, tak tento je pro nás možná ještě milosrdný. Kdyby to skončilo daleko větším rozdílem, tak bychom se nemohli divit. Domácí vyhráli zcela zaslouženě.