Vsetín udolal Budějovice v přesilovkách

Václav Trávníček • 28.09.2003

V s e t í n – V nikterak pohledném zápase Vsetín vydřel tři cenné body za vítězství nad trápícími se Českými Budějovicemi. Klíčovou roli sehrály přesilové hry, Vsetín v prostřední části využil dvě a získaný náskok už dokázal pozornou hrou v obraně udržet. Výsledek zpečetil ladný oblouček Michala Hudce ze středového kruhu do opuštěné Budějovické branky.

- 7.kolo ne 28.9.17:00
Madeta Motor České Budějovice
4:1(0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 28.Vampola (Jaškin), 31.Jaškin (Stantien), 36.Polák (Štraub, Vampola). 60.Hudec (Stantien) – 1.Turek (Jasečko, Rob). Rozhodčí: Kolísek – Hlavatý, Tošenovjan Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2370.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Luža, Polák, Vyrůbalík, Kuboš - Hudec, Stantien, Hašek (18.Vakú) - Dubec, Štraub, Demel - Vampola, Hruška, Selingr
Madeta Motor České Budějovice: Hudáček - Jaseško, Mucha, Suchánek, Kočí, Babka, Jinadra - Sailer, Turek, Rob - Škoda, Kristek, Ondřej - Bělohlav, Šimánek, Rachůnek - od. 41. Květoň, Hřebejk, Vondrka
Skóre se měnilo hned po patnácti vteřinách hry. Sailerovu střelu od modré Biegl sice vyrazil, na Turkovu dorážku však již nedosáhl. Ze strany Budějovic se tedy dal očekávat rychlý ofenzivní hokej. Hosté však předváděli pravý opak. Kouskovali hru a v případě ohrožení branky stříleli puky do zakázaných uvolnění. Do další šance se tak dostal až Rachůnek, jenž překvapeným vsetínským bekům ujel a řítil se sám na domácího brankáře. Ten však jeho blafák vykryl. Na druhé straně se gólovými příležitostmi blýskli Luža a Selinger. Ani jejich, ani Stantienova dělovka však cestu za Hudáčkova záda nenalezly.

Vsetín čekal na gól až do dvacáté osmé minuty, kdy dvě vteřiny po přesilovce překvapil Hudáčka Petr Vampola "dlouhým vysavačem". Po Jaškinově přihrávce objel zezadu českobudějovickou branku a zasunul puk mezi bližší tyčku a gólmanův beton. Dalším úspěchem valašského klubu byla branka veterána Jaškina, jehož pověstný oblouček pomalu přeskočil Hudáčkovu lapačku a následně rozvlnil síťku budějovické branky. Náskok Vsetína pak v přesilovce zvýšil další obránce Jiří Polák.

Třetí třetina se nesla v duchu zakázaných uvolnění. Na hostech byla viditelná nervozita, se kterou ke hře přistupovali. V gólových příležitostech se sice objevili Suchánek a kapitán Rob, oba však Biegl vychytal. V posledních minutách odvolali hosté brankáře a zkoušeli štěstí v power play. Jejich snaha o vyrovnání či alespoň zkorigování výsledku však vyšla nadarmo, když se v čase 19:50 trefil obloučkem od červené vsetínský Hudec. Domácí si tak připisují cenné body do extraligové tabulky, naopak Českobudějovičtí zůstávají i nadále poslední.

Vladimír Caldr: „Poprvé v sezóně nám vyšel vstup do zápasu, neprohráli jsme první třetinu. Neproměněný nájezd Rachůnka a Bělohlavem přestřelená prázdná branka ale nastartovala domácí, kteří pak šli dravě za vítězstvím. Na našem výkonu se podepsala i častá vyloučení.“

Jiří Režnar:“Vstup do utkání, ve kterém šlo o šest bodů, se nám vůbec nepodařil. Po rychlé brance ležela na hráčích deka, dlouho jsme se do zápasu nemohli dostat. Hokej je však hra o chybách, my jsme dnes dokázali soupeřovy potrestat. Nejsem příliš spokojen s posledními deseti minutami zápasu, kdy nás soupeř zatlačil do defenzívy.“