Vsetín urval v Brně tři body a navýšil náskok na čele tabulky

Václav Trávníček • 07.01.2017

Kdo od souboje prvního Vsetína s poslední Technikou Brno očekával jednoznačnou záležitost, musel být v sobotu překvapen. Utkání 31. kola druholigové skupiny Východ přineslo dramatickou podívanou, kterou rozhodla až větší střelecká efektivita zelenožlutých. Valaši na jihu Moravy zvítězili 6:5 a protože zároveň druhá Poruba padla s Šumperkem, navýšili náskok na čele tabulky již na 21 bodů. První utkání po zranění odehrál útočník Radim Kucharczyk, jenž nastoupil ve formaci s Vladimírem Lukou a Janem Kolaříkem.

2. liga - 31.kolo so 7.1.17:00
HC Technika Brno
5:6(2:3, 1:1, 2:2))

Branky a nahrávky: 4. Brzobohatý P. (Florek, Medek), 9. Švaňhal (Švejda), 29. Stehlík (Vágner), 48. Benýšek (Bustin), 59. Benýšek (Bustin) – 5. Mojžíš (Kucharczyk), 6. Luka (Kolařík, Kucharczyk), 13. Kucharzcyk (Luka, Kolařík), 37. Zúbek (Čech, Mojžíš), 52. Šilhavý (Ostrčil, Vávra), 55. Luka (Kucharczyk, Čuřík). Rozhodčí: Děděk – Otáhal, Čelechovský. Vyloučení: 7:5 navíc Švejda (TEC) 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:44. Diváci: 99.

HC Technika Brno: Slavíček – Cívka, Švejda, Štancl, Odehnal "A", Vágner – Biolek, Benýšek "A", Brzobohatý P., Švaňhal, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Šidák.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Janáček, Hryciow, Jeník, Stuchlík, Mojžíš "C", Ostrčil, Zúbek, Čech "A", Finsterle, Čuřík, Šilhavý, Hořanský, Luka, Kucharzcyk, Kolařík "A", Hrazdira, Vávra, Vítek.

Autor: Jiří Komárek

Technika nastoupila do utkání jako outsider, ale rozhodně to nebylo v první třetině poznat. Tempo bylo svižné, hrálo se ze strany na stranu a padlo celkem pět branek. Hned ve čtvrté minutě Brňané překvapivě otevřeli skóre utkání. Vsetín chybně rozehrál a domácí se dostali do protiútoku, který nakonec zúročil Patrick Brzobohatý. Ten překonal Hromadu svižnou střelou a radoval se z vedení svého týmu. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Cívka se dopustil faulu a Vsetín této početní výhody náležitě využil. Pavel Mojžíš propálil Slavíčka střelou ke vzdálenější tyči.

Hosty tato branka nastartovala a minutu na to přidali další. Vladimír Luka dostal od Kolaříka přihrávku mezi kruhy a vypálil nekompromisní střelu z první. V deváté minutě hrála Technika oslabení, ale i tak se jí podařilo vyrovnat. Ondřej Švaňhal dostal od Švejdy přihrávku přesně na hokejku a ten ujel osamocen na gólmana, kterého překonal bekhendovým blafákem. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel, protože za necelých pět minut se razantní střelou z mezikruží prosadil Radim Kucharzcyk. Další branka v této třetině nepadla a Technika prohrávala se Vsetínem 3:2

Ve druhé periodě nalétly Sovy na led s cílem vyrovnat skóre, což se jim povedlo. Ve třicáté minutě přejel Vágner přes modrou čáru, nahrál Ondřeji Stehlíkovi a ten svižnou střelou pod víko vymetl všechny pavučiny z branky hostů. Poté však Jan Švejda dostal trest pět plus dokonce utkání a způsobil tím svému týmu potíže. Domácí bránili zuby nehty, ale i tak Vsetín jednou skóroval, ale s obrovskou dávkou štěstí a smůlou Brna. František Zúbek nahrával před branku, kde Bustin nešťastně ztečoval touš mezi betony Slavíčka. Do kabin tak šli hosté opět s jednobrankovým náskokem.

Závěrečná část utkání byla vyhrocená a padaly branky na každé straně. Nejdřív se podařilo domácím vyrovnat. Konkrétně se o to postaral Karel Benýšek, který dostal přihrávku na levý kruh od Bustina a poté prostřelil Hromadu svižnou střelou. Vsetín však znovu udeřil v padesáté-druhé minutě, když využil přesilovku. Vojtěch Šilhavý střílel od modré a tato nenápadná střela doplachtila za Slavíčka, který měl zakrytý výhled.

Za další tři minuty hosté navýšili svůj náskok. Vladimír Luka dostal přihrávku před prázdnou bránu a neměl problém zakončit. Slavíček neměl moc šancí na dostatečně rychlý přesun ke vzdálenější tyči. Dvě minuty před koncem však Brňané snížili a opět se o to postaral Karel Benýšek. Cívka vystřelil od modré, Bustin střelu tečoval a kotouč trefil Hromadu do helmy. Gólman Vsetína byl zmatený a již zmiňovaný útočník pohotově dorazil kotouč.

Ke konci třetiny to ještě domácí zkoušeli v šesti s odkrytou bránou, ale nedokázali vyrovnat a Vsetín se tak mohl radovat z vítězství a tří bodů, které si odvezl domů.

Luděk Stehlík (Technika Brno): Zápas hodnotím pozitivně, byť byl výsledek 5:6. Kluci odevzdali na ledě maximum. Zápas se mi líbil, hráli jsme s prvním týmem soutěže, ale nemyslím si, že by nás Vsetín nějak přehrával, spíše naopak. Kluci zaslouží pochvalu.

Luboš Jenáček (Vsetín): Z našeho pohledu jsme odehráli špatný zápas. Byla na nás znát herní pauza, neboť jsme ve středu nehráli. Byl to první zápas po svátcích a i když jsme hodně trénovali, tak nás to neomlouvá. Měli bychom zde vyhrát ve větším klidu. Domácím patří velká poklona za herní projev, dělal nám problémy, hráli jsme příliš profesorsky a určitě naše hra nesplňovala parametry, kterými bychom se chtěli prezentovat. Budeme se muset rychle vzpamatovat, abychom v dalším zápase doma s Porubou uspěli.