Vsetín v Kopřivnici nezaváhal a před domácí minisérií bere tři body

Václav Trávníček, Helena Hegeďová • 21.01.2017

Další tři body si do tabulky připsali vsetínští hokejisté poté, co v sobotu zvítězili v Kopřivnici 5:1. Utkání bylo dlouho vyrovnané, osm minut před koncem snížil Pěnčík na 1:3. Pak ale Valaši přidali další dvě branky a vítězství si už nenechali vzít. Pojistili si tak náskok v čele soutěže, v dosavadním průběhu sezony vyšli bodově naprázdno pouze jednou. Další dvě utkání sehraje Vsetín na domácím ledě, ve středu hostí Opavu, v sobotu pak regionálního rivala z Valašského Meziříčí.

2. liga - 35.kolo so 21.1.17:00
HC Kopřivnice
1:5(0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 52. Pěnčík (Tomášek) – 12. Kolařík (Janáček), 32. Šilhavý (Kajaba, Žák), 42. Vávra (Zůbek), 55. Šilhavý (Čuřík), 59. Čuřík (Šilhavý, Kajaba). Střely na branku: 23:37.

HC Kopřivnice: Unzeiitig – Krutil, Teper, Čintala, Bartošák, Marek, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek, Pargač, Suchý, Mach, Červenka.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Janáček, Žák, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow, Kobylík – Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolářík, Hrazdira, Kajaba, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský.

Autor: Helena Hegeďová

Vsetínské ofenzivní snažení stvrdila tyčka kopřivnické branky, která zazněla po střele Vávry již po minutě hry. Ze vsetínských řad se k dobrému pokusu dostal také Čuřík a po nepřesném zákroku lapačkou dorážel ještě Kajaba. Domácí však také dokázali vsetínské obraně zatopit, když se pravidelně dostávali do protiútoků. Velkou roli sehrálo první vyloučení, díky němuž se dostali Valaši do početní výhody. V této přesilovce překonal Unzeitiga střelou z pravého kruhu k levé tyčce Jan Kolařík. Svého kolegu napodobil se střelou i Mojžíš, jeho následné vyloučení ale dostalo Kopřivnici do výhody, ze které domácí těžili a po zbytek třetiny se drželi na puku. S největší šancí přišel dvanáct vteřin před koncem Pargač. Proti jeho střele z nájezdu zasáhla Hromada vyrážečkou.

V úvodu druhé třetiny to byl Vítek, kdo rozezněl pravou tyčku Unzeitigovy brány. V útočném pásmu Kopřivnice měl srovnání na hokejce Pěnčík, jeho střela šla nad. V přesilové hře Vsetína byly vidět střely Hořanského a Zúbka. Při hře pět na pět využil vsetínského střídání Sluštík a v brejku zamířil na Hromadův levý beton. Tento prostor si hostující gólman pohlídal. Před brankou dobře kombinovali Pargač s Markem, střelami do spodní části branky přispíval Sluštík a Vsetín se musel bránit.

Uprostřed třetiny však přišel druhý gól Vsetínských, když se Vojtěch Šilhavý trefil nad Unzeitigovo pravé rameno. Kopřivnice dostala šanci na snížení, ba dokonce i na vyrovnání, při přesilovce 5 na 3. Hned v úvodu osvobodil hosty Hryciow a vyhozením poslal zároveň do úniku Luku, který v rozhodující chvíli minul. Dlouhou kombinaci domácích zakončoval Krutil, dvakrát po sobě se nedokázal prosadit ani Tomášek a Vsetín po dvou třetinách držel dvoubrankové vedení.

Třetí třetina začala v útočném pásmu Kopřivnice, ze třetího přesného zásahu se ale radoval Vsetín. Tomáš Vávra poslal puk nad levé rameno domácího gólmana. Na druhé straně se do nastavené lapačky trefil Hrubý. Hrazdira prošel přes dva bránící hráče a před brankářem to zkusil bekhendem k pravé tyčce. Unzeitig si s tímto pokusem poradil. Domácí gólman měl však namále, když Jeníkovu střelu od modré dorážel Čech, před kterým se objevila prázdná branka. Zástupci zelenožlutých střela nesedla. Ani jeden z týmů se dlouho nemohl usadit v útočném pásmu, až to na sebe vzal Marek Pěnčík, v oslabení ujel všem bránícím hráčům a zasadil puk mezi gólmanovy betony.

Za brankovou čárou mohla skončit také kombinace Kucharczyka s Lukou nebo Kolaříkova střela k levé tyčce, proti které zasáhl Unzeitig betonem. Úspěšnou dvojicí se nakonec stalo duo Jakub Čuřík a Vojtěch Šilhavý. Vsetínští útočníci se vydali do přečíslení, vyměnili si puk a Čuřík netrefil odkrytou branku. Puk si za brankou našel Šilhavý, vrátil se k pravé tyčce a poslal puk pod břevno. Ani Jakub Čuřík ale nezůstal bez gólu a také on namířil puk pod horní tyčku. Poslední minuty patřily vsetínské práci v brankovišti. Domácímu brankáři zavařil hlavně Luka. Unzeitig v nepříjemné situaci vytáhl svou lapačku a tohoto vsetínského útočníka již poněkolikáté vychytal, čímž nedovolil navýšení skóre a Vsetín si z Kopřivnice odvezl tři body za výhru 5:1.

Jiří Dopita (trenér Vsetína): „V prvních dvou třetinách jsme dali vždy po gólu, odehráli jsme je celkem dobře. Důležité bylo, že jsme výborně ubránili dvojnásobné oslabení. To byl jeden z klíčových faktorů zápasu. Třetí část jsme chtěli odehrát bez inkasovaného gólu. Sice jsme inkasovali, ale další tři vstřelili. Jsme rádi za tři body, je to pro nás pozitivní výsledek. Zároveň pro nás v této fázi sezony nic neřeší v tom smyslu, že by ovlivnil postavení v tabulce. Spíše se díváme na naši hru, která nebyla nejhorší, ale stále v ní máme co zlepšovat.“