Vsetín veze z Přerova dva body, v nájezdech rozhodl Vaněk

Václav Trávníček • 14.12.2013

Cenné dva body vybojovali vsetínští hokejisté v sobotu na ledě Přerova. Ve svižném duelu drželi se soupeřem krok, byť od 26. minuty prohrávali 0:1. Nejlepší střelec Valachů René Kajaba však v polovině utkání stav vyrovnal a zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům. V těch byli úspěšnější Vsetínští. Jediným, kdo v ruské ruletě penaltu proměnil, byl jejich kapitán Daniel Vaněk.

2. liga - 27.kolo so 14.12.17:00
HC ZUBR Přerov
1:2sn(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Šťastný D. – 31. Kajaba (Vaněk), rozhodující sam. nájezd Vaněk. Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Kříž.. Vyloučení: 6:6, navíc Šťastný D. 5 minut + OK a Vlček 10 min. OT – Mikšovský (VSE) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1338. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota, Běhal – Blinka, Šťastný, Goiš – Haloda, Málek, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Školoud – Sedlák, Brančík, Kolář.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, L. Vrba, F. Vrba, Tichý, Žák, Tesařík, Báchor – Kajaba, Vaněk, Mikšovský – Kubo, Pokorný, Vítek – Kývala, Podešva, Hruška – Daněk, Janeba.
Utkání začalo z obou stran v hodně vysokém tempu. Diváci se ještě nestačili pořádně usadit a dobře najetý Vaněk už prověřoval Vojtka nepříjemnou střelou. Zubři zahrozili dvěma příležitostmi Školouda a zvláště ta první hlasitě volala po gólu. Přerovský útočník však sám před bránou tutovku nedal. Zakrátko u Hromady operoval také Brančík, ale mezi betony neuspěl. Další minuty pak přinesly velké nepřesnosti, takže se kvůli zakázaným uvolněním hra kouskovala.

Zubři pohrdli dvěma přesilovkami, které odehráli bídně a mohli za to být potrestáni. Běhalovu rozehrávku vystihl Mikšovský, gólman Vojtek však byl připraven a skórovat Valachům nepovolil. První dějství tak žádný gólový moment nenabídlo.

Druhá část přinesla hned v úvodu vsetínskou přesilovku, kterou se snažil využít Podešva, ale Vojtek měl svou lapačku na správném místě. Po skončení výhody už si fanoušci v MEO Aréně mohli poprvé zakřičet „gól“. David Šťastný totiž získal puk za brankou, protáhl se před ni a nedal Hromadovi šanci. Z dalšího průběhu však byl přerovský útočník vyřazen, protože u mantinelu tvrdě soupeře srazil a inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

Pro Zubry tímto nastaly krušné chvíle, hra se přiostřila a Přerov pykal také za fauly Vlčka a Sedláka. Dlouhou přesilovku pět na tři Valaši nejprve nemohli využít, Lukáš Vrba trefil od modré brankáře a Hurtík minul, ale pak se kotouč odrazil k tyči na volného Reného Kajabu, jehož úloha už byla při dorážce snadná.

V závěru prostřední periody hráli Zubři početní výhodu čtyři na tři, tu však nevyužili. A když Sedlák v posledních vteřinách zakončoval jen do gólmana Hromady, šly oba týmy podruhé do kabin za stavu 1:1.

Tuhý boj pokračoval také po další obrátce. Před Hromadou bylo znovu rušno, ale dorážkám Paly na brankové čáře gólman VHK odolal. Činit se musel také Vojtek, a to dokonce při domácí přesilovce, kdy získal puk Kubo, avšak z nájezdu jej poslal do lapačky. Zanedlouho předvedli pěknou kombinaci zase Zubři, Blinka přiťukl Goišovi, který ale z první jen vyprášil brankářovy betony.

Necelých sedm minut před koncem byla Zubrům nabídnuta přesilovka, po jediné střele Vlčka ovšem neměla gólový efekt. Domácí v dobývání vsetínské svatyně ještě pokračovali a další šance vzešla od Školouda, kterému zkazila radost Hromadova vyrážečka. O strhnutí vedení na svou stranu už se pak oba týmy snažily marně, proto zápas putoval do prodloužení.

Nastavený čas začal průnikem Blinky, který přihrál na Halodu, ale jeho střela z otočky skončila na hrudi brankáře. Zubři posléze museli bránit oslabení za Sedlákův faul a Valaši rozehráli svou přesilovku. Tu však domácí mužstvo pozornou hrou zvládlo. Definitivní rozuzlení tak musela přinést až nájezdová loterie.

V ní byl úspěšný jediný nájezdník, a to vsetínský Daniel Vaněk, zatímco na přerovské straně neuspěl Brančík, Haloda ani Goiš. Kapitán Valachů tak ve třetí sérii stanovil konečné skóre na 1:2.

Vladimír Kočara (trenér Přerova): "Bohužel máme jen bod, což je pro nás ztráta. Musíme ale brát v úvahu to, co se dělo ve druhé třetině. V tom dlouhotrvajícím oslabení jsme mohli dostat dva nebo tři góly a bylo by už třeba po zápase. Na něco jsme se ve druhé třetině chystali, ale ta oslabení nám vzala vítr z plachet. Vsetín hrál hodně organizovaně, změna trenéra mu pomohla. V závěru jsme tlačili, měli jsme šance, ale bohužel nám tam nic nespadlo."

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): "Se dvěma body jsme velmi spokojení. Bylo to hodně vyrovnané utkání, bruslilo se a oba brankáři zachytali výborně. Když padne po jednom gólu na každé straně, tak je to vždycky hlavně o obraně. V nájezdech se k nám přiklonilo štěstí a nakonec jsme tím zápas v Přerově vyhráli."