Vsetín vydřel cennou výhru nad Technikou

Radek Bařina • 22.10.2014

Těsné vítězství po napínavé a vyrovnané bitvě slaví hokejisté VHK Vsetín. Do duelu s Technikou Brno vstoupili lépe domácí a díky trefám Juraje Tichého a Martina Kubo vedli v úvodu druhé třetiny 2:0. Stačila však jediná nepovedená minuta v závěru druhé třetiny a hosté rázem srovnali na 2:2. V závěrečném dějství to dlouho vypadalo, že Vsetín nedokáže prorazit dobře fungující defenzívu hostů. Nakonec se to povedlo tři minuty před koncem dorážejícímu Davidu Hrazdirovi, který se postaral o to, že tři body zůstanou na Lapači.

2. liga - 10.kolo st 22.10.17:30
HC Technika Brno
3:2(1:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Tichý (Hrazdira, Kolařík), 26. Kubo (Hruška), 58. Hrazdira (Kolařík, Slováček) – 35. Jurča, 36. Čtvrtníček (Benýšek). Rozhodčí: Dědek – Z. Novák, Smilek. Vyloučení: 1:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Hryciow, Báchor, Tichý, Haloda, Zuzaník, Štědrý – Ambruz, Vaněk, Zúbek – Slováček, Hrazdira, Kolařík – Hruška, Kubo, Vítek – Štrbík, Daněk, Kývala.
HC Technika Brno: Novák – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Maršálek, Havíř, Odehnal – Pargač, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Brzobohatý, Benýšek, Látal, Bustin, Zábranský.

Úvodních deset minut zápasu přineslo divákům ukázkovou přehlídku toho, jak hokej nemá vypadat. Řada nepřesností na obou stranách znamenala stále a stále se opakující přerušování hry. Místy hra vypadala doslova jako plácaná na rybníku. Tomu však učinili za dost Brněnští, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho a jako první vytrhli diváky z nastupující letargie. Avšak ve své velké šanci vyhořeli, čehož dokázali využít domácí borci. O tom, že v jednoduchosti je síla se přesvědčil JURAJ TICHÝ, z jehož hole vysvištěl kotouč, jehož cesta skončila až za zády překvapeného Nováka.

Bohužel ani vstřelení vedoucí branky nepřineslo Valachům potřebný klid k tomu, aby se mohli prezentovat tím nejlepším, co umí. Ba naopak. Trápení pokračovalo i v následujících třech přesilových hrách, ve kterých se domácím nepodařilo svého soupeře potřebně zmáčknout a přidat branku. Do šaten se tedy odcházelo po první na šance velmi skromné třetině za jednobrankového vedení Vsetínských.

Po odehrané dvacetiminutovce proběhla v šatně asi velká bouře, což se projevilo od prvních minut části druhé. Valaši přiložili pod kotlem a již ve 26. minutě se po pohledné akci Petra Hrušky a MARTINA KUBO dostali díky druhému jmenovanému do dvoubrankového vedení. V zápětí mohl být rozdíl skóre už tří branek, ale Slováčkův pokus mířící do prázdné branky včas zablokoval dobře načasovaným skluzem hostující obránce.

A právě tento moment mohl být potřebným impulsem pro hráče Techniky. Pár minut poté se dostal totiž do slibné pozice Crhák, ale do poloodkryté klece nezamířil. To samé se však již nedá říct o jeho spoluhráči PETRU JURČOVI, který šikovným nahozením zpoza branky nachytal Hromadu na hruškách a biliardovým odrazem o jeho výstroj poslal kotouč do sítě - 2:1. A to nebylo vše. Hostům stačilo dalších pouhých 63 vteřin aby se radovali z vyrovnání. Po přesné přihrávce Benýška se prosadil prudkou ranou JIŘÍ ČTVRTNÍČEK. V závěru třetiny mohl strhnout vedení zpět na stranu Vsetína Slováček, ale jeho pumelice skončila jen na mantinelu za brankou Nováka.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

David Hrazdira

Posledních dvacet minut pojal hostující celek v defenzivním duchu se snahou neinkasovat a poslat zápas do prodloužení, tomu také odpovídala předváděná hra na ledě. Hráči z moravské metropole i hned po překročení půlící čáry laxně nahazovali směrem k Hromadovi a upalovali střídat. Domácí se však nechtěli nechat zahanbit a vložili všechny síly do útoku, za což byli posléze odměněni.

Díky zvýšené aktivitě si vybojovali přesilovou hru, kterou však využít nedokázali, ale okamžitě po návratu Látala z trestné lavice se prosadil ve skrumáži před brankou DAVID HRAZDÍRA, pro něhož to byl premiérový zásah v barvách VHK. A byla to nakonec i branka vítězná. Brňanům se totiž ani v následném power-play nepodařilo vyrovnat, tudíž odjíždějí z Lapače s prázdnýma rukama. Nutno však podotknout, že hosté dopravili kotouč za brankovou čáru, ale stalo se tak, až po závěrečném hvizdu.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín):
Utrápené utkání. Stejně, jak jsme končili zápas s Přerovem, tak jsme začali dnes. Bylo to bez tempa a nasazení. Hráli jsme na čtyři pětky, což nám asi trošku uškodilo v první třetině, protože bylo strašně moc přerušení. Navíc hostující hráči se snažili zdržovat, což nám bránilo dostat se pořádně do tempa. Sice jsme vedli 2:0, ale paradoxně ve druhé třetině, kdy se naše hra zvedla a byli jsme lepším mužstvem nám soupeř dal dva góly a vyrovnal. Potom jsme museli hru stáhnou na tři útoky, aby se kluci dostali do tempa. Nakonec se nám podařilo branku vstřelit a i když to bylo utrápené, tak na to se nikdo ptát nebude. Pro příští zápas však musíme hru změnit, jelikož s takovým výkonem na body dosáhnout nemusíme.

Vlastimil Odehnal (Technika Brno):
První třetinu jsme byli lepší, ale nedali jsme góly. Ve druhé třetině byl paradoxně lepší Vsetín, ale branky jsme dali my. Ve třetí části to již bylo takové opatrné z obou stran. Ale to co dnes předvedl rozhodčí byl paradox paradoxů, protože aby zápas skončil 1:7 na vyloučení, to je neslýchané. Sudí zápas jednoznačně ovlivnil, jelikož rozdílová branka padla, dá se říct ještě v přesilové hře.