Vsetínská mašina nabírá na obrátkách, Orlová odchází s drtivou porážkou 2:8!

Dominik Tobola • 23.10.2013

Valaši měli dnes na programu druhé utkání ze třízápasového tripu na kolbištích soupeřů. Zelenožlutá mašina nabírá na obrátkách, na ledě Orlové si svěřenci trenéra Jakubíka otevřeli střelnici. Hlavně díky šestibrankové smršti ve druhém dějství rozhodli o své drtivé výhře 8:2. Valašský hokejový klub tak natáhl svou sérii vítězných utkání na tři. Poslední ze střetnutí mimo Lapač sehrají Vsetínští v sobotu na ledě Techniky Brno.

2. liga - 12.kolo st 23.10.18:00
HC Orlová
2:8(0:1, 1:6, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Badžo (Grepl), 57. Sznapka (Badžo, Štefanka) – 17. Kajaba (Vaněk), 21. Farda (Kajaba), 26. Ambruz (Vaněk, Kajaba), 27. Kubo (Mikšovský, Tichý), 29. Daněk (Vrba F.), 34. Ševčík (Mikšovský), 40. Kajaba (Tichý, Vaněk), 54. Podešva (Báchor, Vrba F.). Rozhodčí: Kubičík – Rožánek, Moravec. Vyloučení: 7:4 - navíc Galgonek a Sznapka (ORL) 10. minut OT za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:8, 2:8.
HC Orlová: Iláš (27. Seifert) – Zientek, Sznapka, Vydra, Štefanka, Tomis, Zámečník – Pavliš, Badžo, Matějíček – Studený, Kraft, Blatoň – Szajter, Mráz, Voznica – Galgonek, Grepl.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (41. Plšek) – Tichý, Farda, Hurtík, Vrba L., Vrba F., Báchor, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Janeba, Podešva, Vítek, Štrbík, Daněk, Kývala.

Ohlasy k utkání

Petr Česlík (Orlová): Dělali jsme zbytečné chyby, hlavně ve středním pásmu. Myslím, že fanoušci se nezachovali moc příjemně. Hlavně pro mě, od čehož se odvozuje výkon celého týmu. Fanoušci si musí uvědomit, že každý zápas není posvícení a že někdy to nevyjde. Nějaké plivání fanoušků po hráčích a po trenérovi, to by nemělo být. To vnímá celý tým. Nevyšel nám zápas, ale jdeme dál.

Juraj Jakubík (Vsetín): Úvod zápasu vůbec nevypadal na to, že bychom se měli tak střelecky prosadit. Podržel nás gólman a poté, co jsme dali dva góly, jsem začal věřit ve vítězství. Dnes jsme hráli dobře organizovaně a podařilo se nám vstřelit góly. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě.