Vsetínští junioři berou proti Uničovu jeden bod!

Helena Hegeďová • 20.11.2016

Prvního bodu se dočkala vsetínská juniorka neboli B-tým. Valaši se dostali do vedení již v první třetině. Na začátku druhé periody dokázal zatím nenápadný Uničov vyrovnat a po druhé brance Vsetína ukázali na ledě svou sílu také oni. Gól ale opět přidali Vsetínští. Třetí třetinu si hosté dokázali podmanit, vyrovnali a následně se dostali do vedení. Tím, kdo žlutozeleným zachránil dvě minuty před zazněním sirény alespoň bod byl Lukáš Kuchařík. Za stavu 4:4 následovalo prodloužení, ve kterém byli, i přes četné a nebezpečné šance Valachů, úspěšnější hosté. Domací tak za sympatický výkon berou alespoň bod.

KP - 13.kolo ne 20.11.15:00
VHK ROBE Vsetín B
HC Uničov
4:5p(1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Šimek (Tobola), 31. Christov (Janošek), 36. Janošek (Kuchařík), 59. Kuchařík (Fojtů) – 22. Dobrý (Sršeň, Žajgla), 48. Dobrý (Kavulič), 53. Žajgla (Kavulič), 57. Paška (Dobrý), 64. Dobrý (Hánl). Rozhodčí: Šudoma – Halás, Prokč. Vyloučení: 4:7 + Janošek (VSB) a Sršeň (UNI) 10 min za HRUB. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 93.Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.

VHK ROBE Vsetín B: Machač – Šimek, Tobola, Vítek, Svozílek – Kuchařík, Vašíček, Janošek, Sušeň, Humplík, Fojtů, Christov, Lainka.
HC Uničov: Routil – Kreisel, Paška, Provaz, Navrátil – Hánl, Kavulič, Sršeň, Handl, Axmann, Žajgla, Dobrý, Fekiáč, Galuška.

Domácí se jako první dostali před soupeřovu branku a také jako první vsítili branku. Ve třetí minutě se o úvodní trefu postaral Jozef Šimek. Domácí se drželi po většinu času v útočném pásmu, což se nezměnilo ani při vyloučení Humplíka. Tento trest nedošel ke konci a na trestné lavici seděl další hráč, tentokrát to byl střelec Šimek, který dostal dvouminutový trest za podražení. Hostům se přesilová hra nedařila, jejich střely nebyly přesné. V plném počtu se domácí opět činili, na gól to však nestačilo a Valaši šli do šatny s pouze jednobrankovým náskokem.

Úvod do druhé třetiny zvládli lépe hosté, když Lukáš Dobrý zakončil práci Petra Žajgla a Tomáše Sršně trefou do prázdné branky. Domácí mohli navýšit v přesilové hře, jejich dobrou práci v brankovišti si však Routil dokázal pohlídat a všechny jejich šance zlikvidoval. Na střelu Erika Christova z 31. minuty ale nestačil. Miroslav Janošek nabruslil po levém křídle do útočného pásma a kotouč poslal doprava, kde měl dva spoluhráče. Puk si našel právě Christov a poslal jej pod břevno.

Hosté z Hané se s takovýmto výsledkem nemohli smířit a začali předvádět agresivnější hokej, co se hry dopředu týče. Nejblíže úspěšnému zásahu byl Kavulič, když nastřelil tyčku. Z gólu se ale o pár vteřin později radovali na druhé straně. Lukáš Kuchařík nahrál Miroslavu Janoškovi, ten se ocitl v úniku a nikým nebráněn potvrdil pozici nejlepšího střelce Vsetína, když vymíchal gólmana bekhendovým blafákem. Hosté dobře bránili, a pokud už někdo z domácích prošel, ve většině případů se Uničov mohl spolehnout na Routila, stejně jako měli Vsetínští na druhé straně oporu v Machačovi. Kuchařík s Janoškem se například ocitli v přečíslení, které vyřešil právě až hostující muž v masce.

Do třetí třetiny vstupovali Vsacané s náskokem dvou branek. Na začátku třetí periody se oba týmy trochu hledaly, jako první začali nebezpečné střely vysílat hosté. Oba brankáři se museli mít na pozoru. Další branka přišla paradoxně v oslabení. Při hře ve čtyřech ujel Vsetínským Lukáš Dobrý. Machač se proti jeho střele snažil zakročit, našel i správný směr puku, ten se však otřel o jeho lapačku a svezl se stejným směrem spolu s ní, tedy do branky. Možnost opět odskočit na rozdíl dvou branek se naskytla dvojici Christov – Tobola, která byla v zápase nejvíce vidět. Místo toho ale hosté vyrovnali. Petr Žajgla jel okolo domácí branky a, jako by mimochodem, poslal puk mezi betony domácího brankáře.

Na obou týmech byla vidět touha vstřelit čtvrtou branku. Paška se ocitl v brejku, který mu nakonec zlikvidoval Vítek. Jak už to bývá, po nevyužitém brejku na jedné straně přijde únik na straně druhé. Kuchařík se z této situace trefil přesně do lapačky uničovského gólmana. Přišla 57. minuta a čtvrtý gól pro hráče v černožlutém. Proti čtyřem hráčům soupeře, kteří kombinovali, neměl Christov s Kuchaříkem šanci, ač se snažili sebevíc. Na konci kombinace stál Jiří Paška a poslal puk pod břevno již prázdné branky. Noční můra pro domácí. Dobře rozehraný zápas ztratili a zbývaly tři minuty do konce. Vsetínští se tlačili do brankoviště a snažili se správně tečovat. Hrdinou okamžiku se pro domácí fanoušky stal v 59. minutě Lukáš Kuchařík. Gól na 4:4 padl do levého dolního rohu. Minutu před koncem základní hrací doby byl za sekání vyloučen Kavulič a Vsetínu se dostala neopakovatelná šance na tři body.

Za tuto poslední minutu nikdo branku nevstřelil, a tak přišlo prodloužení. Domácí začínali v početní výhodě, všichni Valaši bojovali a stříleli ze všech pozic. Hostující gólman se musel v houfu střel otáčet, svou branku však v prodloužení držel nedobytou. Celý zápas rozsekl v čase 63:32 střelou do levého horního rohu Lukáš Dobrý, který byl gólově nejvýraznějším členem svého týmu a třetí brankou v utkání poslal do Uničova bonusový bod.