Vstup do sezony Vsetínu vychází, Valaši zlomili Techniku ve třetí třetině

Jan Tajzler, Tomáš Kopecký • 24.09.2016

Necelých dva tisíce diváků bylo svědky dalšího vystoupení vsetínských hokejistů, kteří své příznivce znovu nezklamali a připsali si další tři body do tabulky. Valaši měli mimořádně aktivní už první třetinu, ale z náporu vytěžili pouze jednu branku. Druhá třetina divákům příliš atraktivní podívanou nepřinesla, o to víc se dělo v třetině třetí. Valaši dokázali Brňany zlomit během dvaceti vteřin, když se dvakrát prosadil Lukáš Finsterle. Technika už se nezmohla na větší odpor a první nulu ve vsetínském dresu si připsal také brankář Michal Šurý, jenž byl za Vsetín vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Ve středu čeká Dopitovi svěřence venkovní utkání na ledě ostravské Poruby.

2. liga - 4.kolo so 24.9.17:30
HC Technika Brno
4:0(1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Kucharczyk (Mojžíš, Finsterle), 45. Čuřík (Vávra, Hryciow), 48. Finsterle (Čech, Žák), 48. Finsterle (Čech, Kucharczyk). Rozhodčí: Fiedler – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 Diváci: 1794. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 4:0.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Mojžíš, Chrapak, Janáček, Hryciow, Žák, Kobylík, Stuchlík – Kucharczyk, Čuřík, Finsterle – Kajaba, Čech, Vávra – Pokorný, Shiafotdinov, Kolařík – Zúbek, Šilhavý, Vítek.
HC Technika Brno: Novák – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák, Vokurka – Brzobohatý, Bustin, Stehlík, Biolek, Buhaj, Civka, Čtvrtníček, Benýšek, Matov, Florek.

Vsetínští hokejisté nastoupili do druhého soutěžního utkání této sezóny proti Technice Brno v roli velkých favoritů a papírové předpoklady chtěli naplnit hned od úvodních minut. Valaši byli aktivnějším týmem a snažili se o brzké vstřelení první branky. Gólman Novák však dlouhou dobu držel svůj tým nad vodou a dařilo se mu likvidovat šance vsetínských útočníků. Ve čtvrté minutě zahrozil aktivní Kolařík, jenž obešel dva obránce soupeře a vyzkoušel pozornost gólmana hostů, o několik sekund později zakončoval z mezikruží, oba jeho pokusy však Novák zlikvidoval.

V čase 5:15 se do útočného pásma probil Finsterle, který nabídl puk lépe postavenému Kucharczykovi, kotouč klouzal po brankové čáře, jenže hosté této šanci dokázali i s přispěním štěstí odolat. S další možností na změnu skóre přispěchal Vávra, Novák výborným zákrokem betonem zastavil jeho útočný výpad. Rozhodčí nechával hře volný průběh a poprvé vylučoval až ve dvanácté minutě, kdy se faulem loktem provinil Radim Kucharczyk. Ani v přesilovce však Brněnští pořádně nezahrozili. Tato situace naopak vlila krev do žil vsetínských hokejistů. V čase 14:21 vystřelil Mojžíš od modré čáry, Novák jeho dělovku vyrazil pouze před sebe a dorážející Radim Kucharczyk již neměl problém s doklepnutím kotouče do sítě za bezmocného gólmana hostů. Zbytek první periody strávili Valaši převážně v útočném pásmu, uklidňující gól však stále nepřicházel.

Ve druhé třetině Valaši ubrali z tempa a k solidním příležitostem se dostávali také hosté, kteří soupeře přestříleli a Šurý se musel v brance činit. První hrozbu přinesla ve 22. minutě dělovka Kaluži od modré čáry, puk jen o několik centimetrů minul horní tyč. Také obrana hostů se nevyvarovala chyb, po jedné z nich se do útočného výpadu hnal Šjafotdinov s Pokorným, situaci dva na jednoho vyřešil první jmenovaný střelou, jenže nepřekvapil pozorného Nováka. Další šanci měly Sovy ve 27. minutě, kdy se po několika odrazech dostal k puku Buhaj, byl však otočený zády a Šurý jeho pokus zlikvidoval betonem.

Hosté hrozili především díky nedůrazu a chybám vsetínských obránců, Benýšek se Čtvrtníčkem uháněli ve dvou sami na bránu, Žák musel v poslední chvíli zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. Vsetínští si i nadále koledovali o vyrovnávací gól, blízko k němu měl opět Benýšek, který dorážel po střele od modré. V závěru třetiny domácí hokejisté znova přidali, pomohlo jim k tomu i vyloučení Stehllíka. V solidní střelecké pozici se objevil Vávra, jenže zakončení mu trvalo příliš dlouho a přemísťující se Novák stihl včas zasáhnout. Série šancí vyústila v další vyloučení a Sovy musely hrát čtrnáct vteřin ve třech proti pěti. Dvojnásobné oslabení však ustály a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Valaši definivně zlomili odpor soupeře až ve třetí periodě. Ještě před druhou uklidňující brankou však mohli hosté srovnat. Odehnal našel v dobré střelecké pozici v mezikruží Stehlíka, jenže kapitán Techniky těsně přestřelil svatyni domácích. Poté už přišla na řadu pětiminutovka, ve které úřadovala první formace Valachů. V čase 44:17 vyslal Vávra do úniku Jakuba Čuříka a nová akvizice v sestavě Valachů zamířila přesně nad lapačku. Zelenožlutí pokračovali v aktivní hře, z čehož pramenila třetí branka. Lukáš Finsterle vyvezl kotouč do útočného pásma, překvapivě vystřelil a jeho nahození propadlo Novákovi přes lapačku až do sítě. Gólman hostů při tomto gólu rozhodně neměl čisté svědomí, přestože během prvních dvou třetin držel svůj tým nad vodou.

O dvacet sekund později udeřili Vsetínští znovu a opět u toho byl Lukáš Finsterle, který se prokličkoval mezi dvěma obránci a s přehledem zavěsil. Rázem byl rozdíl ve skóre už čtyřgólový a utkání bylo definitivně rozhodnuto. Valaši chtěli potěšit své fanoušky dalšími brankami, nakročeno k tomu měl Žák, který však chtěl místo střely celou situaci ještě vyšperkovat nahrávkou na Kucharczyka, vsetínský útočník měl však kotouč mezi nohama a nedokázal zakončit. V závěru mohl přidat ještě jednu branku Šjafotdinov, jenž tečoval nahození Kobylíka od modré čáry, kotouč orazítkoval horní tyč hostující branky. V poslední minutě mohl Šurého připravit o čisté konto Benýšek, jenže v ideální střelecké pozici mezi kruhy přestřelil.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Výsledek 4:0 je nakonec dobrý. Gól jsme nedostali, ale samozřejmě ten průběh byl mnohem složitější a těžší. První dvě třetiny nebyly podle našich představ. Odskakovaly nám puky, nedostali jsme se do takového tlaku, jaký jsme si představovali. Také jsme tam měli nějaká oslabení, která nám nepomohla. V těchto chvílích nás naštěstí svým velmi dobrým výkonem podržel Michal Šurý. Myslím, že poté, co jsme dali druhý gól, už jsme hru ovládli. Vyhráli jsme 4:0, za což jsme rádi. Z některých věcí se samozřejmě musíme poučit a věřím, že se budeme nadále zlepšovat.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): Dvě třetiny jsme odehráli velice dobře. Rozhodlo to, že jsme nevyužili přesilovky. Ze začátku jsme měli čtyři přesilovky za sebou a nevyužili jsme je, to bylo ještě za stavu 0:1. Pak jsme se sice ubránili 3 na 5, ale i poté jsme za stavu 0:1 ještě měli přesilovku, kde jsme to mohli zvrátit. Vzápětí jsme však dostali druhý gól a zápas se sesypal. Ale po tom začátku, který v sezóně máme, jsme odehráli bojovné dvě třetiny a věřím, že kluci na to navážou a nám se podaří další zápas vyhrát.