Zachráněný starší dorost zakončil sezonu v Mladé Boleslavi

Jan Tajzler • 18.02.2017

S jistotou extraligové záchrany vstupovali vsetínští starší dorostenci do posledního utkání letošní sezony na ledě Mladé Boleslavi. Domácí tým potřeboval body k upevnění druhé pozice, Vsetín ovšem favoritovi nedal nic lacino a bojovným výkonem dokázal ve 3. třetině smazat dvoubrankové manko. Středočeši ovšem stihli rozhodnout před závěrečnou sirénou a těsným vítězstvím si tak upevnili svou pozici pro osmifinále. Naopak Vsetínu sezona končí, musíme však dodat že se šťastnou tečkou. Valaši dokázali v závěru náročné sezony zmobilizovat všechny síly a zachránili pro Vsetín extraligu staršího dorostu.

ELSD - 2část/16 so 18.2.12:30
BK Mladá Boleslav
3:2(1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Dobša (Červenka), 24. Čermák (Dobša), 52. Šípek (Křížek, Nepokoj) – 44. Matiaško (Ondračka), 45. Půček. Rozhodčí: Knapík – Hynek, Horažďovský. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

BK Mladá Boleslav: Marek – Novák, Jirásek (A), Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Simon, Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Jindra, Moravčík, Kučera (A).
VHK ROBE Vsetín: Machač – Ondračka, Paroušek, Kuboš, Kollár, Nadymáček (C), Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek (A), Matiaško, Zetocha, Jenáček, Kovacs, Koňařík (A), Půček, Krupa, Najvar.

Autor: Vojtěch Drbohlav

Úvod zápasu se nesl víceméně v poklidném tempu. V prvních minutách stříleli více Vsetínští. Jenže jak Michal Matiaško, tak třeba Tomáš Ondračka netrefili branku. Na druhé straně nepřekvapil Jakuba Machače ani Michal Čermák.

Valaši mohli jít do vedení. Například po střele Romana Půčka k tomu neměli moc daleko, jenže poskakující puk na hranice brankoviště zachytil dřív bránící hráč Bruslařského klubu. Na branku jel sám Aleš Koňařík, ale nakonec se z gólu neradoval. Byl stíhaný Michalem Simonem, možná i proto se mu tedy zakončení nepovedlo. Do vedení se dostali po ukázkově kombinaci a hrubce Vsetína v obraně hráči Mladé Boleslavi. V situaci dva na jednoho dostal puk za překonaného brankáře David Dobša. Vsetín nevyužil v první třetině ani jednu ze dvou přesilovek, neprosadil se ani z jiných situací, tudíž vedla 1:0 Mladá Boleslav.

Hned na začátku druhé třetiny hráli Bruslaři přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale prosadili se záhy při plném počtu hráčů na ledě. Boleslavští si vytvořili tlak a z dorážky se pohotově prosadil Michal Čermák po přihrávce od Davida Dobši.

Další šanci na vstřelení gólu měl po slibné kombinaci Jan Dvořák, jenž však trefil jen připraveného brankáře Vsetína. Na druhé straně zkusil uspět David Hrňa, jenže Vlastimil Marek vyrazil kotouč do ochranné sítě. Vsetín v polovině utkání vystřídal brankáře, poslední půl zápas v sezóně odchytal za Valachy David Sachr. Zbytek druhého dějství pak už nabídl jen mnoho vyloučených hráčů, ale žádné góly.

Ve třetím dějství Středočeši polevili, čehož využili Valaši k tomu, aby se prosadili. Nejprve nasměroval puk do odkryté branky Michal Matiaško a o minutu později vyrovnal po střele z mezikruží Roman Půček.

Stále se hrálo poměrně často v nevyrovnaném počtu hráčů, čímž trpěla kvalita hry. Mladou Boleslav však dostal zpět do vedení Jakub Šípek, který propálil Davida Sachra z levého kruhu, a překazil mu tak čisté konto. V závěru ještě hlavní rozhodčí přidal další vyloučení, diváci viděli také třeba to, jak několika pěstmi poslal k zemi David Jirásek Romana Půčka. Nakonec se však už Vsetínu nepodařilo vyrovnat, a tak poslední utkání sezóny těsně prohrál.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Byl to z naší strany zbytečně upracovaný zápas místo toho, abychom hráli lehce. Hráči bohužel nepodali to, co trénujeme. Hráli jinak, než jsme jim říkali.

Luboš Konečný (VHK ROBE Vsetín): Říkali jsme hráčům, aby si utkání hlavně užili. V pátek totiž ze sebe v Kolíně vydali všechno. První třetina byla z naší strany dobrá, druhá třetina pak byla příliš kouskovaná, což způsobilo množství vyloučených hráčů. Ve třetí třetině jsme vstřelili dvě branky, škoda ale, že jsme to neudrželi a inkasovali na 3:2. Myslím si, že hráči podali tento víkend velice dobré výkony, zejména v pátek v Kolíně. V zápase s Boleslaví šlo už jen o to, aby si to užili a aby se nikomu nic nestalo.