Závěrečný obrat přinesl Vsetínu dva body

Michal Veselý • 15.09.2006

V s e t í n - Takový zápas zimní stadion Na Lapači dlouho nezažil. Valaši doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Ze stavu 1:4 dokázali v záverečných šesti minutách skóre vyrovnat. V samostatných nájezdech si díky Demelově blafáku připsali Vsetínští bod navíc. Výborný výkon podal Roman Stantien, který se vrátil do sestavy po zranění ramene. Jeho trefa v čase 59:43 zajistila Vsetínu prodloužení.

- 4.kolo pá 15.9.17:00
HC Oceláři Třinec
5:4sn(1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Grill (Demel), 54. Dubec (Rob), 56. Demel (Stantien), 60. Stantien (Hrabal), rozhodující sam. nájezd Demel - 6. Razingar, 20. Polanský (Bartoň), 38. Martynek, 45. Skořepa (Výtisk). Rozhodčí: Polák - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:14, navíc Horák - Polanský oba 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3080.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Galvinš, Bolf, Štach, od 21. navíc Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Berzinš, Kraus - od 41. navíc Davídek, Duba, Sabol.
HC Oceláři Třinec: Biegl (na nájezdy Žigárdy) - Tesařík, Výtisk, Frolo, Pácal, Kroupa, Bartoň - Razingar, Martynek, Skořepa - Kudrna, Peterek, Hašek - Korhoň, Polanský (51.- 60. Kolusz), Tomas.

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Tomáš Demel
2. Roman Stantien
3. Marek Dubec
— podle redakce hc-vsetin.cz
V první třetině viděli diváci na Lapači spoustu vyloučení. Hned v první minutě měli první možnost Valaši a díky Demelově přihrávce a dorážce Grilla se ujali vedení. Také Třinec si zahrál přesilovou hru a to dvojnásobnou. Vsetínští se dokázali dvojnásobné výhodě ubránit, ale při hře ve čtyřech inkasovali. Po zmatcích ve vsetínské obraně dorazil puk za Štefla Razingar. V plném počtu se vůbec nehrálo, Třinci se přesilovky nedařili a šance Valachů pochytal Biegl. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za nerozhodnutého stavu, nahodil obránce Bartoň puk, který Štefl neudržel a pro Polanského nebyl problém skórovat. V závěrečné vteřině první třetiny dostali dvouminutové tresty obránci Horák a Galvinš. První jmenovaný dostal za protesty „desítku“.

Oceláři vstoupili do druhé části hry s výhodou dvou hráčů, ale přesilovka se jim nepovedla. Obrana Vsetína působila jistě a zbytek šancí pochytal mladý vsetínský brankář. I ve druhé třetině se neustále vylučovalo, jak už bývá zvykem, dostali zelenožlutí při vlastní přesilovce gól. Šteflovu přihrávku zpoza branky zachytil Martynek a skóroval tak do prázdné branky. Valaši se sice neustále tlačili za snížením, ale obrana Třince pracovala na výbornou. Zvýraznit náskok Ocelářů mohl Skořepa, ale jeho střela skončila v lapačce Štefla. Největší šanci Vsetína měl Škoda vracející se z trestné lavice. Jeho střela skončila na tyči brankáře Biegla. Do kabin tak odcházel Třinec s dvoubrankovým vedením.

Ve třetí části se po dalším zaváháním Štefla opět trefil Martynek. Jeho lehká střela proklouzla až do branky. Třinec pak kontroloval hru na ledě, Vsetín působil bezradně. Šest minut před koncem se po přihrávce kapitána Roba trefil Dubec a vykřesal naději pro domácí. O minutu později byl vyloučen jeden z hostů za zdržovaní hry a Valaši v přesilovce snížili na rozdíl jednoho gólu, trefil se Demel. Poslední tři minuty se hrálo výhradně před brankou Biegla, ale ten držel Třinec nad vodou. Skvělým zákrokem zmařil šanci Sabola. V poslední minutě odvolali domácí brankáře. Stantien vyhrál bully na Hrabala, ten se neukvapil, naznačil střelu a udělal kličku bránícímu útočníkovi. Poté nahrál úplně volnému Stantienovi a ten se nemýlil. Na časomíře svítil čas 59:43.

V prodloužení měl více ze hry Vsetín, ale Štach v samostatném nájezdu neuspěl. V samostatných nájezdech se nakonec radovali Vsetínští. Prémiový bod jim zajistil povedeným blafákem Demel.

Jan Daneček (Třinec): "Utkání se mi hodnotí dost těžce. Na jeho začátku jsme měli hru pod kontrolou, ale na jejím konci jsme žákovskými chybami vedení ztratili. Domácí do toho šli po hlavě a dokázali srovnat. Při jejich power play jsme pak špatně vyhodili a Vsetín z následného vhazování po akci Hrabala vyrovnal. V samostatných nájezdech si to vítězství zasloužili."

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Utkání jsme začali dobře, ale druhou třetinu jsme vypadli z tempa. V první a třetí jsme byli lepší, ale stále si nemůžeme zvyknout na posuzování některých zákroků. Chtěl bych hráčům moc poděkovat za to, jak dokázali utkání otočit. Na samostatné nájezdy, to už je loterie. Nekteří naši hráči zahráli velmi dobře a rostou z nich vynikající hráči. Ta branka na 4:2 nás velmi povzbudila, jinak by se utkání asi dohrálo v útlumu."