Sebevědomí hráčů je vysoké, ale jejich hra je špatná, říká Halouzka

Michal Kubáň • 26.10.2008

V s e t í n – Oči pro pláč zůstaly vsetínskému fanouškovi, který v sobotu navštívil utkání vsetínské juniorky. Tříbrankové vedení nestačilo svěřencům trenéra Halouzky k dovedení zápasu do zdárného konce. Nejeden fanoušek odcházel po zápase rozhořčen a vynervován. Proč? Hrubé chyby v obraně, nedůsledné bránění, špatná koncovka a hlavně ztráta tříbrankového náskoku. Kouč juniorů Josef Halouzka přesto po zápase mluvil se stoicky klidným hlasem. „Je vidět, že mužstvo je nezkušenné.Tímto způsobem jsme ztratili hodně zápasů.“

„Je těžké hodnotit takový zápas. Měli jsme ho vyhrát. Vedli jsme 4:1, ale o tříbrankový náskok jsme vlastními chybami přišli. Z toho je vidět, že mužstvo je nezkušené. Starší hráči, kteří tady zůstali, se vezli na vlně těch kluků z let minulých a předminulých. Nyní když mají sami něco dokázat a udržet výsledek pro mužstvo a zabojovat, je všechno jinak. Jejich sebevědomí je vysoké, ale jejich hra je velmi špatná,“ podotknul po zápase Halouzka.

„V dnešní době tady hrají hráči, kteří hrávali v krajských přeborech, jako například Valigura nebo v 1. lize – Surovčík. Někteří kluci byli loni v dorostu a letos přišli sem. Ovšem hráči, kteří jsou tady třetím rokem a hráli pravidelně několik sezón a na které jsme spoléhali, ať je to Kapr, Sznapka, Fabián, Farda, tak to je prostě obrovské zklamání.“ Do vsetínského týmu přišla nový posila ze Zlína. „Ano, je to Zděnek Sadil, kterého jsme vytáhli z Kroměříže a ten je tady nejlepší obránce,“ zhodnotil výkony nováčka v kabině Halouzka.

Valaši vedli 4:1 ale během 36. minuty inkasovali dvě branky a soupeř dokázal stav srovnat na 4:4. Po brankové přetahované se z vítězství radovali nakonec hosté z jihu Čech. „Tady je vidět, že v mužstvu není síla. Za stavu 4:1 šli hráči na led úplně bezstarostně jako by bylo minutu před koncem zápasu. Okamžitě jsme inkasovali. Říkali jsme jim, že České Budějovice mají na to, aby dokázali otočit výsledek. Je to smůla a to jsou právě body, které nám mohou moc chybět,“ posteskl si Halouzka. „Tímto způsobem jsme ztratili hodně zápasů, opravdu hodně. Chybí kousek k tomu, abychom doopravdy poráželi i takováto mužstva. Ale ten malý kousek to jsou právě ti zodpovědní hráči, kteří budou neustále bojovat o výsledek.“ Co bude dělat s týmem nyní? „Prostě budeme hledat další hráče a zkoušet je,“ odpověděl smutným hlasem Halouzka a zmizel v útrobách vsetínského stadionu.