V sobotu opět na hokej! Prodlouží Valaši Technice čekání na body?

Helena Hegeďová • 22.09.2016

Vsetínští mají za sebou týden bez zápasu, již v sobotu 24. 9. se však předvedou na domácím ledě, kde v tradičních 17:30 vyzvou Techniku Brno plnou mladíků a budou chtít před svými fanoušky vybojovat další výhru. Víkendový soupeř Valachů se v úvodu sezóny trápí, po třech zápasech nezískal tým z moravské metropole ani jeden bod a nachází se tak na chvostu tabulky.

Dalo by se říci, že Lapač uvidí reprízu loňského semifinále. Do jisté míry je to pravda, opravdu se tváří v tvář opět postaví hokejisté Vsetína a Techniky Brno, v obou celcích však došlo k obměně kádru, Technika například do nové sezóny nastoupila s výrazně mladší posádkou, než v ročníku minulém, ve kterém došla právě až před brány finále. Do finálových bitev se nakonec dostali Valaši, byť zápasy semifinále byly vyrovnané a poslední dvě utkání v sérii musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Utrápený začátek sezóny pro Techniku

Když se vrátíme do letních měsíců a k šesti přátelským zápasům Jihomoravanů, najdeme v jejich výčtu dvě vyhraná utkání a čtyři porážky. Sovy dokázaly porazit na samostatné nájezdy Hodonín, který je po třech kolech v čele tabulky východní skupiny druhé ligy. Druhým týmem, který se musel smířit s prohraným zápasem, byl Šumperk, se kterým se Brno už utkalo také v mistrovském utkání.

Vysokoškoláci nemohou být spokojeni ani se svým vstupem do sezóny. První utkání je nezastihla zrovna v nejlepší formě a po třech kolech jsou Sovy na devátém místě tabulky. Nejprve v úvodu sezony prohrály doma s Opavou 2:5, z Valašského Meziříčí pak po druhém kole odjížděly bez vstřelené branky a s prohrou 0:5. Technika má tak za sebou úplně jiný start než v ročníku minulém, kdy do sezóny vstoupila šňůrou pěti vyhraných duelů v řadě a její tažení zastavil Frýdek-Místek až v šestém kole.

„O naší prohře rozhodly individuální chyby. Málo jsme dnes trefovali bránu. Věděli jsme, že sezóna nebude jednoduchá, ale nečekali jsme, že po třech utkáních budeme bez bodu,“ vyjádřil se po posledním zápase trenér Kaňkovský. K minulému zápasu se postavili Vysokoškoláci na svém ledě, protivníkem jim byli již jednou zmiňovaní Draci ze Šumperka. V zápase prohrávali Brněnští již 0:3, dokázali se dotáhnout na rozdíl jediné branky, nakonec však ani to na tým z Hané nestačilo a na své první body tak stále musejí čekat.

Čtyři vstřelené branky na kontě Techniky také znamenají čtyři úspěšné střelce. Kanadské body a zápis na střeleckou listinu si již připsali Peter Bustin (1+1), Patrik Brzobohatý (1+1), Ondřej Stehlík (1+1) a také jeden z nováčků v týmu Sov, Patrik Matov (1+0). Do brankoviště se již postavil jak Zdeněk Slavíček, tak Josef Novák. Více prostoru zatím dostává právě mladší z této dvojice, prvně jmenovaný, Slavíček, který loni oblékal dres juniorského týmu Komety Brno a odchytal také jedno reprezentační utkání.

Na kontě Vsetínských je zatím jen jeden odehraný duel

I když v sobotu odstartují druholigová klání čtvrtého kola, Vsetín má za sebou jen jeden zápas. V minulém kole čekalo na Vsacany losem přidělené volno, zápas druhého kola proti Šumperku se kvůli mlze nedohrál, tři body na jejich účtu jsou z úvodního zápasu, ve kterém v derby přehráli Bobry z Valašského Meziříčí. Se dvěma zápasy k dobru tak Vsetínu patří čtvrté místo tabulky. Střelecká štěstěna se v týmu VHK drží Lukáše Finsterleho (2+0) a také Dominika Pokorného (2+0)

Podaří se vsetínskému celku prodloužit čekání Techniky na body? To zjistíme již v sobotu 24. 9. v 17:30 na Lapači. Pokud se nebudete moci dostavit osobně, k dispozici vám bude podrobný online přenos.

Sestavy v posledním utkání:

HC Technika Brno: Slavíček – Švejda, Kaluža, Odehnal, Štancl, Šidák, Kupčík, Sedlák, Vokurka – Brzobohatý P., Bustin, Stehlík – Biolek, Buhaj, Boček – Čtvrtníček, Benýšek, Matov – Brzobohatý M. , Florek.

VHK ROBE Vsetín: Šurý – Mojžíš, Chrapak, Stuchlík, Hryciow, Žák, Kobylík, Bílek – Kucharczyk, Čuřík, Finsterle – Kajaba, Čech, Vávra – Pokorný, Shiafotdinov, Kolařík – Zúbek, Šilhavý, Hořanský – Daněk.