Absence Demla a Gřegořka byly znát, tvrdil po derby Režnar

Aleš Koňařík • 22.09.2004

V s e t í n – Derby se po čase převléklo z fádní šedi do blyštivého atraktivního hávu. Plný stadion, hutná atmosféra a bojovný hokej, napínavý až po poslední vteřiny. Pro Vsetín však se smutným koncem, protože o jednu branku byl nakonec lepší rival ze Zlína. Čechmánek vůbec poprvé inkasoval více než jednou, oba góly soupeře padly z přesilových her. Na vsetínské porážce se podepsala i neúčast zraněných Gřegořka a Demla. Díky tomu museli trenéři sáhnout do sestavy.

„Gřegořek je zkušený obránce, musel za něj zaskakovat Pepa Hrabal, který přeci jen není tolik ostřílený. Kvůli absenci Tomáše Demela se musely přestavět dva útoky. Kamil Brabenec byl přesunut k Vlachovi a díky tomu ztratil Pavlišův útok na údernosti. Místo něj jsme zkusili Radima Hrušku, na kterém se ale projevila nerozehranost po dlouhodobém zranění,“ vypočítával změny trenér Jiří Režnar. Právě bojovník Demel vsetínské hře chyběl, domácí místy postrádali šťávu, ač ranař Frolo rozdával jeden bodyček za druhým.

Po jednom ze střetů odstoupil ze zápasu centr třetí zlínské pětky Petr Mokrejš. Z ledu jej odvedli lékaři zlínského týmu. Svou spíše úsměvnou dohru měla tato situace i na tiskovce po utkání. „Asi má lehký otřes mozku,“ tvrdil zlínský trenér Jaroslav Stuchlík, ale byl vzápětí přerušen jeho vsetínským kolegou Režnarem „Teď jsem ho potkal na chodbě, zdravili jsme se a myslím, že byl v klidu. Asi to nebylo tak hrozné,“ oponoval se smíchem vsetínský kouč. „Uvidíme po vyšetření, snad to opravdu nebude tak vážné,“ rychle.tuto debatu uzavřel Stuchlík.

Celkově však vsetínskému kouči do smíchu příliš nebylo. Nepotěšil ho ani třetí osobní desetiminutový trest ve třetím zápase po sobě. Po Dubcovi a Vlachovi tentokráte obdržel „panenku“ Tomáš Vak, který pak týmu chyběl v závěrečném náporu. „Na tyto prohřešky hráče upozorňujeme a zítra za to bude Tomáš patřičně oceněn. Ve vypjatých situacích si někteří hráči nedají pozor a takhle to dopadá,“ posteskl si Režnar.

V zápase se poprvé v letošní sezóně předvedl člen reprezentační dvacítky, obránce Josef Hrabal. Do sestavy se dostal kvůli zranění Petra Gřegořka. „Nervozita? To ne. Dřív to bývalo horší, dneska jsem byl v pohodě,“ odmítl Hrabal, že by jej před nástupem na led soužila tréma. Hrabalovi se taktéž nezdálo, že by Vsetín začal proti Zlínu zakřiknutě. „Spíš jsme zbytečně chybovali a pouštěli Zlín do šancí. Ty chyby jsme si vyříkali a pak už jsme je tolik nedělali. Myslím, že pak jsme začali Zlín v některých fázích zápasu přehrávat. Škoda, neměli jsme dnes štěstí, i když jsme makali naplno,“ řekl Hrabal.

Z pohledu tribun znamenal pro vsetínské zadáky největší ohrožení Čajánkův útok. Důrazný Čajánek a bleskurychlý Barinka si vypracovali zřejmě nejvíce šancí ze všech hráčů na ledě a svedli s Čechmánkem nejeden strhující souboj. Hrabal však zůstával při hodnocení jejich hry střízlivý. „Čajánek tam měl pár žabek a úniků a Barinka je strašně rychlý. Nemyslím ale, že by nás nějak výrazně přehrávali.“

Hrabal dosud zažil derby většinou jako dorostenec či junior. Atmosféra těchto utkání se však nedá s mládežnickou soutěží srovnávat. „Na juniory hlavně nechodí pět tisíc lidí, takže člověk se snaží předvést naplno. Taková návštěva ho k tomu přímo nutí a zápasy jsou z tohoto pohledu určitě vyhecovanější,“ myslí si Hrabal.

Vsetín letos poprvé ztratil body a prohra v derby občas zabolí víc, než porážka v jiném zápase. Nějaké stigma si z toho podle Hrabala nikdo z týmu neponese. „Prohra nás určitě moc nesrazí, naopak, spíš nás to povzbudí do dalších zápasů. Myslím, že se poučíme, hlavně co se týče úvodu zápasu.“