Adélka se chystá na mistrovství světa, ke startu jí můžete pomoci i vy

Klub • 10.03.2014

Adélce Sekyrové je dvanáct let. Odmalička fandí vsetínským hokejistům a sama se také sportu věnuje. Závodí v hodu kuželkou, kde dokonce drží český juniorský rekord v kategorii F31 a to 6,5 metru. Nyní se chystá na juniorské mistrovství světa v atletice hendikepovaných do Velké Británie. Aby pokryla náklady, musí její rodina získat částku 40 tisíc korun. Adélce tak můžete start na mistrovství umožnit i vy. Valašský hokejový klub se už k podpoře přidal.

Adélka se narodila 5. listopadu 2001 s dětskou mozkovou obrnou. To znamená, že se pohybuje pomocí invalidního vozíku. Sportovat začala v devíti letech, kdy se seznámila s paralympijskou vítězkou ve vrhu koulí Evou Kacanu. Adélka se nejprve začala věnovat bocciu, obdobě petangu. Nakonec ale zakotvila u hodu kuželkou do dálky.

Závodí za tým AK Olomouc, kde se znovu potkala s Evou Kacanu, svojí nynější trenérkou. Zúčastnila se juniorského mistrovství světa hendikepovaných 2012, kde vybojovala 7. místo. O rok později na czech open hendikepovaných v Olomouci skončila pátá a ve stejném městě pak v rámci Českého poháru stanovila nový český rekord této disciplíny - 6,5 metru.

Letos se Adélka chystá na mistrovství světa juniorů do Velké Británie. Pokud se její rodině podaří získat částku 40 tisíc korun, bude Adélka Sekyrová nejmladší členkou české výpravy a zároveň jedinou zástupkyní Zlínského kraje. Valašský hokejový klub se rozhodl na Adélčino konto přispět částkou ve výši deseti procent potřebné částky, tedy 4.000 Kč. K podpoře se nyní můžete připojit i vy.

Číslo účtu: 2500509240/2010

Další informace: sekylibor@seznam.cz (Dalibor Sekyra, otec)

Adélčin web: http://adelkasekyrova.wgz.cz/